Заслужава ли си тази инвестиция?

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Заслужава ли си тази инвестиция?

Мнениеот m3m0r3xXx » 18 Мар 2014, 18:51

Здравейте, от скоро се занимавам с копането на биткойни(от няколко дни си копам с скорост 1.8GH/s), та имам запитване за покупка на Antminer S1. До колкото виждам обявата тази машина копае с скорост 200 Gh/s, и до колкото съм погледнал няколко калкулатора - ако си я закупя сега(за около 1500лева) ще мога да си избия инвестицията за 2(максимум 3) месеца.
Та въпроса ми е - Какъв е шанса да платя 1500лева за нея, и да не мога да и избия парите?
Прикачени файлове
calc.png
calc.png (20.83 KiB) Прегледано 2347 пъти
m3m0r3xXx
 

Re: Заслужава ли си тази инвестиция?

Мнениеот farmdve » 18 Мар 2014, 18:56

Голям е шанса да не се изплати, защото трудността се вдига на всеки 10-12 дена от 10 до 20 процента. Сега, ако ти не платиш в монетки, а в лева и цената на една монета се вдигне, може и да имаш шанс, но пак ще отнеме поне над 3-4 месеца.
Ако човека обаче свали цената с 200-300лв и ти предостави захранването, или най-вероятно колкото е изкарал копайки за 2 месеца, се увеличава шанса да се избие. Въведни данните тук http://www.bitreturn.com/ и сам си направи извода дали ти е изгодно.

А иначе недей си хаби тока с тези 1.8гх/с, нищо смислено не вадиш с тях.
Последна промяна farmdve на 18 Мар 2014, 19:01, променена общо 1 път
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: Заслужава ли си тази инвестиция?

Мнениеот 99ufo99 » 18 Мар 2014, 19:01

m3m0r3xXx написа:Здравейте, от скоро се занимавам с копането на биткойни(от няколко дни си копам с скорост 1.8GH/s), та имам запитване за покупка на Antminer S1. До колкото виждам обявата тази машина копае с скорост 200 Gh/s, и до колкото съм погледнал няколко калкулатора - ако си я закупя сега(за около 1500лева) ще мога да си избия инвестицията за 2(максимум 3) месеца.
Та въпроса ми е - Какъв е шанса да платя 1500лева за нея, и да не мога да и избия парите?




Ами смятай, в най-добрия случай ще правиш около 550 лв / месец.. без да смятаме тока. Имайки предвид че другия месец почват да копат масово устройства с по 1 Т и нагоре.. трудността може и най-вероятно ще литне. Та платена тази цена.. вероятно може и да не я избиеш.

В момента на сайта на производителя , това струва 0.98 btc-та = около 600 $ т.е до 10 дена е увас... на цена под 1000 лв.

След 2 месеца... вече ще е към колекцията от експонати в музея на дигиталния копач.
Аватар
99ufo99
 
Мнения: 209
Регистриран на: 13 Яну 2014, 21:08

Re: Заслужава ли си тази инвестиция?

Мнениеот farmdve » 18 Мар 2014, 19:03

99ufo99 написа:
m3m0r3xXx написа:Здравейте, от скоро се занимавам с копането на биткойни(от няколко дни си копам с скорост 1.8GH/s), та имам запитване за покупка на Antminer S1. До колкото виждам обявата тази машина копае с скорост 200 Gh/s, и до колкото съм погледнал няколко калкулатора - ако си я закупя сега(за около 1500лева) ще мога да си избия инвестицията за 2(максимум 3) месеца.
Та въпроса ми е - Какъв е шанса да платя 1500лева за нея, и да не мога да и избия парите?




Ами смятай, в най-добрия случай ще правиш около 550 лв / месец.. без да смятаме тока. Имайки предвид че другия месец почват да копат масово устройства с по 1 Т и нагоре.. трудността може и най-вероятно ще литне. Та платена тази цена.. вероятно може и да не я избиеш.

В момента на сайта на производителя , това струва 0.98 btc-та = около 600 $ т.е до 10 дена е увас... на цена под 1000 лв.

След 2 месеца... вече ще е към колекцията от експонати в музея на дигиталния копач.

Забравяш мито+куриерски такси+захранване. Тогава цената излиза като на обявената за 1500лв, но човека вече е копал 2 месеца и все нещо е изкарал т.е може да свали цената. Но си прав, тръгнаха 1Тх/с копачките и трудността наистина ще литне.
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: Заслужава ли си тази инвестиция?

Мнениеот 99ufo99 » 18 Мар 2014, 19:12

чак 500 + няма в куриерски и такси .. смятай ги ..
600 $ = 865 лв + колкото и да е куриера .. 100 лв да е.. макар че е много .. + ДДС = 1156 лв.. и туй онуй .. 1200 лв. за ново..

Във въпросната обява , захранване също няма.

