Най-минимални хардуерни и софтуерни изисквания за копане

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Re: Най-минимални хардуерни и софтуерни изисквания за копане

Мнениеот itibg » 11 Сеп 2014, 11:28

LT530 написа:
itibg написа: Какви са минималните и най-прости като за експериментален опит софтуерни, хардуерни и други изисквания, за да започна да добивам? Какво трябва да инсталирам и как да го настроя за абсолютното начало на тази дейност? Какви са наистина минималните хардуерни изисквания, с които да се сдобия, чрез които просто да видя реално какработи системата?


Отговорът е НИКАКВИ, последователноста е следната:

  • Купуваш си някакъв standalone копач. Огледай раздела продажби където има няколко спекулативни оферти и избери си нещо с минимум 400GH/s.
  • Купи си добро захранване.
  • Избери си пул, настрой си железата и ги включи.
  • Ако не плащаш ток и при темп на покачване на трудноста 18-20% до Януари може да си избил инвестираното.
  • Ако само ще пробваш - при първото изкопано 0.1 - продай по текущия курс или ги продай на мен под текущия. :D
После си прави преценките.

п.с. Безплатен ток няма. Все някои го плаща! В този ред на мисли, освен ако не си собственник на централа от възстановяеми източници, ти ще крадеш от този който плаща


Благодаря за предоставената, колега, до момента най-изчерпателна, но все пак не достатъчно конкретна информация - нещо, което съм споделил в детайли в горния си отговор. Относно нравствените поучения за това кой плаща и какво би трябвало да имам... какво да ти кажа - описал съм това, което е нужно да знае човекът или хората, като челеновете на форума тук, които могат и трябва да знаят. Ако ти се чувстваш окраден, това е твой избор. Аз имам неограничен енергиен ресурс, който да захрани подобен бизнес. Защо и как е безплатен не ти е дадено да знаеш, а и не те ползва при решаването на зададените от мен технически въпроси.
itibg
 
Мнения: 19
Регистриран на: 02 Сеп 2014, 11:41

Re: Най-минимални хардуерни и софтуерни изисквания за копане

Мнениеот itibg » 11 Сеп 2014, 11:35

marincho написа:
itibg написа:Здравейте, колеги миньори,
Бих искал да ви задам няколко конкретни въпроса. Първо трябва да уточня, че прегледах из форума, но не намерих отговорите,

Явно не си прегледал достатъчно. Отговорите ги има. А хвърлянето с главата надолу във води, които не познаваш, не вещае добри резултати. Първо прочети какво се случва реално, помисли, направи си изводите. Тогава, ако вече ти трябват съвети(надали, ако проучиш всичко както трябва), питай конкретно.


Колега, аз прочетох и питам конкретно:
- портфейл - име и настройки;
- пул - име и настройки;
- борса - име и настройки;
- хардуер - производител, модел, марка, драйвери, настройки, място за сваляне;
- банкови инстуции, с които работите - име и начин и вид на откриване на сметка;
- краен резултат - реални пари в реална сметка, карта и т.н.
Нещо неясно в питането имаш ли? Сигурно пропускам нещо, но ме интересува целия процес. Искам да го мина поне веднъж за много малко пари, и после провеждам финасови консултации със съветници, с които аз работя и желанието и готовността ми е инвестиция в размер на петцифрена сума в осигурено място и както вече казах - осигурени ток и Интернет, които не изискват вложения. Докато не мина по пътя така както описвам и нямам конкретна информация, не мисля че мога да споделя повече и да се мятам в разни рисковани вложения или, ако ще да изчета и цялата информация по темата в Интернет. А аз чета от месеци... само за информация. Сега вече се появи нуждата и от конкретни въпроси и, воала - задавам ги, колеги.
itibg
 
Мнения: 19
Регистриран на: 02 Сеп 2014, 11:41

Re: Най-минимални хардуерни и софтуерни изисквания за копане

Мнениеот itibg » 11 Сеп 2014, 11:38

2GOOD написа:Здравей и добре дошъл във форума.

Съжалявам и аз, че започвам от тока, но да предположим че го плащат вашите и че това нас не ни касае. Сега да се върнем на темата, офертата на колегата kopacha наистина е добре за старт. Накратко какво ти е нужно:

1. Няколко от тези устройства - може и 1бр.
2. Рутерче tp-link 2030, което да играе ролята на HOST който управлява въпросните машини, в комбинация с евтин USB Hub
3. Настройва се рутера към избран от теб басейн - за начинаещи може би ghash.io
4. След като изкопаеш нещо под формата на биткойни решаваш и си пускаш обява тук във форума или в някоя от бг "борсите", разбира се можеш да си направиш регистрация и в чужда борса, но за пробата ми се струва, че няма смисъл.
5. Взимаш си парите (сухото/левчета), това може да стане с банков превод, паричен превод, лично и т.н.

