Видео карти - от къде?!?

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Re: Видео карти - от къде?!?

Мнениеот Rosko4a6ata » 20 Мар 2014, 01:27

Ако говориш немски звъниш им по телефона и ги псуваш:) Така си го представям аз:)
Иначе много готин Ник имаш, чак се замислих за момент:)
Rosko4a6ata
 
Мнения: 51
Регистриран на: 06 Фев 2014, 19:20

Re: Видео карти - от къде?!?

Мнениеот marincho » 20 Мар 2014, 08:23

Странник написа:
marincho написа:Значи сега е момента, да спреш да се репчиш с "международна"-та гаранция. Или да ходиш до Страсбург, там май се съдеха таквиз юнаци.

Това към мен ли беше?
И ако е така къде съм споменавал че ще съдя някого въобще?
А относно репченето ... засега оставям без коментар че ми става смешно.
Човека пита,коментираме - накрая той си решава.
За сведение при проблем с каквото и да е което е в гаранция само им пращаш дефектната стока
и към теб пътува новия такъв без пазарлъци,обяснения и простотии...за тяхна сметка.
И в моя случай ако имам проблем моите нещица ще минат някоя и друга граница извън България.
Струва ми се че това е достатъчно международно за твоите критерии...а нивото на качество е вече друга тема.
Нашите фирми правят абсолютно същото така или иначе с тази разлика
че бавят всичко безобразно много.
Не ми е известен фирмен сервиз за видеокарти в България например.
Ще ми е интересно да науча нещо ново ако има такъв.

Да, към теб беше. И не, не си споменавал за съд, дадох ти предложение. А вече за n-ти път споменаваш за международна гаранция, каквато всъщност нямаш в България.
Та по тоя случай - да, само се репчиш и говориш глупости, опитвайки се да заблуждаваш хората. Може би несъзнателно...
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Re: Видео карти - от къде?!?

Мнениеот aclass » 20 Мар 2014, 08:40

пазаруването от амазоните не е проблем по принцип само и единствено ако купувате от АМАЗОН като продавач, а не от многото други продавачи продаващи там. за съжаление това го знаят много хора и в момента в който амазон заредят нещо .. то започва бързо да свършва.
при тях проблем с гаранцията няма, ако им изпратите дефектната стока, НО трябва да им я изпратите, което си е един допълнителен разход. аз под "международна" гаранция разбирам такава, която мога да си я ползвам тук, а не да изпращам продукта към Германия или Англия.
извода е един. ако купувате от вън, гледайте да е нещо, което не се разваля толкова лесно като вентилаторите на дуалките за да не ви се налага рано или късно задължително да изпращата всяка една карта на ремонт.
по въпроса за гаранцията на Dell. при тях има няколко нива на гаранция и според зависи от това на кое сте, получавате и съответната услуга. хубавото при Dell се нарича warranty transfer, което дори и да имате само локална гаранция от някъде, 6 месеца след покупката можете да я трансферирате в България
aclass
 
Мнения: 575
Регистриран на: 29 Ное 2013, 15:03

Re: Видео карти - от къде?!?

Мнениеот Странник » 20 Мар 2014, 09:22

Това че някои хора разбират под понятието международна гаранция само и единствено факта
някакъв продукт да се обслужва в България си е техен проблем и ясно говори до колко е им
ограничен мирогледа в 21 век.
В случая имах предвид ясно и просто още в предния си пост че много добре е известно че амазон
приемат дефектирали стоки без възражения и пак повтарям че в такива случаи разходите по транспорта
са за тяхна сметка.
За неразбралите отново ще повторя по най-опростения начин следното:
След като купувам стока от Германия и те ми я доставят до вратата (това си го плащам наистина)
и след като мога по същия начин да им върна дефектирала стока като разходите са за тяхна сметка
това наричам и международна гаранция защото цялото действие не се случва в рамките на България.
Изрично и ясно е описано че това се случва след предварителна комуникация със служителите на амазон
които одобряват претенциите ви ако са основателни.
Има достатъчно отзиви из нета както за амазон и тяхната политика с гаранциите,така и за различни
български фирми и тяхната политика относно същите гаранции.
Така или иначе всички български фирми правят същото като мен по един или друг начин каквото и да се лъжем.
Та въпроса отново си остава следния:От какъв зор да се занимавам с глупости и простотии BG style след като
просто мога да си ги спестя по смисъла на темата и както колегата е поставил въпроса?
Отделен е и въпроса че някои потребители тук намират моето поведение за репчене или нещо друго.
Да колега @marincho реалностите са вече по различни и наистина можех нищо да не споделя в темата
и колегата да се чуди там още колкото си иска и да му гледам сеира .Ако наричаш това репчене вече е друг въпрос който засяга
съвсем други категории на мислене които не са предмет на обсъждане тук.
За разлика от теб аclass внася яснота,дава информация ,споделя опит и виждане по въпроса...
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Видео карти - от къде?!?

Мнениеот guBaHe » 20 Мар 2014, 10:38

Да споделя и аз моя опит - купувам почти изключително от Германия (амазон.де, ибей.де) техника. За малко повече от година съм върнал една видео карта на търговеца (ибей.де) - разхода по изпращането беше за моя сметка, обратно - за сметка на търговеца. Изпращането с Български пощи излезе по мои спомени около 15-16 лв (с приоритет). 2 дни след получаването на дефектната новата карта пътуваше към мен. Естествено търговеца не беше някой с 10 продажби, а такъв с магазин в ибей и над 10000 фийдбека. Като му писах че има проблем - отговори да изпратя картата на еди кой си адрес и той ще се погрижи да реши проблема.

В амазон (ползващи платформата им) и в ибей съм имал работа и с нечестни търговци, но винаги е било решавано в моя полза.

Тук едно захранване Raidmax 1000W (което въобще не е евтино) го връщах 4 пъти, защото малко над 720 вата започваше на "свири" и изключваше... Все ми го връщаха с отговор че е тествано и му няма нищо, а се оказа после че го включвали на компютъра и то тръгвало, ама нямало как да го натоварят толкова, щото нямало с какво и нямало как да сложат 3 видеокарти на компютъра, че да го разберат това при условие, че изрично съм им написал че захр. работи без проблем до еди каква си консумация. Както и да е, мина месец и 40 лв по куриери докато го сменим, а с германеца картата ми беше сменена за 16 дни и под 20 лв разход от моя страна.
http://freebtclist.com - faucet сайтове за сатошита с таймери за всеки сайт и други благинки.
Аватар
guBaHe
 
Мнения: 516
Регистриран на: 14 Ное 2013, 19:19

Re: Видео карти - от къде?!?

Мнениеот MicroMill » 26 Мар 2014, 11:12

anelavi написа:Здравейте,
Един въпрос от новобранец в копането. Събирам си конфигурация и търся мнения не за видове и марки видео карти, а за това от къде си ги купувате?
Разглеждам различни опции и виждам разни интересни предложения в немски и английски сайтове. Някой поръчвал ли е от чужди сайтове? Приемат ли поръчки и плащания от България?
Предварително благодаря, на който се включи с мнение :)


аз мойте ги взимам от Англия директно и за 3 дена са тук при мен
MicroMill
 
Мнения: 19
Регистриран на: 25 Мар 2014, 19:28

Предишна

Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, shulio, UserX1XO, viniamin