Най-минимални хардуерни и софтуерни изисквания за копане

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Най-минимални хардуерни и софтуерни изисквания за копане

Мнениеот itibg » 08 Сеп 2014, 14:44

Здравейте, колеги миньори,
Бих искал да ви задам няколко конкретни въпроса. Първо трябва да уточня, че прегледах из форума, но не намерих отговорите, които търся, и затова ви питам и си позволявам да пусна цяла нова тема за това. Постановката при мен е следната: разполагам с практически неограничено количество електроенергия, която не заплащам по никакъв начин и имам Интернет-достъп, който е с прилично качество и за който също не се налага да разходвам средства. Моля ви, нека си спестим въпроси от рода защо не плащам, къде се намирам, с какво се занимавам и т.н. Факт е – ресурсите ми са осигурени напълно неограничено. Освен това от доста време имам желанието да започна сериозен добив, в който да инвестирам наистина уважително голямо количество средства. Но за целта пълво искам да добия малко, дори и много много малко, да отъпкам пътеката точно как да прехвърля добитото в реални пари, като подчертавам – не желая да харча криптовалути в чист вид, а искам да ги прехвърля в реални физически финансови средства тук - в България. Ако всичко това успее и пипна в ръка средствата, то тогава ще инвестирам по-сериозни пари и ще се занимавам основно с това. Подчертавам колеги, моля за конкретно подадена ръка от ваша страна за това да добия и осребря първите си, дори и напълно минимални средства от този вид доход. Първият опит, който искам да проведа е с BTC. Така избрах на база направени проучвания на този етап, които ме удовлетворяват чисто икономически. В компютърно отношение също правя нещата напълно сам, защото имам опит в тази посока достатъчен, но в други сфери на бизнеса, но бих искал да овладея и тази материя. Теоретично се подготвих преценявам достатъчно, като дойде ред за реални действия. Какви са минималните и най-прости като за експериментален опит софтуерни, хардуерни и други изисквания, за да започна да добивам? Какво трябва да инсталирам и как да го настроя за абсолютното начало на тази дейност? Какви са наистина минималните хардуерни изисквания, с които да се сдобия, чрез които просто да видя реално какработи системата? Когато направя това, надявам се с вашата най-колегиална помощ, ще пристъпя към по-сериозни въпроси за това как дъ развивам нещата по-нататък. Благодаря ви предварително и се надявам темата да се разрасне, да се включим много хора в нея и да бъдем полезни и на други, които започват от самото начало и търсят съдействие тук – в България, в български форум и от сънародници, насърчавайки българския ум и реалното печелене на пари от нас – българите.
itibg
 
Мнения: 19
Регистриран на: 02 Сеп 2014, 11:41

Re: Най-минимални хардуерни и софтуерни изисквания за копане

Мнениеот crab » 08 Сеп 2014, 15:19

Щом си се насочил към BTC бих ти препоръчал: viewtopic.php?f=15&t=2342
Както колегата е написал, ще помогне за цялостната инсталация и всички въпроси. Договаряш се и за рутерчето и захранването и получаваш независима система която от едната страна ще вкаравш ток, от другата ще вадиш някакви стотинки. Дали ще се избие - не се ангажирам с прогнози, все пак и при теб условията са различни спрямо нормалните. (сметките са малко като във вакум :) )
crab
 
Мнения: 347
Регистриран на: 27 Авг 2013, 14:38
Местоположение: София

Re: Най-минимални хардуерни и софтуерни изисквания за копане

Мнениеот kopacha » 08 Сеп 2014, 15:52

Първо благодаря на колегата crab за това, че предлага моята оферта, но реално погледнато за теб тя е повече от добра, тъй като това е най- евтиното нещо на пазара, а носи и на много хубави клокове, щом тока ти е безплатен, така че ми се обади най- добре да ти обесня всичко подробно! Що се отнася до това, да изкараш пари от биткойни има множествто борси, а вече и български борси, на които продаваш и в рамките на деня си прибираш парите, мога да ти помогна и за това в началото докато свикнеш! Това е, ако имаш каквито и да е въпроси звънни, тела ми е 0886261943 или 0894604162 казвам се Богомил

П.С , Що се отнася до избивката, на инвестицията и евентуалната печалба, всичко е доста непридвидимо, но ако приемем че неплащаш ток и сложността се качва със един усреднен темп от сорта на 25% на месец би трябвало на третия месец да излезеш отгоре :) Говоря разбира се конкретно за моя хардуер на моята цена! И пак разбирасе това е една многооо груба ама многооо груба сметка която може да рухне на момента от един апокалилпсис в курса или сложността :) Но разбира се в исторически план миналия ноември курса беше стигнал 1600лв :)така, че ако това се случи пък може и да излезеш със достаааааааа парички отгоре :)
kopacha
 
