Общи приказки за Bitcoin и копането

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Re: Общи приказки за Bitcoin и копането

Мнениеот cnerd » 02 Дек 2013, 17:53

На практика няма значение дали ще имаш 1 или 10 работника. Опцията е там за да можеш да вкараш повече от един setup към съответния user.
Пример: имаш 2 компа с 5 флашки всеки, можеш да направиш 10 работника, но можеш да направиш и 2. Не можеш, обаче, да направиш 1 работник за 2та компа
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: Общи приказки за Bitcoin и копането

Мнениеот Zmejsky » 02 Дек 2013, 18:02

Metamorph написа:.......
Slush или Bitminter? Накратко. Предимства и недостатъци. Че няма време за излишни тестове :)
Благодаря.

аз пък нямам време за излишни отговори :D
Аватар
Zmejsky
 
Мнения: 753
Регистриран на: 29 Май 2013, 17:11

Re: Общи приказки за Bitcoin и копането

Мнениеот Metamorph » 03 Дек 2013, 01:45

Zmejsky написа:
Metamorph написа:.......
Slush или Bitminter? Накратко. Предимства и недостатъци. Че няма време за излишни тестове :)
Благодаря.

аз пък нямам време за излишни отговори :D

Благодаря , че намери време да ми го кажеш :)

Някой знае ли причина поради която да зарежа Slush и да се прехвърля на Bitminter?
Не ми се иска да хвърча от пул на пул.
А всъщност губя ли нещо ако се прехвърля на друг пул, освен печалбата си от недовършването на последния блок?
Metamorph
 
Мнения: 395
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Re: Общи приказки за Bitcoin и копането

Мнениеот Странник » 03 Дек 2013, 02:11

Препоръчвам Eligius.
Причини:
1. Няма такса
2.под 1% rejected шерове
3.Преди 1-2 дена пула беше атакуван и нищо не стана защото просто няма регистрации с пароли или опции по менюта като потенциална слабост за сигурността.
4.Според графиката в http://bitcoinwatch.com/ този пул е третия по големина след BTC Guild и GHash.io

Попълваш си само биткойн адреса - настройваш си копача към пула и си посочваш по колко BTC да ти се пращат автоматично в портфейла и това е
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Общи приказки за Bitcoin и копането

Мнениеот Metamorph » 07 Дек 2013, 15:09

Всичко е добре, но всеки пул с неговите особености.
Засега Slush ми е най-понятен и най-лесно се следи при него нещата.
BTC Guild с техните опашки нещо не можах да ги разбера.
А пък с Елигиус съвсем се обърках- с неговите броячи до един час, отрицателни късмети, забавяния на плащания и най-на края тъкмо се събраха парите за превод и се наредиха на опашка. Е каква е сега тая опашка?
И всъщност не ми излизат нещо сметките. Във Slush, Bitminter и BTC Guild печалбата ми беше почти еднаква, а в Елигиуса ми е по-малка.
Metamorph
 
Мнения: 395
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Re: Общи приказки за Bitcoin и копането

Мнениеот Zmejsky » 07 Дек 2013, 15:48

Във Slush, Bitminter и BTC Guild печалбата ми беше почти еднаква, а в Елигиуса ми е по-малка.

остават некви отложени плащания з а по натам , но хората се жалват че не си ги получават
Аватар
Zmejsky
 
Мнения: 753
Регистриран на: 29 Май 2013, 17:11

Re: Общи приказки за Bitcoin и копането

Мнениеот ZAX » 07 Дек 2013, 16:26

Винаги удобството ще е най-важното!

Елигиус трябва много да поработят по това !!!

И въпреки че не съм от хората които обичат да са извън зоната на комфорта, понякога цената все пак го оправдава... И аз мисля че именно в елигиус е най-изгодно, до колкото може въобще да е изгодно в пул... Затова и аз съм там. Но недостатъците са следните:

1. Неудобно и неразбираемо за масовия потребител, определено!

2. Не е вярно че само си даваш адреса, всъщност трябва непременно да можеш да подпишеш съобщение от този адрес, което силно те ограничава откъм дестинация различна от собствения ти компютър. А също така те натоварва с инсталирането на допълнителен софтуер и ако е оригиналния ще ти коства 15GB, но за щастие има и други решения. И все пак е поредното ограничение... Всъщност аз все още не разбирам опцията да си получа коините в мтгокс, след като нито мога да подпиша от там, нито мога да получа повече от 1 път на един и същи адрес, как тогава да задам мтгокс адрес за автоматично плащане?

