server ? (второ захранване)

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Re: server ? (второ захранване)

Мнениеот ggeorgiev » 12 Мар 2014, 17:22

velincho9102 написа:А какво ще кажете за IBM bladecenter 1800 w ? изглежда мощничко, но освен него ще трябва ли и друго захранване за конфигурацията и как се свързва, моля за мнения...

То си има цяла тема, в която колега ги мъчи тези захранвания.
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

Re: server ? (второ захранване)

Мнениеот vmuser » 12 Мар 2014, 17:24

Blademaster или Bladecenter? Google не казва да има нищо, което включва думичките IBM и Blademaster в едно изречение. Имаш ли представа в какво се забъркваш и какъв искаш да е крайния резултат? Аз не съм вещ в сървърните захранвания - със сигурност знам, че не включват множество конектори за видео карти. Ако някой друг знае, да каже, но мисля, че достатъчно се опитвахме да те насочим в правилната посока какво и как да направиш като за абсолютно начинаещ. Както каза и Spoon.Net конфигурациите предвидени в магазините за тази цел са такива, че дори и хора с малко знания да се научат и навържат нещо. Всичко останало, което включва допълнителни познания в правене на конфигурации, които НЕ са стереотип, е за хора с опит и нужните умения. Успех ти пожелавам с начинанията!
Аватар
vmuser
 
Мнения: 476
Регистриран на: 20 Яну 2014, 13:44
Местоположение: Мината

Re: server ? (второ захранване)

Мнениеот ggeorgiev » 12 Мар 2014, 17:30

Такава е картинката при Dell, IBM, Sun, HP - сървърите им и работните им станции използват дъна, които нямат нищо общо с ATX-стандарта за захранването им. Дори кабелите (ако излизат такива), са с коренно различни цветове от тези с които сме свикнали :) . От там и обширната тема за 2KW-товото захранване за IBM.
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

Re: server ? (второ захранване)

Мнениеот velincho9102 » 13 Мар 2014, 11:46

аа, Ясно. Благодаря за инфото отново, значи ще се насоча към някое от познатите захранвания. Не знам 1000 вата дали ще ми стигнат тъй като искам да има по-голям аванс и евентуално слагане до 6 карти на 1 машина. Межу-другото Конфигурацията съм я гледал от частите на други машини и гледам горе долу да са аналогични, дано не кривна много от правилния път и успея да го подкарам тва чудо накрая :Д А две захранвания могат ли да се вържат ? Примерно едно 1000 и едно 750 ?
velincho9102
 
Мнения: 10
Регистриран на: 10 Мар 2014, 02:02

Re: server ? (второ захранване)

Мнениеот ncuxynat » 18 Мар 2014, 08:51

може да се вържат,свързват се черния кабел на едното с другото и зелените кабели,за да може да запалят успоредно захранванията.може с крокодилчета да хи хванеш като заголиш кабелите малко,или с карфици вътре в пиновете и пак с кородилчета да ги захванеш!
ncuxynat
 
Мнения: 6
Регистриран на: 16 Мар 2014, 17:36

Re: server ? (второ захранване)

Мнениеот ekrem » 18 Мар 2014, 09:12

velincho9102 написа:аа, Ясно. Благодаря за инфото отново, значи ще се насоча към някое от познатите захранвания. Не знам 1000 вата дали ще ми стигнат тъй като искам да има по-голям аванс и евентуално слагане до 6 карти на 1 машина. Межу-другото Конфигурацията съм я гледал от частите на други машини и гледам горе долу да са аналогични, дано не кривна много от правилния път и успея да го подкарам тва чудо накрая :Д А две захранвания могат ли да се вържат ? Примерно едно 1000 и едно 750 ?

Вземай 4 карти + 850 или 1000в захранване и почвай,ти докато се решиш ще дойде лятото и ще се видиш във научно фантастичен филм с 80+ градуса на карта и няма как да ги правиш скорост 500 през лятото, да има хора които са достигнали скорост 470-480 със 270х но това са колеги които са почнали копане преди 3-5 месеца и до сега никога не са копали през лятото за това смятай си грубо 200 вата на карта щото когато картата се стопли харчи повече захранванията прегряват и им изключва защитата и чакаш да да се охлади за да го пуснеш отново и така до следващото прегряване.връзването на 4+ карти и то не е много лесно за подкарване просто не всичко излиза както го смятаме на лист хартия на сухо без практика.
Аватар
ekrem
 
Мнения: 572
Регистриран на: 30 Май 2013, 17:23
Местоположение: Гуанджоу

Re: server ? (второ захранване)

Мнениеот velincho9102 » 29 Мар 2014, 23:24

Да... съгласен съм напълно, че на хартия едно излиза, а после разходите съвсем други и един куп препядствия. Сега въпросните карти гледам, че им е поскъпнала цената и ще стартирам с 2-3 карти р9 290 на гигабайт ати радеон. Разбрах също и, че тези захранвания излизат доста соленичко(хубавите марки), а гледам по БГ сайтовете едни захранвания 1000вата по 100-тина лева и се чудя дали някой ги е ползвал и какви са му отзивите, освен че ще е по шумно дали ще изгарми и по-бързо. Ето и линк кое имам предвид, може и да е глупаво доста, но все пак съм любопитен да разбера има ли шанс с такова нещо :) http://sofiacomputers.net/zahranvane-ceni.php?id=6670
е
velincho9102
 
Мнения: 10
Регистриран на: 10 Мар 2014, 02:02

Предишна

Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, ionicle, Kartoff, viniamin