Мнения: 514
Регистриран на: 10 Юни 2013, 10:09

Re: Най-минимални хардуерни и софтуерни изисквания за копане

Мнениеот LT530 » 08 Сеп 2014, 16:55

itibg написа: Какви са минималните и най-прости като за експериментален опит софтуерни, хардуерни и други изисквания, за да започна да добивам? Какво трябва да инсталирам и как да го настроя за абсолютното начало на тази дейност? Какви са наистина минималните хардуерни изисквания, с които да се сдобия, чрез които просто да видя реално какработи системата?


Отговорът е НИКАКВИ, последователноста е следната:

  • Купуваш си някакъв standalone копач. Огледай раздела продажби където има няколко спекулативни оферти и избери си нещо с минимум 400GH/s.
  • Купи си добро захранване.
  • Избери си пул, настрой си железата и ги включи.
  • Ако не плащаш ток и при темп на покачване на трудноста 18-20% до Януари може да си избил инвестираното.
  • Ако само ще пробваш - при първото изкопано 0.1 - продай по текущия курс или ги продай на мен под текущия. :D
После си прави преценките.

п.с. Безплатен ток няма. Все някои го плаща! В този ред на мисли, освен ако не си собственник на централа от възстановяеми източници, ти ще крадеш от този който плаща
LT530
 
Мнения: 338
Регистриран на: 01 Авг 2014, 09:54

Re: Най-минимални хардуерни и софтуерни изисквания за копане

Мнениеот marincho » 08 Сеп 2014, 17:12

itibg написа:Здравейте, колеги миньори,
Бих искал да ви задам няколко конкретни въпроса. Първо трябва да уточня, че прегледах из форума, но не намерих отговорите,

Явно не си прегледал достатъчно. Отговорите ги има. А хвърлянето с главата надолу във води, които не познаваш, не вещае добри резултати. Първо прочети какво се случва реално, помисли, направи си изводите. Тогава, ако вече ти трябват съвети(надали, ако проучиш всичко както трябва), питай конкретно.
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Re: Най-минимални хардуерни и софтуерни изисквания за копане

Мнениеот 2GOOD » 09 Сеп 2014, 01:53

Здравей и добре дошъл във форума.

Съжалявам и аз, че започвам от тока, но да предположим че го плащат вашите и че това нас не ни касае. Сега да се върнем на темата, офертата на колегата kopacha наистина е добре за старт. Накратко какво ти е нужно:

1. Няколко от тези устройства - може и 1бр.
2. Рутерче tp-link 2030, което да играе ролята на HOST който управлява въпросните машини, в комбинация с евтин USB Hub
3. Настройва се рутера към избран от теб басейн - за начинаещи може би ghash.io
4. След като изкопаеш нещо под формата на биткойни решаваш и си пускаш обява тук във форума или в някоя от бг "борсите", разбира се можеш да си направиш регистрация и в чужда борса, но за пробата ми се струва, че няма смисъл.
5. Взимаш си парите (сухото/левчета), това може да стане с банков превод, паричен превод, лично и т.н.

Също е важно да споделиш наученото по твой си начин за други колеги новобранци :)

Успех

p.S.
===
Биткойн е високорискова инвестиция, затова е важно да инвестираш точно толкова, колкото си готов да загубиш във всеки един момент !!!
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Най-минимални хардуерни и софтуерни изисквания за копане

Мнениеот dobo79 » 09 Сеп 2014, 11:06

2GOOD написа:
Биткойн е високорискова инвестиция, затова е важно да инвестираш точно толкова, колкото си готов да загубиш във всеки един момент !!!



Това последното не ми хареса,макар че зная че е точно така.Около 80% от спестяванията ми са във виртуални валути,като продължавам да инвестирам в тях каквото мога.Виртуалните валути(в частност Биткоин) ги приемам като дългосрочна инвестиция,макар и високо-рискова.Вярата в тях може да ми изиграе лоша шега,но развитието на този етап ме обнадеждава,че наистина това е един вид революция във финансовия свят,макар че все още е в най-начален стадий.Все пак риск печели-риск губи.Само времето ще покаже каква е правилната позиция на всеки.Някои ще се радват,докато други ще се ядосват за "пропуснати ползи" и т.н.
Аватар
dobo79
 
Мнения: 321
Регистриран на: 29 Май 2013, 14:51

Re: Най-минимални хардуерни и софтуерни изисквания за копане

Мнениеот zigzag » 09 Сеп 2014, 12:20

itibg написа:...Постановката при мен е следната: разполагам с практически неограничено количество електроенергия, която не заплащам по никакъв начин ...

