Общи приказки за Bitcoin и копането

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Re: Общи приказки за Bitcoin и копането

Мнениеот 2GOOD » 30 Авг 2013, 20:12

40-50% на смяна или на месец. не разбрах. Също е добре когато се прави сметка за ROI при инвестиция на койни да смяташ върнати койни, защото трудността донякъде можеш да я предвидиш докато цената не. В този ред на мисли, ако залагаш на по-висока цена след време, направо си купи койни ;)

Иначе няма какво много да му мислиш, така или иначе няма налични такива устройства на този етап.

Следващата трудност ще е с около 23% нагоре.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4958
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Общи приказки за Bitcoin и копането

Мнениеот plamar » 03 Сеп 2013, 18:30

Аз да се оплача, че секцията за начинаещи е много бедна :cry:

Ама вече съм в играта - с моя лаптоп копам с умопомрачителните 4.5МН за пробата :)
plamar
 
Мнения: 158
Регистриран на: 15 Юли 2013, 18:21

Re: Общи приказки за Bitcoin и копането

Мнениеот cnerd » 03 Сеп 2013, 18:31

plamar написа:Аз да се оплача, че секцията за начинаещи е много бедна :cry:

питай и ще ти бъде отговорено. Много е трудно да се развива тази секция ако никой не задава въпроси
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: Общи приказки за Bitcoin и копането

Мнениеот crab » 03 Сеп 2013, 18:39

plamar написа:Аз да се оплача, че секцията за начинаещи е много бедна :cry:

Ама вече съм в играта - с моя лаптоп копам с умопомрачителните 4.5МН за пробата :)


Понеже тръгваш като мен, приеми един съвет- ако ти харесва цъкането (то е ясно че няма да печелиш :Д) в първият удобен случай си вземи една флашка, развива 333-335MH/s но щадиш видеото си на скромна цена от 60-80лв. Дори няма да я усещаш на лаптопа докато копае и ще можеш да си го ползваш без проблеми. :)
crab
 
Мнения: 347
Регистриран на: 27 Авг 2013, 14:38
Местоположение: София

Re: Общи приказки за Bitcoin и копането

Мнениеот plamar » 03 Сеп 2013, 19:04

Да - трябва да измисля и формулирам въпросите, но като за начало са безброй :)
Иначе мисля за флашка, особено с новата поръчка, но нямам грам биткойни - освен 0,00000288 в 50BTC (още реално нямам и портфейл). Реално си иска нещо с което да копаш и задаваш въпроси :). Като гледам всички сте отзивчиви .... ама и всички знаете нещата и темите за начинаещи си остават празнички :)
plamar
 
Мнения: 158
Регистриран на: 15 Юли 2013, 18:21

Re: Общи приказки за Bitcoin и копането

Мнениеот ekrem » 03 Сеп 2013, 21:19

питаш колега и отговаряме кой каквото знае
Аватар
ekrem
 
Мнения: 572
Регистриран на: 30 Май 2013, 17:23
Местоположение: Гуанджоу

Re: Общи приказки за Bitcoin и копането

Мнениеот Metamorph » 06 Сеп 2013, 22:40

Хайде тогава да започнем с питанките.
Първо- Здравейте.
И второ въпросите :)
Изтеглих си bitcoin-qt и го изчаках да се синхронизира с мрежата .
Виждам ми е дало някакъв адрес .
Пише че може да имам още адреси, примерно за всяка транзакция която правя да е различен.
1-Смисъл освен за прикритие друг има ли?
2-Взимам файла wallet.dat и го слагам на флашка. Взимам ама как? Просто копи пейст?
3-Виждам че има функция да ми запише файла на носител. Нея ли да ползвам или копи пейст?
4-Този файл всъщност каква роля има?
5-Ако той е портфейла, тогава би трябвало да мога да го ползвам и на друг компютър с инсталиран bitcoin-qt.
6-Когато някой ми прати транзакция на моя адрес, аз ще я видя когато си пусна програмата ?
В момента не се сещам други въпроси . Може би след като някой ми обясни тези, ще изникнат нови.
Ще следя темата.
Metamorph
 
Мнения: 395
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Re: Общи приказки за Bitcoin и копането

Мнениеот 2GOOD » 06 Сеп 2013, 23:29

Metamorph написа:Хайде тогава да започнем с питанките.
Първо- Здравейте.
И второ въпросите :)
Изтеглих си bitcoin-qt и го изчаках да се синхронизира с мрежата .
Виждам ми е дало някакъв адрес .
Пише че може да имам още адреси, примерно за всяка транзакция която правя да е различен.
1-Смисъл освен за прикритие друг има ли?
2-Взимам файла wallet.dat и го слагам на флашка. Взимам ама как? Просто копи пейст?
3-Виждам че има функция да ми запише файла на носител. Нея ли да ползвам или копи пейст?
4-Този файл всъщност каква роля има?
5-Ако той е портфейла, тогава би трябвало да мога да го ползвам и на друг компютър с инсталиран bitcoin-qt.
6-Когато някой ми прати транзакция на моя адрес, аз ще я видя когато си пусна програмата ?
В момента не се сещам други въпроси . Може би след като някой ми обясни тези, ще изникнат нови.
Ще следя темата.


