Най-минимални хардуерни и софтуерни изисквания за копане

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Re: Най-минимални хардуерни и софтуерни изисквания за копане

Мнениеот itibg » 11 Сеп 2014, 15:33

crab написа:1. портфейл: https://blockchain.info/bg
2. пул: bitminter.com имат си тяхна програмка, можеш на CPU да почнеш директно, докато не си вземеш нещо от т4.
3. борса - https://bitcoini.com/
4. хардуер - каквото си сглобиш или намериш.
5. банкови институции - как да си откриеш сметка в банка? отиваш в банката. Носи си лична карта.
6. краен резултат - зависи от т4


ЕВАЛА!!! Благодаря, колега, crab! От утре започвам точка по точка. Ако имам питанки, ще пиша тук. Ако ли пък не, ти останалите колеги се чувствайте поканени да си коментриме из темата и текущи въпроси, сходни на моите, които възникват своевременно и при другите. Позволете ми да питам, и-и-и ще питам, сигурни бъдете! Това в кръга не шегата, разбира се! Иначе, наистина благодарности!!!
itibg
 
Мнения: 19
Регистриран на: 02 Сеп 2014, 11:41

Re: Най-минимални хардуерни и софтуерни изисквания за копане

Мнениеот zigzag » 11 Сеп 2014, 15:50

itibg написа:
zigzag написа:Благодаря за "хороскопа"! :)
Братко българин, би ли споделил стъпка по стъпка, как и ние да се сдобием с неограничена електроенергия, която да не заплащаме по никакъв начин? :)


В тази тема, чието заглавие не случайно съм избрал да е такова ЩЕ дискутираме САМО въпроси свързани с добива на криптовалути. За останалите въпроси, можеш да се обърнеш към области на познанието и консултанти в области, които не са свързани с форума тук, или в краен случай може да опиташ да си напънеш мозъка и да "родиш" продукт, който да ти донесе нужните средства, за да ти затвори "устата" да коментираш със завист и омраза на хората бизнеса и банковите сметки. Моля да се отнасяме помежду си уважително и да се придържаме към темата. Благодаря на всички колеги, които се държат културно и дискутират изцяло тематични въпроси, опитвайки се все пак да дадат отговори на моите питания!


lol
Не знаех, че краденето на ток е бизнес. xD
Спокойно, излишно се напъваш, не ме интересува нищо свързано с теб. :mrgreen:
zigzag
 
Мнения: 399
Регистриран на: 05 Фев 2014, 21:51

Re: Най-минимални хардуерни и софтуерни изисквания за копане

Мнениеот LT530 » 11 Сеп 2014, 15:55

itibg написа:
crab написа:ЕВАЛА!!! Благодаря, колега, crab! От утре започвам точка по точка.


Евала наистина! Гледай да се придържаш стриктно към точките, особенно на тази за пула и борсата. :D
LT530
 
Мнения: 338
Регистриран на: 01 Авг 2014, 09:54

Re: Най-минимални хардуерни и софтуерни изисквания за копане

Мнениеот itibg » 11 Сеп 2014, 19:38

zigzag написа:
itibg написа:
zigzag написа:Благодаря за "хороскопа"! :)
Братко българин, би ли споделил стъпка по стъпка, как и ние да се сдобием с неограничена електроенергия, която да не заплащаме по никакъв начин? :)


В тази тема, чието заглавие не случайно съм избрал да е такова ЩЕ дискутираме САМО въпроси свързани с добива на криптовалути. За останалите въпроси, можеш да се обърнеш към области на познанието и консултанти в области, които не са свързани с форума тук, или в краен случай може да опиташ да си напънеш мозъка и да "родиш" продукт, който да ти донесе нужните средства, за да ти затвори "устата" да коментираш със завист и омраза на хората бизнеса и банковите сметки. Моля да се отнасяме помежду си уважително и да се придържаме към темата. Благодаря на всички колеги, които се държат културно и дискутират изцяло тематични въпроси, опитвайки се все пак да дадат отговори на моите питания!


lol
Не знаех, че краденето на ток е бизнес. xD
Спокойно, излишно се напъваш, не ме интересува нищо свързано с теб. :mrgreen:


И мен не ме интересува нищо свързано с теб, а само попитах за технически подробности, които както виждам, са най-после споделени не от теб, разбира се, а от друг член на форума, на когото благодаря. От подобни личности като твоята, интересуващи се само от клюката, не съм и очаквал да получа някаква помощ, нито пък да пропуснат да направят коментари за неща, нямащи нищо общо с тяхното съществуване и отнасящи се до области, които очевидно не разбират, а и всъщност не са тема на дискусията ни. А на всички отзоваващи се тук КОМПЕТЕНТНО и ТОЧНО - благодаря!
itibg
 
Мнения: 19
Регистриран на: 02 Сеп 2014, 11:41

Re: Най-минимални хардуерни и софтуерни изисквания за копане

Мнениеот itibg » 11 Сеп 2014, 20:02

LT530 написа:
itibg написа:
crab написа:ЕВАЛА!!! Благодаря, колега, crab! От утре започвам точка по точка.


