Поредния новобрански въпрос

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Поредния новобрански въпрос

Мнениеот perco » 22 Окт 2014, 15:17

Здравейте на всички!
Та отскоро съм запознат със тази мода, допадна ми. Има още хлебец в нея, но нещата опират до инструмента(лопатата) и главата която ще я държи. Мисля да изчистя разни ненужни вещи през продавалника. Парите от тях да отидат в тази посока а не към питейните заведения.
Та:
1. Машина - спрял съм се на "Мравка" S3 за начало?
2. Валута - Биткойн, соло копане е абсурдно? Във пул има ли що годе финансов смисъл? Биткойн е загубена кауза за дребните копанарчета нали?
Лайткойн соло или в пул?
В CRYPTSY се наблюдават и други интересни валути, но трябва да се вземе предвид дали МРАВКАТА може да ги копае?
Някои валути не разрешават ASIC miners? Остава вариант за голям горещ сандък с много GPU-та?
perco
 
Мнения: 5
Регистриран на: 22 Окт 2014, 14:50

Re: Поредния новобрански въпрос

Мнениеот farmdve » 22 Окт 2014, 16:43

Преди имаше много повече хляб в копането, сега трудно или невъзможно да си избиеш парите. Ако питаш мен, вместо копач си купи наготово биткойни, с които да спекулираш. И да, абсурдно е да копаш биткойн на соло, освен ако не имаше поне едно 100к долара или повече.
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: Поредния новобрански въпрос

Мнениеот BGanio » 22 Окт 2014, 16:54

Не съм сигурен дали след като си се спрял на Антмайнър С3 възнамеряваш с него да копаеш лайткоини, ако е така нема да стане
Съндъците с ГПУтата вече не са толкова горещи а приятно топли щото копат по ниско енергийни алгоритми които пък са и по доходни ... ама и те не си струват инвестицията в момента
Аз мисля че питейните заведения са най добрия избор за момента :)
Аватар
BGanio
 
Мнения: 459
Регистриран на: 13 Сеп 2013, 19:09
Местоположение: София

Re: Поредния новобрански въпрос

Мнениеот perco » 22 Окт 2014, 17:06

За мен единствения смисъл в момента е копането на алтернативни валути и размяната им за биткойни и пари за питейните заведения.
Защото биткойна в момента принадлежи на заводите-копачи и те като че ли водят политика за популяризирането на биткойна за разплащане ( да си избият набутката), пейпал, бил гейтс, финансовите компании.
Иначе ние обикновенните консуматори к'ъв келепир имаме? дали бит, дали рубла, дали евро .... все тая, като не можеш да докоснеш треската.

За лопата мисля още, мравката ми хареса като компактна и производителна.
perco
 
Мнения: 5
Регистриран на: 22 Окт 2014, 14:50

Re: Поредния новобрански въпрос

Мнениеот zigzag » 22 Окт 2014, 18:15

По-добре изхарчи парите за алкохол и курви. :mrgreen:
zigzag
 
Мнения: 399
Регистриран на: 05 Фев 2014, 21:51

Re: Поредния новобрански въпрос

Мнениеот perco » 22 Окт 2014, 18:52

Да разбирам ли, че вашето мнение е че виртуалната валута вече умира???
То аз го разбирам така - плюсовете на виртуалната валута:
-всеки може да си изкопа (вече не може).
-всеки може да се разплаща аномимно (за ужас на службите които играят театъра със тероризма).
и като добавим че правителствата и богатите не гледат с добро око на тези виртуални пари....
Мислех че далаверката ще я бъде поне още годинка две :(
Наздраве на пиещите реални спиртни напитки.
perco
 
Мнения: 5
Регистриран на: 22 Окт 2014, 14:50

Re: Поредния новобрански въпрос

Мнениеот perco » 22 Окт 2014, 19:24

DARKCOIN не може да се копае със ASIC scrypt miner?
perco
 
Мнения: 5
Регистриран на: 22 Окт 2014, 14:50

Re: Поредния новобрански въпрос

Мнениеот Drakyla » 22 Окт 2014, 19:26

Не може .. за там ти трябват карти .
Drakyla
 
Мнения: 391
Регистриран на: 20 Мар 2014, 12:03
Местоположение: Пловдив

Re: Поредния новобрански въпрос

Мнениеот perco » 22 Окт 2014, 19:28

Явно трябва се търси мишата дупка преди да е станала вратичка; врата; порта; портал ... ;)
perco
 
Мнения: 5
Регистриран на: 22 Окт 2014, 14:50

Re: Поредния новобрански въпрос

Мнениеот Drakyla » 22 Окт 2014, 19:35

Гледай сега , нещата са много прости (но не значи , че ще успееш да направиш пари) .
Биткойн е алгоритъм ша256 . Копае се с БТЦ асици или ша256 асици (едно и също е .. просто се пише по различни начини на места) . С тези асици ако искаш освен биткойн може да копаеш всяка монета на този алгоритъм ша256.
Литкойн и неговите разновидности са алгоритъм скрипт. Копае се с скрипт асици или лтц асици . С тях може да копаеш всяка монета на скрипт (догета , 42 , и тн.)
И тука идва малко по-сложната история ... дарккойн е Х11 алгоритъм ...
Освен х11 .. има и х13 , х14 , х15 , нист5 , кеккак и какви ли още не алгоритми които се копаят с видео карти (повечето от алгоритмите се подкарват със сгминер или бфгминер и всеки от тях вади различна скорост и различна температура и разход на ток) . Това ти са основите .
Drakyla
 
Мнения: 391
Регистриран на: 20 Мар 2014, 12:03
Местоположение: Пловдив

Следваща

Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, Bing [Bot], gorgar, ionicle, Sando_83, Spenchoni, viniamin