Ръководство за начинаещи.

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Re: Ръководство за начинаещи.

Мнениеот konars1 » 16 Дек 2017, 01:51

johnkill написа:
asnchys написа:Здравейте, от тази сутрин всъщност осъзнах за възможността и до голяма степен какво представлява банковата система и от друга страна за начина на копане. Прочел съм още твърде малко и те първа предстои, но тъй като нямам възможност за инвестиция, ще пробвам с наличния ми настолен компютър, който е с gtx 1070 и i5 6500, поне да понапипам почвата.
1 въпрос - Разликата между специализиран хардуер за копане и обикновенния настолен комп. какъвто е моя.Изразява ли се във времето, което физически трябва да влагам аз, а специализирания софтуер да го прави автоматично без човешкия елемнт?
2 В моя случай, освен GPU-то процесора ще спомага ли за копането?
3 Ще огранича производителността на 70-80% с цел да запазя компонентите. Това ще отговаря ли в същото съотношение при добива?
Благодаря предварително и се извинявам за въпросите, които много вероятно да имат отговри просто да не съм чел достатъчно,за което се извинявам, за съжаление съмограничен с това, че за момента мога да чета само български източници.

За случаи като твоя най добре е майнъра на тези https://www.nicehash.com/
но за съжаление точно сега са в профилактика и не можеш да го изтеглиш.


Здравейте нов съм точно, като колегата разликата в параметрите ни е само във видео картата gtx960 nvidia друг линк, който ще е в помощ освен това което предложихте ,,nicehash" решил съм да изчета всичко що е описано преди да започна да правя нещо..
konars1
 
Мнения: 1
Регистриран на: 16 Дек 2017, 01:45

Re: Ръководство за начинаещи.

Мнениеот Ресторант Нива » 07 Яну 2018, 10:11

Здрасти и от мене. Попрочетох какво сте написали , огромна благодарност за труда , дет се вика никой не е длъжен.
Доколкото разбрах опциите за копане са три : спец. риг за копане , ползване услугите на сайт и настолна машина , по яка разбира се.
Какво бихте ме посъветвали , като за човек който сега почва ,или по скоро още не е почнал?
Малко е тъпо да се инвестират 5-6 бона за риг . Това ще.да.е като каруцар да се качи на Nissan GTR :lol:
Tия сайтове малко са като пирамиди , уж става нещо ,пък после изчезват. :?
Машината ми е icore 7, 32GB RAM дъното ми е Asus p8z68 v_pro gen3. Ако взема две карти MSI GTX 1080Ti 11 GB като за начало ще стане ли нещо?
Знам че има всевъзможни таблици за изчисление , но предпочитам да каже опита
Ресторант Нива
 
Мнения: 3
Регистриран на: 05 Яну 2018, 22:21

Re: Ръководство за начинаещи.

Мнениеот papi92 » 07 Яну 2018, 21:49

Да, ще стане нещо.
BTC: 1papi29c5HTMyFsmwVxFPKn6yfzcGPGeB
papi92
 
Мнения: 172
Регистриран на: 26 Сеп 2013, 19:20

Re: Ръководство за начинаещи.

Мнениеот infynity » 14 Яну 2018, 12:58

Аз също се замислям да купя риг с 4 видеокарти за начало. Само искам един съвет от по-опитните.
Понеже АМД доколкото знам са за копаене на етер, а Нвидиа за Zcash примерно. Кое си струва повече да се вземе АТИ или НВидия?
Нвидия знам, че имат по-добри разходи на ток и температура. Но пък АТИ добиват повече етер. Объркан съм...
infynity
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Яну 2018, 01:23

Re: Ръководство за начинаещи.

Мнениеот donsark » 07 Фев 2018, 12:54

Здравейте, много съм нов :) Чакам да дойдат 6 броя 1060 3ГБ :) Пробвах на сегашното ми ПЦ да копая с Nicehash miner пробно и демо. Искам да копая примерно Zcash. В майнера си избирал алгоритъма за валутата, бенчмарк, Започва да копае! Сега трябва да си регистрирам някъде портфейл, чрез който ми дават линк и този линк го слагам в майнера. Така ли е това нещо, за сега?
donsark
 
Мнения: 15
Регистриран на: 07 Фев 2018, 11:52

Re: Ръководство за начинаещи.

Мнениеот johnkill » 07 Фев 2018, 13:25

donsark написа:Здравейте, много съм нов :) Чакам да дойдат 6 броя 1060 3ГБ :) Пробвах на сегашното ми ПЦ да копая с Nicehash miner пробно и демо. Искам да копая примерно Zcash. В майнера си избирал алгоритъма за валутата, бенчмарк, Започва да копае! Сега трябва да си регистрирам някъде портфейл, чрез който ми дават линк и този линк го слагам в майнера. Така ли е това нещо, за сега?

В общо линии - Да. Само че не е линк, а е биткойн адрес. На първо време може да се регистрираш в Найсхеш и там ти дават вътрешен Биткойн адрес, който можеш да ползваш да си събираш там изкопаното. Освен това вътрешния позволява по-малко изкопано количество да се изтегли докато ако копаеш с твоя ще можеш по-рядко да си ги получаваш.
johnkill
 
Мнения: 411
Регистриран на: 24 Ное 2015, 13:23
Местоположение: Burgas

Re: Ръководство за начинаещи.

Мнениеот donsark » 09 Фев 2018, 21:30

Благодаря, искам да попитам аз като ползвам примерно алгоритама а на него има 2-3 валути, как да разбера коя копая?
donsark
 
Мнения: 15
Регистриран на: 07 Фев 2018, 11:52

Re: Ръководство за начинаещи.

Мнениеот ivaylopantelix77 » 22 Фев 2021, 01:24

Здравейте,имам следния проблем .От няколко дни се занимавам с копаене и имам следния проблем с картите не искат всички карти да се включат едновременно една тръгне друга спре и постоянно е така някой може ли да сподели мнение как бих могъл да оправя проблема и какво е решението му ще бъда много благодарен и бих помогна в бъдеще като напредна !!
Също така споделям компонентите които използвам за мнение :
Х110 btc+
intel i3
Ge force 3070
ivaylopantelix77
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Фев 2021, 01:19

Re: Ръководство за начинаещи.

Мнениеот dqdobosko » 22 Фев 2021, 21:43

ivaylopantelix77 написа:Здравейте,имам следния проблем .От няколко дни се занимавам с копаене и имам следния проблем с картите не искат всички карти да се включат едновременно една тръгне друга спре и постоянно е така някой може ли да сподели мнение как бих могъл да оправя проблема и какво е решението му ще бъда много благодарен и бих помогна в бъдеще като напредна !!
Също така споделям компонентите които използвам за мнение :
Х110 btc+
intel i3
Ge force 3070


A захранването
Аватар
dqdobosko
 
Мнения: 44
Регистриран на: 20 Фев 2021, 17:51

Re: Ръководство за начинаещи.

Мнениеот Sheremon » 07 Май 2021, 22:23

Хора, загубих си Google Authenticator акаунта и не мога да си вляза в акаунта в Бинанс сега,мисля че ми иска ИД карта,понеже акаунта ми не е верифициран,това ли е единственият шанс?Ще ми дадът ли достъп ако направя всичко с пращането на снимка?
Sheremon
 
Мнения: 49
Регистриран на: 14 Юли 2020, 18:57

ПредишнаСледваща

Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, Bing [Bot], George, Google [Bot], ionicle, Kris, mincho, Spenchoni, svetlim, viniamin