Също е важно да споделиш наученото по твой си начин за други колеги новобранци :)

Успех

p.S.
===
Биткойн е високорискова инвестиция, затова е важно да инвестираш точно толкова, колкото си готов да загубиш във всеки един момент !!!


Преди всичко, колега, благодаря ти за за момента най-изчерпателната информация. Бих те помолил да опишеш с една идея повече конкретика твоя личен и изпитан вече опит по описаните от теб точки - какво ти използваш, защо, откога, печелившо ли е, подробни детайли на настройките, подкрепени ако е нужно със скрийншоти, спецификации, данни, цифри и т.н. Благодаря ти предварително!
itibg
 
Мнения: 19
Регистриран на: 02 Сеп 2014, 11:41

Re: Най-минимални хардуерни и софтуерни изисквания за копане

Мнениеот itibg » 11 Сеп 2014, 11:42

dobo79 написа:
2GOOD написа:
Биткойн е високорискова инвестиция, затова е важно да инвестираш точно толкова, колкото си готов да загубиш във всеки един момент !!!



Това последното не ми хареса,макар че зная че е точно така.Около 80% от спестяванията ми са във виртуални валути,като продължавам да инвестирам в тях каквото мога.Виртуалните валути(в частност Биткоин) ги приемам като дългосрочна инвестиция,макар и високо-рискова.Вярата в тях може да ми изиграе лоша шега,но развитието на този етап ме обнадеждава,че наистина това е един вид революция във финансовия свят,макар че все още е в най-начален стадий.Все пак риск печели-риск губи.Само времето ще покаже каква е правилната позиция на всеки.Някои ще се радват,докато други ще се ядосват за "пропуснати ползи" и т.н.


Интересна е гледната ти точка и готовността ти да поемеш подобен риск е достойна за високо уважение! Желая ти успехи и финансова стабилност, каквато се опитваш да постигнеш и в размери, които да отговарят на изискванията ти! Аз пък колега търся още един източник на реални пари. Всичко, изкарано по виртуален начин желая, поради това, че от моя гледна точка е по-добро, желая като краен резултат да видя в реална сметка и да мога да пипна на хартия. Така съм работил до сега и това ми носи спокойствие и сигурност.
itibg
 
Мнения: 19
Регистриран на: 02 Сеп 2014, 11:41

Re: Най-минимални хардуерни и софтуерни изисквания за копане

Мнениеот itibg » 11 Сеп 2014, 11:52

zigzag написа:
itibg написа:...Постановката при мен е следната: разполагам с практически неограничено количество електроенергия, която не заплащам по никакъв начин ...

:clap:
Баламите да плащат!


Без коментар! Значи да разбирам, че ти имаш оплаквания относно това?! Знаеш ли с какво се занимавам, как се произвежда тази енергия, нещо повече - какво те интересуват тези подробности, предмет на добива на криптовалути ли е, или може би отговаря на най-любезните ми питания за конкретни хардуерни, софтуерни и банкови решения?! Най-директно съм описал факти. За да мога да си позволя да го направя, сам си прави извода дали съм ощетил теб или някого другиго! Просто подхождам приятелски и конкретно в този форум, защото съм запален, интересувам се и искам да опитам нещо ново за мен на този етап. А това, че приемаш ти така нещата и се чувстваш като жертва и ограбен, че и пишеш некоректно в множествено число, набърквайки и други, е само повод да изпитвам съжаление от това, че ти, като част от нашата нация, все още мислиш, че всички те цакат и имат желание да те оберат и ощетят. Не го прави, приятелю! Погрешно е! Запознай се с фактите! Научи се да четеш правилно и да осмисляш какво и защо е написано, и да не търсиш винаги виновен, винаги сензация и винаги "новина"! Бъди себе си и си гледай "в твоята чинийка"! А, да не забравя, и не завиждай, че на другиго му е по-пълна "чинийката". Може би пък си го е изработил и му е струвало определени жертви, рискове, лишения, труд, мислене и т.н. - опичай си акъла и се опитай и ти да спечелиш - пожелавам ти го!
itibg
 
Мнения: 19
Регистриран на: 02 Сеп 2014, 11:41

Re: Най-минимални хардуерни и софтуерни изисквания за копане

Мнениеот zigzag » 11 Сеп 2014, 13:53

itibg написа:
zigzag написа:
itibg написа:...Постановката при мен е следната: разполагам с практически неограничено количество електроенергия, която не заплащам по никакъв начин ...

