Общи приказки за Bitcoin и копането

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Общи приказки за Bitcoin и копането

Мнениеот 2GOOD » 09 Авг 2013, 02:54

Темата е предимно за начинаещи и всички желаещи да разискват копането на биткойни, самата валута и нейното бъдеще.

Въпроси свързани с валутата и текущите устройства за копане, както и бъдещи такива.

Дерзайте :)
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Въпроси и отговори за късмета при копането на Биткойн

Мнениеот Foxtail » 27 Авг 2013, 12:33

след 1 месец четене( що е то bitcoin и има ли то почва у нас?), се регистрирах във вашия форум....

преди 3-4 дни реших и аз като с мъжете да си пусна видео картата в един pool, за да видя как става работата... (вкарах се на primecoin е невероятната ми GTX) знам че не става за нищо само за проба... и като един псевдо счетоводител които нищо не разбира от тези цифрички и буквички дето си настройвате програмите : РЕШИХ :)

на теория е много лесно, ама само на теория - шанса е мизерен да намериш нещо сам, като гледам така % и броя на пуловете с тия ASIC-с, просто няма смисъл. миналата седмица мислех да си взема една чушка (5ГХ) щото е почти без пари, ама то имало и нова машина за 600 ГХ та както казах барабар Петко с мъжете. Та пак стигнах до шанса, ако има ентусиазъм и свободен капитал може да се пробва ( ама в управленското счетоводство има една формула за оптимизация на капитала и според нея ефекта е ЗЕРО{zero}). С две думи предполагам, че трябва да се седи в pool. Ако ще циклите и имате добри машини работете групово (pool), ако нямате циклете други валути :)
Foxtail
 
Мнения: 143
Регистриран на: 27 Авг 2013, 11:12

Re: Въпроси и отговори за късмета при копането на Биткойн

Мнениеот ekrem » 27 Авг 2013, 12:58

Foxtail написа:след 1 месец четене( що е то bitcoin и има ли то почва у нас?), се регистрирах във вашия форум....

преди 3-4 дни реших и аз като с мъжете да си пусна видео картата в един pool, за да видя как става работата... (вкарах се на primecoin е невероятната ми GTX) знам че не става за нищо само за проба... и като един псевдо счетоводител които нищо не разбира от тези цифрички и буквички дето си настройвате програмите : РЕШИХ :)

на теория е много лесно, ама само на теория - шанса е мизерен да намериш нещо сам, като гледам така % и броя на пуловете с тия ASIC-с, просто няма смисъл. миналата седмица мислех да си взема една чушка (5ГХ) щото е почти без пари, ама то имало и нова машина за 600 ГХ та както казах барабар Петко с мъжете. Та пак стигнах до шанса, ако има ентусиазъм и свободен капитал може да се пробва ( ама в управленското счетоводство има една формула за оптимизация на капитала и според нея ефекта е ЗЕРО{zero}). С две думи предполагам, че трябва да се седи в pool. Ако ще циклите и имате добри машини работете групово (pool), ако нямате циклете други валути :)

само недей казва че си пробвал соло с GTX
Аватар
ekrem
 
Мнения: 572
Регистриран на: 30 Май 2013, 17:23
Местоположение: Гуанджоу

Re: Въпроси и отговори за късмета при копането на Биткойн

Мнениеот Foxtail » 27 Авг 2013, 13:07

еее да бе чак толкова hardcore не съм :) ползвах един pool, но беше така да видя как стават нещата с портфейла с програмката... колкото и да сам noob с четене стават нещата малко бавно, но стават. сега съм на път да си взема една карта и да пробвам нещо пробито като спорткоин :) просто дилемата ми е дали да дам пари за една по силна карта или да си купя Jalapeno? Просто нямам представа дали изобщо тия 5ГХ ще имат ефект и ще правят нещо.. относно картите те просто могат да работят с всичко и ако цялата система се срине пак ще има какво да я направя :)
Foxtail
 
Мнения: 143
Регистриран на: 27 Авг 2013, 11:12

Въпроси и отговори за късмета при копането на Биткойн

Мнениеот jkminkov » 27 Авг 2013, 13:31

primecoin не се връзва с GTX, я пак изложи фактите...
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Въпроси и отговори за късмета при копането на Биткойн

Мнениеот 2GOOD » 27 Авг 2013, 13:33

Foxtail написа:еее да бе чак толкова hardcore не съм :) ползвах един pool, но беше така да видя как стават нещата с портфейла с програмката... колкото и да сам noob с четене стават нещата малко бавно, но стават. сега съм на път да си взема една карта и да пробвам нещо пробито като спорткоин :) просто дилемата ми е дали да дам пари за една по силна карта или да си купя Jalapeno? Просто нямам представа дали изобщо тия 5ГХ ще имат ефект и ще правят нещо.. относно картите те просто могат да работят с всичко и ако цялата система се срине пак ще има какво да я направя :)


Първо добре дошъл във форума, след това има още доста да четеш за валутите, но като цяло си прав за басейните :)

Успех
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Въпроси и отговори за късмета при копането на Биткойн

Мнениеот Foxtail » 27 Авг 2013, 13:40

така, така. :) да съ чете CPU :) а картата ми е GTX и на общо основание работят с една и съща скорост :)
Foxtail
 
Мнения: 143
Регистриран на: 27 Авг 2013, 11:12

Re: Въпроси и отговори за късмета при копането на Биткойн

Мнениеот crab » 27 Авг 2013, 15:19

Имах подобен първи тест тези дни, четох за BTC NTC и други сходни и реших да пробвам, взех си членска карта за басейн и се гмурнах с моята АТИ мобайл и ударих умопомрачителните 15MH/s, подсмихнах се и включих ядрата на процесорите - +280к отгоре, мигнах 2 пъти и ги изключих :lol:

Включих десктопната машинка с една 512Мб g-force карта и си мисля "тая е с повече ядра от моята мобилна" - хлъц - 3.5МH/s.

До тук с плуването, отивам да си дочета "матряла" :)

п.п: някой не ще ли да се отърве от стара флашка с причина че ще си купува нещо по-голямо? :)
crab
 
Мнения: 347
Регистриран на: 27 Авг 2013, 14:38
Местоположение: София

Re: Въпроси и отговори за късмета при копането на Биткойн

Мнениеот ekrem » 27 Авг 2013, 19:20

crab написа:
п.п: някой не ще ли да се отърве от стара флашка с причина че ще си купува нещо по-голямо? :)

флашки има на по 100,тина лева
Аватар
ekrem
 
Мнения: 572
Регистриран на: 30 Май 2013, 17:23
Местоположение: Гуанджоу

Re: [CLOSED] Групова поръчка ASICMINER BLADE #1

Мнениеот xaocbg » 30 Авг 2013, 15:37

https://forums.butterflylabs.com/bitcoi ... anges.html
както и да го смятам ако е по 40-50% увеличение на трудността нещо сметките не излизат много добре ...
Ако взема за 2500 eur - 5 Blade 50Gh - по месеци правя :
1:982
2:451,72
3:293,618
4:190,8517
5:124,053605
6:80,63484325
7:52,41264811
8:34,06822127
9:22,14434383
10:14,39382349
тотал: 2250 EUR
поправете ме ако греша ?
xaocbg
 
Мнения: 32
Регистриран на: 16 Юни 2013, 11:39

Следваща

Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, bruter, Google [Bot], ionicle, Kartoff, scorpy, svetlim, UserX1XO, viniamin