Евала наистина! Гледай да се придържаш стриктно към точките, особенно на тази за пула и борсата. :D


Всеки си има област на компетентност. Не виждам защо който се опита да научи още нещо и културно и систематизирано си зададе въпросите трябва да бъде подиграван! Още повече пък не разбирам как може да подлагаш на съмнение нещо, на което не предлагаш ясна, точна и добре описана грамотно алтернатива! Не се прави така! Просто не е градивно и не води до нищо, а само сее критика към другите без да покаже реално този, който критикува какво може и дали изобщо може нещо, всъщност! Значи който не знае нещо по-добре да не пита, защото други вече го знаят, добри са в областта и за нови членове няма място?! Или може би питащия е просто любознателен и така с питане е постигнал много неща... ама то и поговорка си имаше за този подход, или просто... започвам да се чудя защо ли си губя времето изобщо да ти отговарям!
itibg
 
Мнения: 19
Регистриран на: 02 Сеп 2014, 11:41

Re: Най-минимални хардуерни и софтуерни изисквания за копане

Мнениеот LT530 » 12 Сеп 2014, 11:51

itibg написа:Още повече пък не разбирам как може да подлагаш на съмнение нещо, на което не предлагаш ясна, точна и добре описана грамотно алтернатива! Не се прави така!


Просто в твоя случай няма друга алтернатива. :D
Дано някои хубав слънчев ден около Коледа да осмислиш написаното в предното ми съобщение
LT530
 
Мнения: 338
Регистриран на: 01 Авг 2014, 09:54

Re: Най-минимални хардуерни и софтуерни изисквания за копане

Мнениеот marincho » 13 Сеп 2014, 23:30

itibg написа:
marincho написа:
itibg написа:Здравейте, колеги миньори,
Бих искал да ви задам няколко конкретни въпроса. Първо трябва да уточня, че прегледах из форума, но не намерих отговорите,

Явно не си прегледал достатъчно. Отговорите ги има. А хвърлянето с главата надолу във води, които не познаваш, не вещае добри резултати. Първо прочети какво се случва реално, помисли, направи си изводите. Тогава, ако вече ти трябват съвети(надали, ако проучиш всичко както трябва), питай конкретно.


Колега, аз прочетох и питам конкретно:
- портфейл - име и настройки;
- пул - име и настройки;
- борса - име и настройки;
- хардуер - производител, модел, марка, драйвери, настройки, място за сваляне;
- банкови инстуции, с които работите - име и начин и вид на откриване на сметка;
- краен резултат - реални пари в реална сметка, карта и т.н.
Нещо неясно в питането имаш ли? Сигурно пропускам нещо, но ме интересува целия процес. Искам да го мина поне веднъж за много малко пари, и после провеждам финасови консултации със съветници, с които аз работя и желанието и готовността ми е инвестиция в размер на петцифрена сума в осигурено място и както вече казах - осигурени ток и Интернет, които не изискват вложения. Докато не мина по пътя така както описвам и нямам конкретна информация, не мисля че мога да споделя повече и да се мятам в разни рисковани вложения или, ако ще да изчета и цялата информация по темата в Интернет. А аз чета от месеци... само за информация. Сега вече се появи нуждата и от конкретни въпроси и, воала - задавам ги, колеги.


Нищо не си прочел. Когато аз започнах да се занимавам с това, прочетох над 300 страници из трите(тогава) теми за BTC в хардуербг. И повярвай ми, след това не ми беше нужно да задавам глупави въпроси, породени от мързел. А сега информацията е х1000000000.
Такива ми ти работи...

