Въпрос относно скриптове - кое, как и защо....

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Въпрос относно скриптове - кое, как и защо....

Мнениеот milbor2 » 25 Фев 2014, 12:50

прилагам един примерен скрипт със следните въпроси:

[i]setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100
setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1
cgminer.exe --scrypt -o stratum+tcp://us.wemineltc.com:3333 -u YOURUSERID -p YOURPW --lookup-gap 2 --thread-concurrency 11200 -g 2 -I 13 -w 256 --gpu-memclock 1500 --gpu-engine 1080 --gpu-powertune -10 --auto-fan --gpu-fan 30-80 --temp-cutoff 90 --temp-overheat 85
[/i]


1. Необходимо ли е да се слагат тези два ред в скрипта
- setx GPU_MAX_ALLOC_PERCENT 100 - указва картата да работи на 100% - нали
- setx GPU_USE_SYNC_OBJECTS 1 - какво указва на картата да върши ???

Може ли без първите два реда скрипта да работи (поне при мен е така).

2. След основните данни на скрипта - име на копачката-адреса-име -парола - следват данни които задават настройките на видеокартата, ВЪПРОС МИ Е СЛЕДНИЯ:

- има ли някакво значение последователността на изписване на параметрите (I,v,W fan, temp,memory clock и тн. ), или няма значение, важното е да са отделени със SPACE и да започват със "--".

Ще се радвам някой който разбира да даде по пълно описание за направа на скрптове- особености, стойностите от-до какви варират , кое какво значи. Знам че в инфото на програмата го има , но повечето неща нищо не ми говорят, не съм специалист по хардуер за да знам какмо е g -I -w -lookup-gap -thread-concurrency и тн.

Благодаря предварително , сигурен съм че ще бъде полезно и на други хора.
Лек и успешен ден от мен.
milbor2
 
Мнения: 149
Регистриран на: 11 Фев 2014, 09:00

Re: Въпрос относно сриптове - кое, как и защо....

Мнениеот ekrem » 25 Фев 2014, 13:24

колега щом копае остави си го хайванчето да копа там на оптимални настройки :mrgreen: за кво се тормозиш с излишно инфо
Аватар
ekrem
 
Мнения: 572
Регистриран на: 30 Май 2013, 17:23
Местоположение: Гуанджоу

Re: Въпрос относно сриптове - кое, как и защо....

Мнениеот vmuser » 25 Фев 2014, 13:41

Много от тези отговори са само на един клик разстояние, а обясняването на всеки един поотделно би отнело известно време.
Ето няколко линка, които малко по-подробно обясняват нещата:
http://www.overclock.net/t/1449708/guid ... mining-ltc
http://setiathome.berkeley.edu/forum_th ... =&start=40

Относно точка 2 - при определени програми има значенеи реда на подване на аргументите, но в повечето случаи няма. И в случая тука няма, където има нужда от -- се слагат --, където е написано, ч аргумента се подава с -, се пише само -, такъв е синтаксиса на програмата. Написана е да си разпознава отделните аргументи само с този синтаксис.

Разтърси се за всеки един аргумент по интернет и може да събереш информацията на български и на едно място и да я постнеш тук, за да може след това начинаещи да четат всичко, което си събрал
Аватар
vmuser
 
Мнения: 476
Регистриран на: 20 Яну 2014, 13:44
Местоположение: Мината

Re: Въпрос относно сриптове - кое, как и защо....

Мнениеот larry12 » 25 Фев 2014, 20:51

в папката на cgminer-a има readme , всяка команда е написано за какво служи.
Аватар
larry12
 
Мнения: 839
Регистриран на: 03 Яну 2014, 16:40


Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, filchef, Google [Bot], ionicle, shulio, Spenchoni, viniamin