Wallet за начинаещ и зареждане със "стотинки"

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Wallet за начинаещ и зареждане със "стотинки"

Мнениеот jasozgrip » 03 Апр 2014, 00:44

Здравейте на всички. Това е първото ми мнение, ще помоля всички съфорумници да не го пренебрегват, защото знам, че ще ми помогнете доста. Инсталирах два портфейла на компютъра си но все още ми е малко търсане. Единият е BitCoin Core(изчаках го да се синхронизира 3 дни) другият е MultiBit. Когато се захванах с BitCoin, смятах, че трябва да направя акаунт, като PayPal например и че ще го зареждам със"стотинки". Но се оказа, че всичко това става с адреси/линкове. Въпроса ми е как програмата генерира моят адрес/линк ? И защо BitCoin Core ми дава всеки път различни адреси/линкове ? Не трябва ли да имам един и същ адрес/линк на който да получавам парите в портфейла си ? Ако преинсталирам програмата, ще загубя ли "стотинките си" ? Или ако я кача на друго PC как да си вляза в моя портфейл ? Всички тези въпроси ме интересуват, защото искам да си зареждам wallet-а със "стотинки", които да похарча за физически стоки. Също така ще ви помоля, да ми разясните кой е най-лесният метод за зареждане на портфейла ? Има ли сайт, който приемат паричен превод(WU, банков път), PayPal, кредитни карти ? Ще ползвам BitCoin, само за да зареждам портфейла си със стотинки, за да купувам други стоки, неща от рода на "добив" на "монети" не са за мен.
jasozgrip
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Апр 2014, 00:18

Re: Wallet за начинаещ и зареждане със "стотинки"

Мнениеот 2GOOD » 03 Апр 2014, 01:08

Препоръчвам ти да останеш с Bitcoin Core, по-лесен е за начинаещи. Ето и отговори на някои от въпросите ти:

1. Можеш да имаш колкото си адреси искаш - отиваш на File receiving addresses - там е списъка ти с адреси, можеш да позлваш всеки от тях като просто го копираш и дадеш на човека/борсата/басейна който ще ти нареди койните.
1.1. Програмата ти генерира нови адреси, защото си в полето Recieve което е ново и е нещо като заявка за плащане за определена сделка - и там за всяка такава с цел анонимност се позлват различни адреси. Там също можеш да позлваш стар адрес, като отметнеш Reuse an existing address...
2. Всички адреси всъщност представляват специален PrivateKey, списъците им се намират във файла wallet.dat който не трябва да губиш - намира се в ...AppData/Roaming/Bitcoin.
3. Задължително е въпросният файл да ти е защитен с парола - това става от Settings - Encrypt Wallet
4. Задължително е да си правиш бакъп на въпросния файл, това става също от менюто File - Backup
5. Този бакъп и паролата за файла са достатъчни за да имаш достъп до койните. Можеш да го имаш инсталиран на няколко PC-та
6. Хубаво е да имаш антивирусна програма - добра

Още веднъж, изтриеш ли wallet.dat файла - при преинсталация или срив във хард диска - губиш биткойните - затова си прави бакъпи.

Как да купиш биткойн е въпрос разискван доста във форума, накратко:
* като пуснеш обява във форума
* през българския сайт bitcoini.com
* през bitstamp, където превеждаш сума по банка директно до борсата и там си купуваш колкото и когато поискаш (12 евро такса на ПИБ за суми до 500 Е)
* през bitcoin.de, където превеждаш сума по банка директно до продавача (12 евро такса на ПИБ за суми до 500 Е)
* може и кракен - като битстамп са, но с по-лека верификация

Успех ;)
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4958
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Wallet за начинаещ и зареждане със "стотинки"

Мнениеот jkminkov » 05 Апр 2014, 13:31

дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково


Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Bing [Bot], ionicle, Sando_83, Spenchoni, viniamin