Ооо, ти си родил нови щуротии

itibg написа:
В тази тема, чието заглавие не случайно съм избрал да е такова ЩЕ дискутираме САМО въпроси


Ако аз бях админ, получаваше перманентен бан. За това, че си наглец и се държиш просташки. :naughty:
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Re: Най-минимални хардуерни и софтуерни изисквания за копане

Мнениеот itibg » 16 Сеп 2014, 09:44

crab написа:1. портфейл: https://blockchain.info/bg
2. пул: bitminter.com имат си тяхна програмка, можеш на CPU да почнеш директно, докато не си вземеш нещо от т4.
3. борса - https://bitcoini.com/
4. хардуер - каквото си сглобиш или намериш.
5. банкови институции - как да си откриеш сметка в банка? отиваш в банката. Носи си лична карта.
6. краен резултат - зависи от т4


Колега crab, имам конкретно питане - регистрирах се навсякъде по точки 1, 2 и 3, но не мога да разбера как се прави настройката за начало за работа само с CPU, докато придобия нещо специализирано? Би ли ми пратил повече подробности за вече инсалираната при мен най-нова версия на програмата, моля те. Благодаря ти предварително!
itibg
 
Мнения: 19
Регистриран на: 02 Сеп 2014, 11:41

Re: Най-минимални хардуерни и софтуерни изисквания за копане

Мнениеот kopacha » 16 Сеп 2014, 11:37

Колега ще изпреваря колегата crab и ще ти кажа, че при сегашната сложност със cpu няма да можеш да изкопаеш и 0,0000001btc ! :) Поне сподели каква видео карта имаш, ако е някое хубаво ати може и да успееш да изкопаеш със страшни мъки горното число за един ден. Не ме разбирай погрешно просто от както се обезмисли копането с видео карти, тоест тока стана по голям от колкото добива е минало 1 година, а сложноста от тогава насам се е качила над 200 пъти (двеста) да го напиша и словом да не си помислиш че има грешка :) Едно цпу колкото и мощно да е копае НЯКОЛКО СТОТИН ПЪТИ по малко от ЕДНА ВИДЕО КАРТА от хай енд клас на ати. Ти смятай какво остава да изкопаеш със едно ЦПУ. Имаше една извадка в уикипедиа - minning hardware comparsation, използвай от там да видиш твоето цпу или видео карта колко хаша правят:) и наложи данните във калкулатор за бтц добив:))) Внимавай с мерните единици видео карти и цпу-та са във mh/s а калкулаторите мерят във gh/s th/s.
Купи си един асик ако ще правиш проби и не се занимавай с глупости, това е моя съвет иначе в противен случай ще се мъчиш месец сигурно и пак няма да можеш да събереш 0.01бтц за да продадеш на някоя от борсите и да видиш черно на бяло как от пари койни :)))!
kopacha
 
Мнения: 514
Регистриран на: 10 Юни 2013, 10:09

Re: Най-минимални хардуерни и софтуерни изисквания за копане

Мнениеот itibg » 16 Сеп 2014, 11:49

kopacha написа:Колега ще изпреваря колегата crab и ще ти кажа, че при сегашната сложност със cpu няма да можеш да изкопаеш и 0,0000001btc ! :) Поне сподели каква видео карта имаш, ако е някое хубаво ати може и да успееш да изкопаеш със страшни мъки горното число за един ден. Не ме разбирай погрешно просто от както се обезмисли копането с видео карти, тоест тока стана по голям от колкото добива е минало 1 година, а сложноста от тогава насам се е качила над 200 пъти (двеста) да го напиша и словом да не си помислиш че има грешка :) Едно цпу колкото и мощно да е копае НЯКОЛКО СТОТИН ПЪТИ по малко от ЕДНА ВИДЕО КАРТА. Ти смятай какво остава да изкопаеш със едно ЦПУ. Имаше една извадка в уикипедиа - minning hardware comparsation, използвай от там да видиш твоето цпу или видео карта колко хаша правят:) и наложи данните във калкулатор за бтц добив:))) Внимавай с мерните единици видео карти и цпу-та са във mh/s а калкулаторите мерят във gh/s th/s.
Купи си един асик ако ще правиш проби и не се занимавай с глупости, това е моя съвет иначе в противен случай ще се мъчиш месец сигурно и пак няма да можеш да събереш 0.01бтц за да продадеш на някоя от борсите и да видиш черно на бяло как от пари койни :)))!


Благодаря ти за информацията и бързия отговор, колега! Напълно съм съгласен с това, което ме посъветва, защото попрочетох още, когато успях да си открадна време. Ще погледна при възможност с каква най-добра видеокарта разполагам, защото компютри много и съответно не помня къде какво има. Освен това за АСИК устройството съм съгласен, че е ефективно, но това ще стане при условие, че видя нещо изкопано, дори и да се губи време. Разхода на енергия, както вече казах няма никакво значение. Все пак когато видя модела на картата как да направя настройките, какъв драйвер ми трябва, как практически да направя първите стъпки? А колкото до добива с CPU, от гледна точка на чистия опит - как става, какво се прави - искам да го видя на практика, колкото и неефективен да е?
itibg
 
Мнения: 19
Регистриран на: 02 Сеп 2014, 11:41

ПредишнаСледваща

Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, puffyto, UserX1XO, viniamin