Общи приказки за Bitcoin и копането

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Re: Общи приказки за Bitcoin и копането

Мнениеот Spoon.Net » 21 Сеп 2013, 19:01

дори и теоретично ли ??!? целта на въпроса ми е елементарна сметка = да знам с какво евентуално се захващам. далече съм от мисълта че тая антика която имам може да се нареди някъде до кроснати няколко 7950 :))
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

Re: Общи приказки за Bitcoin и копането

Мнениеот 2GOOD » 21 Сеп 2013, 19:03

Тук: https://en.bitcoin.it/wiki/Mining_hardware_comparison можеп да видиш всички карти с каква скорост копаят, а на биткойн калкулатора можеш да видиш и евентуалната ти печалба - тя ще бъде с отрицателен знак ;)
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4958
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Общи приказки за Bitcoin и копането

Мнениеот Spoon.Net » 21 Сеп 2013, 19:10

ако не греша това http://postimg.org/image/h6cr7zq2t/ показва че имам съответната поддръжка .... защо цпуг-то няма отметка ... не знам :)
2GOOD благодаря за линковете, ще ги погледна веднага.

п.п. далече съм от мисълта за печалба .... всичко което пиша е с образователна цел.
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

Re: Общи приказки за Bitcoin и копането

Мнениеот 2GOOD » 21 Сеп 2013, 19:11

Spoon.Net написа:ако не греша това http://postimg.org/image/h6cr7zq2t/ показва че имам съответната поддръжка .... защо цпуг-то няма отметка ... не знам :)
2GOOD благодаря за линковете, ще ги погледна веднага.


НЕ, ето тук долу трябва да имаш отметка на OpenCL:
http://postimg.org/image/jz8tav3sn/
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4958
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Общи приказки за Bitcoin и копането

Мнениеот Spoon.Net » 21 Сеп 2013, 19:21

опс, извинявам се за недоглеждането ..... вие говорите за OpenCL а аз за OpenGL :(
От доста време се каня да си взема едно 7770 и явно е дошъл момента. Въпроса ми се променя с това за колко време ще изкопае това http://www.vali.bg/?action=products&man ... icle=13008 един биткойн ? Отново благодяря.

п.п. отново искам да спомена че съм далече от мисълта за печалба .... тук говорим за мераци :)
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

Re: Общи приказки за Bitcoin и копането

Мнениеот dobo79 » 21 Сеп 2013, 19:43

При сегашните условия с тази карта ще изкараш 1 Биткоин за около ...... 1000 дни.С други думи никога няма да изкараш 1 Биткоин,понеже условията ще се променят само след няколко дни и ще се променят приблизително на всеки 2 седмици.
Само ще си амортизираш картата и компютъра за този дето духа.Няма никакъв смисъл вече да се копае с карти.Освен че няма да изкараш нищо то ще платиш и допълнително тока за картата,която ще ти работи.
Аватар
dobo79
 
Мнения: 321
Регистриран на: 29 Май 2013, 14:51

Re: Общи приказки за Bitcoin и копането

Мнениеот Spoon.Net » 21 Сеп 2013, 19:52

ето това е един окуражителен отговор за който много благодаря :))). А с въпроса с другите валути и сериозното стоене пред машина как стой ??!? .... извинявам се ако ви отегчавам с въпросите си но съм пълен невежа по въпроса а бих желал да не е така.
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

Re: Общи приказки за Bitcoin и копането

Мнениеот dobo79 » 21 Сеп 2013, 20:00

Харесва ли ти или не такива са нещата.Малко късно си се захванал.С каквито и валути да се захванеш няма никакъв смисъл.Картата е слаба и изкарва около 200-250мх.,за сметка на това пък има по нисък разход на енергия,но пак не излизат сметките.Моят съвет е: просто не си тормози машинката.
Аватар
dobo79
 
Мнения: 321
Регистриран на: 29 Май 2013, 14:51

Re: Въпроси и отговори за късмета при копането на Биткойн

Мнениеот Chris__ » 03 Окт 2013, 11:18

Foxtail написа:след 1 месец четене( що е то bitcoin и има ли то почва у нас?), се регистрирах във вашия форум....

преди 3-4 дни реших и аз като с мъжете да си пусна видео картата в един pool, за да видя как става работата... (вкарах се на primecoin е невероятната ми GTX) знам че не става за нищо само за проба... и като един псевдо счетоводител които нищо не разбира от тези цифрички и буквички дето си настройвате програмите : РЕШИХ :)

на теория е много лесно, ама само на теория - шанса е мизерен да намериш нещо сам, като гледам така % и броя на пуловете с тия ASIC-с, просто няма смисъл. миналата седмица мислех да си взема една чушка (5ГХ) щото е почти без пари, ама то имало и нова машина за 600 ГХ та както казах барабар Петко с мъжете. Та пак стигнах до шанса, ако има ентусиазъм и свободен капитал може да се пробва ( ама в управленското счетоводство има една формула за оптимизация на капитала и според нея ефекта е ЗЕРО{zero}). С две думи предполагам, че трябва да се седи в pool. Ако ще циклите и имате добри машини работете групово (pool), ако нямате циклете други валути :)


Ако си копал Primecoin с видеокартата си, то си направил нещо, което цялата биткоин среда още не е успяла, въпреки, че се инвестираха не малко пари в разработка на софтуер...
Chris__
 
Мнения: 308
Регистриран на: 21 Юли 2013, 20:55

Re: Общи приказки за Bitcoin и копането

Мнениеот filchef » 05 Окт 2013, 22:22

Здравейте
Искам да попитам тия флашки които са за SHA-256 за BitCoin стават ли за другите видове коини дето пише че се копаят със скрипт или са само за тези на SHA-256
„За богослова познанието започва с Бог, за естествоизпитателят познанието завършва с Бог."
Макс Планк
„Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите.“
Фьодор Достоевски
Аватар
filchef
 
Мнения: 2270
Регистриран на: 30 Сеп 2013, 20:49

ПредишнаСледваща

Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], ionicle, Sando_83, shulio, Spenchoni, viniamin