:clap:
Баламите да плащат!


Без коментар! Значи да разбирам, че ти имаш оплаквания относно това?! Знаеш ли с какво се занимавам, как се произвежда тази енергия, нещо повече - какво те интересуват тези подробности, предмет на добива на криптовалути ли е, или може би отговаря на най-любезните ми питания за конкретни хардуерни, софтуерни и банкови решения?! Най-директно съм описал факти. За да мога да си позволя да го направя, сам си прави извода дали съм ощетил теб или някого другиго! Просто подхождам приятелски и конкретно в този форум, защото съм запален, интересувам се и искам да опитам нещо ново за мен на този етап. А това, че приемаш ти така нещата и се чувстваш като жертва и ограбен, че и пишеш некоректно в множествено число, набърквайки и други, е само повод да изпитвам съжаление от това, че ти, като част от нашата нация, все още мислиш, че всички те цакат и имат желание да те оберат и ощетят. Не го прави, приятелю! Погрешно е! Запознай се с фактите! Научи се да четеш правилно и да осмисляш какво и защо е написано, и да не търсиш винаги виновен, винаги сензация и винаги "новина"! Бъди себе си и си гледай "в твоята чинийка"! А, да не забравя, и не завиждай, че на другиго му е по-пълна "чинийката". Може би пък си го е изработил и му е струвало определени жертви, рискове, лишения, труд, мислене и т.н. - опичай си акъла и се опитай и ти да спечелиш - пожелавам ти го!


Благодаря за "хороскопа"! :)
Братко българин, би ли споделил стъпка по стъпка, как и ние да се сдобием с неограничена електроенергия, която да не заплащаме по никакъв начин? :)
zigzag
 
Мнения: 399
Регистриран на: 05 Фев 2014, 21:51

Re: Най-минимални хардуерни и софтуерни изисквания за копане

Мнениеот itibg » 11 Сеп 2014, 14:21

zigzag написа:Благодаря за "хороскопа"! :)
Братко българин, би ли споделил стъпка по стъпка, как и ние да се сдобием с неограничена електроенергия, която да не заплащаме по никакъв начин? :)


В тази тема, чието заглавие не случайно съм избрал да е такова ЩЕ дискутираме САМО въпроси свързани с добива на криптовалути. За останалите въпроси, можеш да се обърнеш към области на познанието и консултанти в области, които не са свързани с форума тук, или в краен случай може да опиташ да си напънеш мозъка и да "родиш" продукт, който да ти донесе нужните средства, за да ти затвори "устата" да коментираш със завист и омраза на хората бизнеса и банковите сметки. Моля да се отнасяме помежду си уважително и да се придържаме към темата. Благодаря на всички колеги, които се държат културно и дискутират изцяло тематични въпроси, опитвайки се все пак да дадат отговори на моите питания!
itibg
 
Мнения: 19
Регистриран на: 02 Сеп 2014, 11:41

Re: Най-минимални хардуерни и софтуерни изисквания за копане

Мнениеот LT530 » 11 Сеп 2014, 14:25

itibg написа:Бих те помолил да опишеш с една идея повече конкретика твоя личен и изпитан вече опит по описаните от теб точки - какво ти използваш, защо, откога, печелившо ли е, подробни детайли на настройките, подкрепени ако е нужно със скрийншоти, спецификации, данни, цифри и т.н. Благодаря ти предварително!


Личният ми опит показва едно - Това с копането не е за теб!
Не се усещаш какви глупости пишеш! Печелившо ли било! Още малко и ще поискаш да ди сканирам счетоводен баланс на приходи и разходи от копането! И какво е според теб печелившо? 100%, 200% 20% ДДС? Нали се сещаш, че за мен например е много печелившо и 5% и всичко зависи от обема. Ти искаш да изкопаш 0.05 коина, да ги продадеш и след таксите и комисионните ще прибереш едни 20-на лева. Ми не става така. С 20 лв не можеш да си платиш тока - грешка пропуснах, за един месец ще си успял да прекараш баламата само с 20 лева кеш.
Какво значение има от кога и какво се използва? Всяка една машинка има смислен живот 5-6 месеца. Ако в момента купиш нещо на 3 месеца това което ще ти носи ще е твърде малко за да представлява интерес - за мен. За теб може би - не знам колко ти е пълна чинийката.