1500 лв .. не е оферта :) а след още 1 - 2 седмици .. и 1000 лв няма да са.
Аватар
99ufo99
 
Мнения: 209
Регистриран на: 13 Яну 2014, 21:08

Re: Заслужава ли си тази инвестиция?

Мнениеот m3m0r3xXx » 18 Мар 2014, 19:17

Един вид да разбирам - че като цяло дали ще си избия парите зависи от това как ще се промени курса на BTC?

Още нещо - От чисто любопитство: може ли да разкажете (на кратко) за вашият experiance с BTC, с каква скорост Hash-вате, какви пари взимате(ако не е прекалено лично), кой басейн ползвате( и има ли голямо значение според вас).
m3m0r3xXx
 

Re: Заслужава ли си тази инвестиция?

Мнениеот dobo79 » 18 Мар 2014, 19:33

99ufo99 написа:чак 500 + няма в куриерски и такси .. смятай ги ..
600 $ = 865 лв + колкото и да е куриера .. 100 лв да е.. макар че е много .. + ДДС = 1156 лв.. и туй онуй .. 1200 лв. за ново..

Във въпросната обява , захранване също няма.

1500 лв .. не е оферта :) а след още 1 - 2 седмици .. и 1000 лв няма да са.


Не знам само аз ли се дразня на тези сметки?Това е цената на устройството.
Хубаво смятате да си поръчате ново устройство от чужбина.Ще ми е интересно при тези сметки с разлика от 200-300лв. от това на колегата да ви пристигне неработещо или частично работещо или дефектно устройство.Какви биха били тогава сметките?Дали ще се избие никой не може да каже.Има много въпросителни за всичко свързано с биткоина.Риск печели -риск губи.Няма да коментирам утре ако се вдигне цената на биткоина дали ще се избие,защото веднага ще последва отговор с това "ами ако цената падне".Според мен цената на колегата е напълно обоснована и честна.
"1500лв .. не е оферта" ,каква цена е оферта според вас колега?Всички искаме хардуер за без пари,но принципа е-за да вземем,трябва да дадем,да инвестираме.
Това е само моето скромно мнение.
Аватар
dobo79
 
Мнения: 321
Регистриран на: 29 Май 2013, 14:51

Re: Заслужава ли си тази инвестиция?

Мнениеот flavius » 18 Мар 2014, 19:55

Аз пък се дразня на търгаши дето си продават нещата с надценка на разни рибки, които кълват и после си поръчват нови устройства за по-малко пари и хоп 500 лв далавера. Аман!

Колега, m3m0r3xXx. Можеш да си поръчаш въпросното устройство от тук: https://www.bitmaintech.com/productDeta ... 5uBuxW06D6

текуща цена 0.988 х $610 х 1.4 = 843.75 лв. ДДС-то е около 150лв + такса за декларация в митницата (около 20лв мисля, че беше)
И ти идва на около 1000лв и го имаш след по-малко от седмица. Препоръчвам ти доставка чрез UPS.
flavius
 
Мнения: 65
Регистриран на: 10 Окт 2013, 12:27

Re: Заслужава ли си тази инвестиция?

Мнениеот larry12 » 18 Мар 2014, 20:28

Само 1 не разбирам защо всички толкова се мъчите да плашите хората с митници ДДС-та и т.н. при положение че не е нещо кой знае колко сложно и всички които сте минали през тоя път го знаете повече от добре. Не коментирам обявата на колегата , той си знае на колко да го продава , ние не можем да му кажем каква да е цената която му търси.

Биткойн майнинга е единствената сфера в която неща втора ръка някои хора се мъчат да ги продават на цена НАД ТАЗИ НА КОЯТО МОГАТ ДА СЕ ЗАКУПЯТ което е абсурдно и разните там глупости които ги плещят всички за митници доставки и т.н. са нищо друго освен булшит ! С всички такси , доставки ДДС и т.н. устройството няма никъв шанс да се върже на 1500лв..... после обяснявайте как можело да не работи и бла бла бла заучени фразички.

Пичове осъзнайте се....
Аватар
larry12
 
Мнения: 839
Регистриран на: 03 Яну 2014, 16:40

Re: Заслужава ли си тази инвестиция?

Мнениеот Странник » 18 Мар 2014, 20:37

dobo79 теб те знаем че си от търгашите...и на теб наистина не ти изнася че се коментира нещо като тема
за ASIC копачки.
Колегата прави тема и пита,колегите коментират и не говорят глупости а обективно всичко както си е .
Нещо против ли имаш или форума наистина трябва да бъде само един продавалник за да ти хареса всичко?
Изразът ---> честна игра <---- говори ли ти нещо ?
Колегата falvius ти направи разбивка за крайните разходи.

larry 12 - направо ги разби пич!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :clap: :clap: :clap:
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Следваща

Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: ionicle, Spenchoni, viniamin