Здравей :)

1. Смисъл има, ако получаваш от различни места, да знаеш от къде получаваш... пример чакаш от мен 10-на койна правиш си нов адрес и го даваш само на мен.. знаеш, че като получиш коините са от мен.
2.3. Аз предпочитам ако е копи-пасте да спра програмата (bitocin-qt), другия вариант е от Файл - Бакъп
4. Файла ти е копие на портфейла, ако се случи нещо с хард диска ти да си имаш койните на друго място. Пази го !!!
Също е хубаво (задължително) да си крипитриаш портфейла - също от самата програма има опция за крипитране - слагаш дълга парола, която НЕ ЗАБРАВЯШ защо никой не може да ти помогне. В случай че имаш предишни не криптирани бакъпи ги триеш.
5. Да на колкото компютри желаеш :)
6. Транзакцията излиза, когато се синхронизира програмата до времето в което се е случила самата транзакция, препоръчвам клиента (bitcoin-qt) да работи постоянно за да нямате чакане при стартиране.

Може да ползваш и Online портфейл, но може би на по-късен етап - а и там наскоро имаше дупка в сигурността.

Ако имаш още въпроси - смело ;)
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4958
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Общи приказки за Bitcoin и копането

Мнениеот iana_crs » 19 Сеп 2013, 11:48

Здравейте !
Чисто нов съм в начинанието , втори ден луд интерес , твърдо решен да се включа , та моля да ме извините ако въпроса ми и другите за напред спадат към СУПЕРТЪП !
Та ! - защо се разчита на видеокарти и специализарани процесорни установки за обработка на информацията при копаене?
Имам скромни познания по електроника , справям се с хардуер и съм готов да експериментирам.
Дайте , моля , професионално мнение по въпроса , мога да впрегна примерно 4- куад ксеона с много кеш , с много рам и със задоволителен трансфер хард-рам , и тъй нататък, та с какво ще са по- куци от дъно с 4 яки видеота или от 4 флашки както ги наричате тук?
И ако може някой спец да ме светне леко как точно работи специализирания хардуер , и с какво се различава от нормален комп.
Моля да проявите разбиране и да се съобразите със статуса ми ( гъба ) по въпроса с криптовалутата , не ми се смейте много , решил съм ! - скачам с главата напред и ще помагам с каквото мога за напред.
Надявам се да станем приятели !
Благодаря предварително !
Поздрави!
iana_crs
 
Мнения: 47
Регистриран на: 18 Сеп 2013, 10:09

Re: Общи приказки за Bitcoin и копането

Мнениеот crab » 19 Сеп 2013, 12:04

Здравей,

Всичко се опира до хеш обработката на криптирането sha256 , проблема с процесори, видео и специализиран софтуер е следният:
CPU - прави да речем около 100 000 обработки на ядро, просто е предназначен за всякакви обработки не само за sha256 криптиране
GPU - според вида на видеокарата (предимно АТИ) стига до 350-400 милиона операции в секунда (спрямо CPU-то не си струва да хабиш процесора), видеото отново е предназначено за много видове алгоритми не само з един
ASIC - специализиран чип за точно този алгоритъм, една флашка за 59лв по последни цени във Форума = 333 милиона операции и консумира 3 вата енергия. Ако утре BTC умре този чип ще можеш да го ползваш само за ключодържател или да подпираш хладилника :))))

Т.е разликата между ASIC и GPU ти идва от към цена за енергията + цена на устройството.

Моят съвет е ако ще копаеш BTC то си взимаш ASIC било флашка или нещо по-стабилно. Видеото го виж да го включиш към някоя от другите електронни валути които нямат специализиран софтуер все още. Процесорите можеш да ги оставиш да си има машината или за експерименти към следващите електронни валути :)
crab
 
Мнения: 347
Регистриран на: 27 Авг 2013, 14:38
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, ionicle, qbadabaduuu, shulio, Spenchoni, veznata, viniamin