Имам оферта за теб! Ще ти продам едно Antminer U2 с подобрения по радиатора за охлаждане и настроен лаптоп на скромната цена от 199 лева. Само ще трябва да го включиш в захранването и да започнеш да копаеш.
LT530
 
Мнения: 338
Регистриран на: 01 Авг 2014, 09:54

Re: Най-минимални хардуерни и софтуерни изисквания за копане

Мнениеот itibg » 11 Сеп 2014, 14:51

LT530 написа:
itibg написа:Бих те помолил да опишеш с една идея повече конкретика твоя личен и изпитан вече опит по описаните от теб точки - какво ти използваш, защо, откога, печелившо ли е, подробни детайли на настройките, подкрепени ако е нужно със скрийншоти, спецификации, данни, цифри и т.н. Благодаря ти предварително!


Личният ми опит показва едно - Това с копането не е за теб!
Не се усещаш какви глупости пишеш! Печелившо ли било! Още малко и ще поискаш да ди сканирам счетоводен баланс на приходи и разходи от копането! И какво е според теб печелившо? 100%, 200% 20% ДДС? Нали се сещаш, че за мен например е много печелившо и 5% и всичко зависи от обема. Ти искаш да изкопаш 0.05 коина, да ги продадеш и след таксите и комисионните ще прибереш едни 20-на лева. Ми не става така. С 20 лв не можеш да си платиш тока - грешка пропуснах, за един месец ще си успял да прекараш баламата само с 20 лева кеш.
Какво значение има от кога и какво се използва? Всяка една машинка има смислен живот 5-6 месеца. Ако в момента купиш нещо на 3 месеца това което ще ти носи ще е твърде малко за да представлява интерес - за мен. За теб може би - не знам колко ти е пълна чинийката.

Имам оферта за теб! Ще ти продам едно Antminer U2 с подобрения по радиатора за охлаждане и настроен лаптоп на скромната цена от 199 лева. Само ще трябва да го включиш в захранването и да започнеш да копаеш.


Е-е-е, все съм чел неща, които не са по темата, но това е вече, нямам думи, просто не съм си и представял, че подобни неща ще чета тук като отговори!
Какво общо има твоят личен опит с мен, че и той сочел, че това не е за мен?! Страхът да не ти взема хляба от устата май е доста непреодолим за теб?!
Глупости пиша, така ли? Кое точно е глупост, че не ми е ясно? Дай пример с точен цитат? А какво да те питам - грее захранването ли?! Освен това аз никъде не съм питал дали е печелившо и колко. Ти и някой от другите тук говорите за печалби. Аз искам да опитам как действа, да настоя постановката и да изуча как работи. А счетоводната страна после, и за нея си има време и хора. Фигуративно давам пример с цифри - не се интересувам дали ще спечеля 5, 50, 500 или 5000 за еди си колко време, важно е да видя как работи и да си направя регистрации и банкови сметки. Да, ама тези 20-ина лева, за които говориш, ще са доказателство и ще са довели до знание и утъпкване на пътека, които явно са много безценни, щом никой от досега коментиращите в темата не иска да сподели човешки, както съм помолил любезно. И така не ставало?! Кой си ти, че да прецениш, че за мен така не става? За тока вече казахме! Първо чети, после коментирай! И се опитай да разбереш прочетеното! И още нещо - НИЩО няма да ми продаваш и не съм казал, че купувам нещо и имам желание да изкупя използвана техника, която на теб или който и да е не върши работа вече, и иска да се отърве от нея. Че и лаптоп ми предлагаш! Колега, ти в час ли си изобщо, прочете ли и пост от тази тема?! Лаптопи си имам, а и в магазина има, още ги произвеждат, слава Богу. Да съм писал, че се интересувам и купувам подобни? Но искам АЗ да си ги настроя. Идеята е да зная как, да имам информация, за да преценя аз самостоятелно за моята "чинийка"!
itibg
 
Мнения: 19
Регистриран на: 02 Сеп 2014, 11:41

Re: Най-минимални хардуерни и софтуерни изисквания за копане

Мнениеот crab » 11 Сеп 2014, 15:00

1. портфейл: https://blockchain.info/bg
2. пул: bitminter.com имат си тяхна програмка, можеш на CPU да почнеш директно, докато не си вземеш нещо от т4.
3. борса - https://bitcoini.com/
4. хардуер - каквото си сглобиш или намериш.
5. банкови институции - как да си откриеш сметка в банка? отиваш в банката. Носи си лична карта.
6. краен резултат - зависи от т4
crab
 
Мнения: 347
Регистриран на: 27 Авг 2013, 14:38
Местоположение: София

ПредишнаСледваща

Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, puffyto, UserX1XO, viniamin

cron