3. Отложените плащания... Всъщност минималното плащане е доста високо предвид цената на BTC и предвид мизерните флашки. Ако имаш само една такава, има да си чакаш... BTCGuild решиха този проблем по най-елегантния начин: ако не ти се чака плащаш по-голяма такса, ако ли не си чакаш. Така или иначе и по-голямата такса си е символична и е колкото да обезпечи транзакция на толкова малка сума, а и за да не прекаляват хората. Та какви са вариантите за елигиуса:
а. докопваш си и тогава ги местиш, както всъщност ще ти се наложи и по другите пулове де...
б. не активираш автоматично теглене, а си ги теглиш само когато ти потрябват, т.е. чакаш там някакви минути да се потвърди последния блок в който си участвал и тогава теглиш.
в. ако все пак не можеш да си изтеглиш, докопаеш или изчакаш потвържденията, просто след седмица ще ти пратят остатъка така или иначе, което всъщност е бонус който другите пулове нямат, така че това е по-скороплюс отколкото минус, освен ако не си като мен и си искаш изкопаното ВЕДНАГА. Така че докато генерирам достатъчно за да получавам поне по веднъж на 1-2 дни резултата, ще съм там, после явно ще съм принуден да се преместя... Ако въобще копая BTC, което ми се случва все по-рядко...
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Общи приказки за Bitcoin и копането

Мнениеот bobbybgbg » 07 Дек 2013, 23:11

Много се извинявам предварително на всички в този форум но четох и нищо не разбрах!!!!
Въпроса ми е следнят до колкото можах да разбера : 1 Трябва да си купя тази флашка за около 50-60 евра /2 трябва да си сваля програма 3/трябва лаптопа да е вързан към интернет и трябва да влезна в някакъв басейн и до тука горе долу ми е ясно! После какво се прави трябва човек 24/24 7/7 365/365 да стои пред пц-то да натиска нещо или там програмата и флашката си копаят и след 1/2 години мога да изкарам 1 биткойн който гледам че днес е 540 евра! Благодаря за поясненията!
bobbybgbg
 
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Дек 2013, 22:50

Re: Общи приказки за Bitcoin и копането

Мнениеот 2GOOD » 07 Дек 2013, 23:54

bobbybgbg написа:Много се извинявам предварително на всички в този форум но четох и нищо не разбрах!!!!
Въпроса ми е следнят до колкото можах да разбера : 1 Трябва да си купя тази флашка за около 50-60 евра /2 трябва да си сваля програма 3/трябва лаптопа да е вързан към интернет и трябва да влезна в някакъв басейн и до тука горе долу ми е ясно! После какво се прави трябва човек 24/24 7/7 365/365 да стои пред пц-то да натиска нещо или там програмата и флашката си копаят и след 1/2 години мога да изкарам 1 биткойн който гледам че днес е 540 евра! Благодаря за поясненията!


На кратко:
1. Купуваш си ASIC устройство за копане
2. Включваш го към компютър/рутер, който е 24/7 пуснат
3. Правиш си регистрация в басейн или ползваш такъв без регистрация - елигиус
3. Инсталираш си софтуера за копане с настройките от басейна - cgminer
5. Пускаш и забравяш - не ти трябва да цъкаш, гледаш или каквото и да било там

1 койн ще изкараш, в зависимост от скорстта на устройството ти. Можеш да сметнеш добива си в някой от калкулаторите, като не слагай голям период на добив, понеже трудността се мени постоянно -> добива намаля на всеки 10-14дни.

Точно на този етап май е по-добре да си купиш някоя друга стотинка, но не мога да гарантирам на къде ще бъде цената от тук насетне ;)

Успех

П.С.
===
Лаптоп, който ползваш не е много удобно понеже постоянно трябва да работи ;)
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Общи приказки за Bitcoin и копането

Мнениеот ufo » 09 Дек 2013, 21:08

Пичове и аз ще ви тормозя с тъпи въпроси, извинете ме предварително.
Имам 4 места на който мога да ползвам безплатен ток.
В каквито количества искам.... :mrgreen:
Кое е най-удачното за мен решение?
Другия ми въпрос е относно флашките... чета непрекъснато, но нещо се загубих...
Ако ползваш флашка все едно ли е какви са параметрите на видеото и цпу-то?
Чета,чета... или чета от зад на пред или незнам... нека някой се опита в резюме
Изключвам варианта да си тормозя видеото и цпу-то... за това питам относно флашките.
Иначе като гледам биткойна как набира скорост като популярност едва ли ще се срине.
Има някаква перспектива в това, а може би съм поредния зарибен? :lol:
ufo
 
Мнения: 3
Регистриран на: 07 Дек 2013, 22:11

ПредишнаСледваща

Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, puffyto, UserX1XO, viniamin