Въпрос за USB копачките

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Въпрос за USB копачките

Мнениеот atlantizzz » 15 Юли 2014, 08:08

Здравейте!
Начинаещ съм и искам да се занимавам с тази дейност. Проведох своето проучване и ми се струва малко като нож с две остриета, така че ще се нуждая от съвет.
Имам следният въпрос. Виждам из мрежата множество варианти за закупуване на такива копачки и то с капацитет от 4-5 GH/s, което е повече от сносна видео карта - възможно ли е това, до колко е реално?
Също така исках да попитам, с такава копачка може ли да се копеи и алтернативни SHA-256 валути или са изцяло овързани с BItcoin-а?
Като цяло какво ви е мнението за USB-тата и алтернативните валути?
Благодаря ви за помощта!!!
atlantizzz
 
Мнения: 6
Регистриран на: 24 Юни 2014, 11:41

Re: Въпрос за USB копачките

Мнениеот Flex » 15 Юли 2014, 09:52

Спести си мъката, изпий парите и не се занимавай. В момента едва си докарваш над цената на тока от тея неща.
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: Въпрос за USB копачките

Мнениеот 2GOOD » 15 Юли 2014, 10:38

Възможно е и напълно реално - казва ASIC - специално разработен а целта на копането чип е в основата на въпросната флашка.
Важно е да знаеш, че 4.5GH правят 3лв на месец, като всеки месец тази печалба ще намаля с 20-80%
Иначе може да се копае всякаква SHA-256 валута
Ако можеш да си купиш подобно устройство за 10-на лева вземи го да си поиграеш с него - за спорта.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4958
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Въпрос за USB копачките

Мнениеот atlantizzz » 15 Юли 2014, 10:46

Разбирам, но посочените резултати са за bitcoin предполагам. Поразгледах в нета има доста варианти, които са едва в началото, а и тепърва ще се появяват. Е да има и такива които са спрели. Мисълта ми е алтернативите ще се развиват ли, защото ако е така има доста потенциял и то с такава изчислителна мощ ми се струва примамливо!
И като споменахте, има ли място в България, от където може човек да се сдобие с USB копачки?
atlantizzz
 
Мнения: 6
Регистриран на: 24 Юни 2014, 11:41

Re: Въпрос за USB копачките

Мнениеот 2GOOD » 15 Юли 2014, 10:52

atlantizzz написа:Разбирам, но посочените резултати са за bitcoin предполагам. Поразгледах в нета има доста варианти, които са едва в началото, а и тепърва ще се появяват. Е да има и такива които са спрели. Мисълта ми е алтернативите ще се развиват ли, защото ако е така има доста потенциял и то с такава изчислителна мощ ми се струва примамливо!
И като споменахте, има ли място в България, от където може човек да се сдобие с USB копачки?


SHA256 алтернативките са мъртви от около година, както каза колегата не се занимавай с глупости. Ако искаш да копаш си вземи някоя по-сериозна копачка, която има шанс да ти върне парите, разбира се преди да го направиш се посъветвай с нас, също прочети:
Ръководство за начинаещи биткойн копачи
Упътване при избор на Bitcoin ASIC копачка
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4958
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars


Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, Google [Bot], ionicle, shulio, UserX1XO