Видео карти - от къде?!?

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Видео карти - от къде?!?

Мнениеот anelavi » 19 Мар 2014, 19:54

Здравейте,
Един въпрос от новобранец в копането. Събирам си конфигурация и търся мнения не за видове и марки видео карти, а за това от къде си ги купувате?
Разглеждам различни опции и виждам разни интересни предложения в немски и английски сайтове. Някой поръчвал ли е от чужди сайтове? Приемат ли поръчки и плащания от България?
Предварително благодаря, на който се включи с мнение :)
anelavi
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Мар 2014, 16:25

Re: Видео карти - от къде?!?

Мнениеот Странник » 19 Мар 2014, 20:37

amazon.de - нямаш такива неща като НЯМАМЕ НАЛИЧНОСТИ,международна гаранция която няма да
ти трябва и не се занимаваш със схеми BG style.Приемат поръчки и пращат с DHL.От там си купих всичко
преди 1 година че ми писна да се занимавам с простотии и да ме мотаят по фирмите тук в България.
Сега нещата са по-различни но пак си има други проблеми вече.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Видео карти - от къде?!?

Мнениеот marincho » 19 Мар 2014, 21:00

Странник, я дай един шот на тая твоя прословута международна гаранция.
Щото наш ганьо не я признава, сервизите които обслужват DELL май бяха единствени, които признават международна гаранция. Поне до преди година-две.
Опитвам се да кажа, че сервиза който се занимава с гаранциите на мост, няма да ти признае това. Виж, ако я върнеш до немско - да.
Совите не са това, което са.
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Re: Видео карти - от къде?!?

Мнениеот Странник » 19 Мар 2014, 22:44

Документа е на немски и съдържа в себе си моето име ,адрес,описание по артикули,цена и стои под номер в базата данни на amazon.
Реално нямам и идея ако имам проблем да се занимавам с фирми в БГ.
След 3 седмици ще стане 1 година нонстоп стабилна работа което само по себе си говори за всичко.Отдавна се е избила цялата копачка
по принцип.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Видео карти - от къде?!?

Мнениеот marincho » 19 Мар 2014, 22:55

По принцип - да. Но де факто, няма таквоз чудо като международна гаранция. Всеки с проблеми, може да съди България за това, и ще спечели делото. Но така или иначе, тук международната гаранция не се признава, та всуе.
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Re: Видео карти - от къде?!?

Мнениеот 2GOOD » 19 Мар 2014, 23:17

Да имам много опит с подобни неща и мога да кажа, че с Dell няма никакви проблеми. Гаранционното обслужване е на страхотно ниво. Имаше и някои модели на тошиба с международна гаранция, с които също съм нямал проблеми. Но ми се е налагало да ползвам гаранционни услуги за различни видове и марки хард дискове, в крайна сметква всичките минаха по официалния канал - Support, RMA, пратка до чужбина.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4958
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Видео карти - от къде?!?

Мнениеот Странник » 19 Мар 2014, 23:24

Мои приятели с камера Sony нямаха проблеми също със сервиза им
тук в България.Камерата е била купена извън България.
С нашите фирми посмъртно не бих се занимавал повече - нагледах се и се
наслушах на простотии.
Преди години и аз имах проблеми с един хард диск ,но имах приятел във
фирмата откъдето си го купих и всичко мина без много шум.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Видео карти - от къде?!?

Мнениеот marincho » 19 Мар 2014, 23:49

Значи сега е момента, да спреш да се репчиш с "международна"-та гаранция. Или да ходиш до Страсбург, там май се съдеха таквиз юнаци.
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Re: Видео карти - от къде?!?

Мнениеот Странник » 20 Мар 2014, 00:08

marincho написа:Значи сега е момента, да спреш да се репчиш с "международна"-та гаранция. Или да ходиш до Страсбург, там май се съдеха таквиз юнаци.

Това към мен ли беше?
И ако е така къде съм споменавал че ще съдя някого въобще?
А относно репченето ... засега оставям без коментар че ми става смешно.
Човека пита,коментираме - накрая той си решава.
За сведение при проблем с каквото и да е което е в гаранция само им пращаш дефектната стока
и към теб пътува новия такъв без пазарлъци,обяснения и простотии...за тяхна сметка.
И в моя случай ако имам проблем моите нещица ще минат някоя и друга граница извън България.
Струва ми се че това е достатъчно международно за твоите критерии...а нивото на качество е вече друга тема.
Нашите фирми правят абсолютно същото така или иначе с тази разлика
че бавят всичко безобразно много.
Не ми е известен фирмен сервиз за видеокарти в България например.
Ще ми е интересно да науча нещо ново ако има такъв.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Видео карти - от къде?!?

Мнениеот anelavi » 20 Мар 2014, 00:52

Благодаря за коментарите, много полезна информация споделихте, основно по въпроса с гаранциите.
Но освен amazon и ebay , някой от вас ползва ли други сайтове за поръчка на hardware?
Защото например http://www.pixmania.de имат доста интересни предложения, но политиката им за приемане на поръчки от чужденци е ужасна...мога да кажа подлежаща за съдебна процедура срещу дискриминация... :snooty:
anelavi
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Мар 2014, 16:25

Следваща

Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Bing [Bot], Google [Bot], Hristo, ionicle, Pago85, Spenchoni, viniamin