Как се стига от койните до пари в банковата сметка?

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Как се стига от койните до пари в банковата сметка?

Мнениеот andrianski » 10 Юли 2013, 16:09

Отскоро имам миньор. Справих се с първата стъпка и се сдобих с монети, но не ми е съвсем ясно как да стигнат до банковата ми сметка като реални пари. Моля по -напредналите да споделят своя опит!
До колкото разбирам начина е btc-e -> bitcoin.de -> банкова сметка. Коя банка предпочитате за входящи преводи, Какви такси се плащат? Как се прехвърлят парите към bitcoin.de?
Аватар
andrianski
 
Мнения: 254
Регистриран на: 07 Юли 2013, 11:43

Re: Как се стига от койните до пари в банковата сметка?

Мнениеот angelche1973 » 10 Юли 2013, 16:18

Пътя който си описал е верен. Сигурно има и други варианти. По форумите препоръчват Първа инвестиционна банка или ЦКБ(може би заради таксите). Таксите в сайтовете които си посочил са фиксирани и ги пише. Ако получаваш пари по банкова сметка не плащаш такса(плаща я този който купува койните). Прехвърлянето става от портфейла към сайта. Зависи какви койни имаш. Ако са btc можеш да прескочиш btc-e сайта.
Не са важни конете в мотора - важно е магарето зад волана
angelche1973
 
Мнения: 455
Регистриран на: 17 Юни 2013, 09:27
Местоположение: София

Re: Как се стига от койните до пари в банковата сметка?

Мнениеот ZAX » 10 Юли 2013, 17:10

Аз предпочитам https://bitcoini.com/?r=253 но не препоръчвам за големи суми. В смисъл че е много по-лесно и удобно, ще ти свършат работа веднага, но това разбира се си има цена и тя до един момент е по-добра от таксите в банките. Съответно за по-големи суми, ако таксата на банката остане фиксирана и за тях и ако сметнеш че не ти е твърде неудобно чакането и т.н. тогава пътят който си описал е верния.

Надявам се в близко бъдеще да се появят и банкомати като този в Гърция, тогава за теглене на пари ще ползвам само тях, но нещо не виждам как ще стане номера с обратната функция... Всъщност някой може ли да даде повечко информация за това?
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Как се стига от койните до пари в банковата сметка?

Мнениеот dobo79 » 10 Юли 2013, 17:13

Другия вариант е да ги пуснеш тук във форума в раздел "ОБЯВИ".Така някой който има нужда от БТЦ би се възползвал евентуално и става лесно и за двете страни т.е. не се занимаваш с борси и т.н.
Примерно:правиш си сметка в ПИБ(банката,която няма такси при получаване на външни преводи),обявяваш че продаваш еди колко си БТЦ на еди каква си цена в "ОБЯВИ".
Аз се заинтересувам от обявата и се свързвам с теб.Ти ми даваш банковата си сметка и аз ти превеждам необходимите средства,след което аз ти давам моят БТЦ адрес и ти ми превеждаш монетките.За да нямаме главоболия от рода на измами и т.н. може да ползваме ЕСКРОУ услугата на 2GOOD,при която ти изпращаш монетите на негов адрес и той ми ги препраща на моя след като ти получиш паричките на банковата си сметка.Бързо,лесно и безпроблемно.
Съответно остава да почерпим админа за осъществената сделка,както и за това че ни е бил един вид гарант за сделката. :)
Аватар
dobo79
 
Мнения: 321
Регистриран на: 29 Май 2013, 14:51

Re: Как се стига от койните до пари в банковата сметка?

Мнениеот ZAX » 10 Юли 2013, 17:18

Или ако сте от един и същи град, може кеш и превод на място.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Как се стига от койните до пари в банковата сметка?

Мнениеот andrianski » 10 Юли 2013, 21:07

Благодаря ви. Не се бях сетил, че може да ги продам директно тук или на биткойни 1, 2, 3 BTC сигурно ще е по-изгодно даже. Между другото с тези големи ежедневни амплитуди в стойността, използвам да ги завъртам през още някоя стотинка в btc-e. Някой практикува ли го това? LTC->BTC BTC-> LTC няколко пъти, защото все се намира някой да ги купи.
Аватар
andrianski
 
Мнения: 254
Регистриран на: 07 Юли 2013, 11:43

Re: Как се стига от койните до пари в банковата сметка?

Мнениеот ZAX » 10 Юли 2013, 21:24

Аз по-скоро за друго си мисля. Винаги е много голяма разликата между btc-e и mt.gox без значение дали курса играе... Ако седнеш цял ден да купуваш от едното и да продаваш в другото няма ли печалбата да е още по-голяма?
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Как се стига от койните до пари в банковата сметка?

Мнениеот 2GOOD » 10 Юли 2013, 21:33

ZAX написа:Аз по-скоро за друго си мисля. Винаги е много голяма разликата между btc-e и mt.gox без значение дали курса играе... Ако седнеш цял ден да купуваш от едното и да продаваш в другото няма ли печалбата да е още по-голяма?


Това упражнение си има даже термин при трейдърите ;)
Но за да го правиш ти трябва бърз метод за местене на fiat валутата.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Как се стига от койните до пари в банковата сметка?

Мнениеот andrianski » 10 Юли 2013, 21:45

зависи какви суми превърташ, в някои случаи може да спечелиш повече от GPU-то.
Аватар
andrianski
 
Мнения: 254
Регистриран на: 07 Юли 2013, 11:43

Re: Как се стига от койните до пари в банковата сметка?

Мнениеот jkminkov » 10 Юли 2013, 22:20

видя ли начините и таксите за вкарване на пари в btc-e? добави ги към цените на гокса
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Следваща

Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], Google [Bot], ionicle, viniamin