Копане, Настройки и други въпроси...

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Копане, Настройки и други въпроси...

Мнениеот milbor2 » 15 Фев 2014, 12:36

Здравейте , нов съм в тази материя .
РС конфигурацията ми:
MB GB P35-DS3 s.775
CPU INTEL Core 2 Duo E4500 2,2 GHZ
VGA SAPPHIRE R7 260X 2 GB DDR5 OC
RAM 2xDDR2 2GB/800MHz A-DATA+ 2 GB KINSTON
PSU CORSIAR 650 W

Прочетох много неща по форумите и имам много въпроси, но един по един.
След няколко дена „копене“ в 2-3 саита за проба изникнаха следните въпроси:
1 .Какво е удачно в момента да се копае.Четейки по форумите никай не копае Биткоини.
Всеки копае друга валута и ги обменя после я за биткоини, други валути или за пари.
Аз съм се спрял засега на DOGECOIN-ще видим колко щеще удачно. Засега опипвам почвата.
2.В нета има много мининг калкулатори за различините единици- като сте си правили проба , дали съвпадат с това което сте изкопали (+- 5% разлика примерно).Сумата и броиките валути от сайта приближава ли се до тази която се добили.
3.Защо почти навсякъде се използва програмата cgminer-3.7.2. - /всяка валута ли може да се копае с нея/. Има една прогама подобна guiminer-scrypt_win32_binaries_v0.04 – която лично според мен е по удобна за работа, още повече и че скоростта който ми показва при копане е малко по голяма от cgminer-3.7.2.
Изображение

В показателите на програмата има ли нещо притеснително- това job 2 not found –какво е.
Още повече че с тези скриптове все още не мога да се оправя, кое какво е, за какво служи в самия скрипт и кои са най добрите настроики за моята конфигурация.
По диаграмите в нета за моита видеокарта показват скорост от 255 Kh/s, аз достигам 215-225 Kh/s.
Изображение

В горната програма само задаваш видоекартата и , те автоматично се попълват.

Изображение

каокво означава най долния ред на програмата shares: 8 accepted, 1 stale/invalid – има ли нещо притеснително в тези редове, програмата да не работи правилно и да не “копае“.
Друг проблем е че според статистиката на сайта
Изображение

програмата не копае нон стоп. От какво може да идва проблема- от сайта, от програмата или друго. Забелязвам като че ли едно непостоянно копаене........ а уж картата е постоянно натоварена.
4.Важна ли е скоростта на интернета за скоростта на копаене или само копачката в случая видеокартата.
5.Ето показателите на картата ми по време на копаене- нормални ли са

Изображение

Изображение

Общото потребление на ток средно за час е около 200 вата/ засичано по електромера за 10 часа/.
6.Кои pool - ове е най добре да се копае в момента за dogecoin и litecoin.
В момента ползвам rapidhash.net.
7 . Каква е последователността след добиването на валути да получаването им в банковата сметка.
Кои борси ползвате за обмяна.
Кой банка ползвате за превод на парите / ЦКБ става ли/.40
И накрая ГОЛЕМИЯ ВЪПРОС- има ли далавера / по моите сметки мога да взимам около 40 лв
чисто на месец – кои ти ги дава, още повече че нищо не правиш/.
Отворен съм за други препоръки и съвети.

Благодаря за отделеното време и лек и успешен ден.
Милен
milbor2
 
Мнения: 149
Регистриран на: 11 Фев 2014, 09:00

Re: КОПЕАНЕ, НАСТРОЙКИ И ДРУГИ ВЪПРОСИ....

Мнениеот liminat » 15 Фев 2014, 13:14

Абе... КОпай там... :)
Копай лайткойни докато си задаваш вьпросите, за банка ти е рано, но ползвай ПИБ.
А, да, гледай да ходиш и по гаджета покрай това всичкото.
liminat
 
Мнения: 113
Регистриран на: 16 Яну 2014, 12:38

Re: КОПЕАНЕ, НАСТРОЙКИ И ДРУГИ ВЪПРОСИ....

Мнениеот bsdemon » 15 Фев 2014, 14:44

Първо прочети това:
http://bitcoinbg.eu/forum/viewtopic.php?f=8&t=1125
Ще ти отговоря на въпросите, за които няма да намериш отговори там.
3.Guiminer е просто графичен интерфейс за cgminer, реално пак копаеш с cgminer. В Guiminer има добавени настройки за повечето видове видеокарти за да не се мъчат хората, но тези настройки не са най-добрите.
Accepted ти показва колко задачи за изчисление си поел, a rejected колко са били отхвърлени от сървъра, поради много причини. В процентно отношение rejected трябва да ти е около 1 до 2%. Повече е по лошо или казано по просто, това ти е дефектна продукция.
4. Скоростта не толкова колкото, да ти е стабилен интернета, малък пинг и без загуба на пакети.
5. За конкретния модел карта не мога да кажа, попитай Google.
6. На страницата на всяка крито валута има информация за пулове, има и мулти пулове за повече от една валути. Има пулове които си избират сами какво да копаят и ти пращат директно биткоини и не се занимаваш с борси за крипто валути.
7.Пуул -> Портфейл за съответната крипто валута -> борса за крипто валута -> Портфейл за биткоин -> Борса за биткоин - > Банка -> Кръчма с 5-6 18 годишни девойки :)
Аз ползвам Първа инвестиционна банка.
Далавера има ако цените на борсите са добри.
Такова нещо като "нищо не правиш" и да ти плащат, не съществува, иначе всички това щяхме да правим.
Аватар
bsdemon
 
Мнения: 75
Регистриран на: 17 Дек 2013, 14:06

Re: КОПЕАНЕ, НАСТРОЙКИ И ДРУГИ ВЪПРОСИ....

Мнениеот milbor2 » 15 Фев 2014, 14:52

благодаря за бързите и изчерпателни отговори.Че още ще чета се знае.
Благодаря пак и НАЗДРАВЕ.
milbor2
 
Мнения: 149
Регистриран на: 11 Фев 2014, 09:00


Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, viniamin