:clap:
Баламите да плащат!
zigzag
 
Мнения: 399
Регистриран на: 05 Фев 2014, 21:51

Re: Най-минимални хардуерни и софтуерни изисквания за копане

Мнениеот itibg » 11 Сеп 2014, 11:12

crab написа:Щом си се насочил към BTC бих ти препоръчал: viewtopic.php?f=15&t=2342
Както колегата е написал, ще помогне за цялостната инсталация и всички въпроси. Договаряш се и за рутерчето и захранването и получаваш независима система която от едната страна ще вкаравш ток, от другата ще вадиш някакви стотинки. Дали ще се избие - не се ангажирам с прогнози, все пак и при теб условията са различни спрямо нормалните. (сметките са малко като във вакум :) )


Благодаря за мнението!
Мисля, че мога да се справя самостоятелно и не че отказвам помощ, но просто "сдъвкано и изплюто" някак не ми допада. Искам сам да помисля и да реша какво да направя. А системата ще си я сглобя категорично сам, готови продукти от български "производители", или просто членове на този или други форуми, НЕ купувам. Всички части си ги доставям аз по цени, които са изгодни и са определени само за мен. Имам хардуерен ресурс, който искам да впрегна в този експеримент та този етап. Не е казано, че трябва да изкарам веднага пари, нито пък да вложа такива, които не е ясно дали ще си върна. Аз искам да науча из основи как действа, после какво ще влагам ще решавам допълнително.
itibg
 
Мнения: 19
Регистриран на: 02 Сеп 2014, 11:41

Re: Най-минимални хардуерни и софтуерни изисквания за копане

Мнениеот itibg » 11 Сеп 2014, 11:23

kopacha написа:Първо благодаря на колегата crab за това, че предлага моята оферта, но реално погледнато за теб тя е повече от добра, тъй като това е най- евтиното нещо на пазара, а носи и на много хубави клокове, щом тока ти е безплатен, така че ми се обади най- добре да ти обесня всичко подробно! Що се отнася до това, да изкараш пари от биткойни има множествто борси, а вече и български борси, на които продаваш и в рамките на деня си прибираш парите, мога да ти помогна и за това в началото докато свикнеш! Това е, ако имаш каквито и да е въпроси звънни, тела ми е 0886261943 или 0894604162 казвам се Богомил

П.С , Що се отнася до избивката, на инвестицията и евентуалната печалба, всичко е доста непридвидимо, но ако приемем че неплащаш ток и сложността се качва със един усреднен темп от сорта на 25% на месец би трябвало на третия месец да излезеш отгоре :) Говоря разбира се конкретно за моя хардуер на моята цена! И пак разбирасе това е една многооо груба ама многооо груба сметка която може да рухне на момента от един апокалилпсис в курса или сложността :) Но разбира се в исторически план миналия ноември курса беше стигнал 1600лв :)така, че ако това се случи пък може и да излезеш със достаааааааа парички отгоре :)


Благодаря и на теб, колега за отделеното време!
Имам следната бележка към теб. Първо - никъде не съм казал, че ще купувам нещо от някого или някъде. Второ - имам си консултант "на живо", но понеже имам достатъчен финансов и енергиен ресурс, просто се консултирам от две страни мимимум, за да съм сигурен какво правя и как да го направя по най-добрия начин, както и досега съм практикувал. Освен това в тази тема се надявам да се появят и конкретни данни , които незнайно защо не виждам, а чета само общи приказки и предложения как "да ми се обясни".
Интересува ме конкретно и подканям най-човешки да ми бъдат поне споделени например вие с кой биткойн-портфейл работите, откъде да го сваля, как да го настроя, към кой пул се свързвате, защо, как се настройва, какъв хардуер използвате, защо, какво съдържа като компоненти, а не дадени имена на краен продукт, който мога да купя на цена, в която някой си слага печалба и си сглобява едва ли не в гаража. Извинете ме за настроението, с което изписвам това, но аз най-човешки искам съдействие и съм обяснил максимално точно постановката, с която разполагам.
itibg
 
Мнения: 19
Регистриран на: 02 Сеп 2014, 11:41

Следваща

Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, filchef, ionicle, Kartoff, puffyto, UserX1XO, viniamin