Ръководство за начинаещи.

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Re: Ръководство за начинаещи.

Мнениеот Stanlyboy » 01 Май 2017, 15:44

Zmejsky написа:Ako разбираш руски почети тука :
http://forum.bitcoinfo.ru/viewtopic.php ... g&start=40
Сайта е в графа - под въпрос и най вероятно скоро ще скамне .
Такива приходи никой не може да осигури.
А що се отнася до картите все още има хляб в тях.
Много внимавай къде си влагаш парите .
По скоро може да погледнеш тука :
viewtopic.php?f=41&t=4172
но умерено - аз съм влязъл с 50 $ само .


Благодаря отново за съвета. Разгледах руският форум. Всъщност, руснаците се опитват да цакат системата и е нормално, да не им се получат нещата. Единият се сърди, че не му дават да си изтегли безплатния бонус без да е купил нищо. Ако ставаше така - и аз щях да се регистрирам с 50-тина мейла и... да цуцам. Тогава нещата със сигурност щяха да миришат.... ако от сайта го бяха допуснали де.
Единия от проблечите, който коментираха руснаците е с тегленето - първият път сатанало, а втория не. За сега дръпнах само 0.0034 BTC и нямаше никакъв проблем. Потвърждение по мейла и изчакване 2 дни и към края на втория ден, си получих монетите без такса. Ще пробвам втори път да видя ще имам ли проблем, но нека се съберат поне 0.01 BTC.

Другото недоволство е от подръжката. Аз пък съм доволен от комуникацията със съпорта. Такава дълга кореспонденция и с гадже не съм водил. ОТговори на много въпроси - например Liftime договора - не е доживот, а докато е рентабилно да се копае. Смята, че собствениците ще спрат да продават мощност, при $2500 за биткойн, което очаква да се случи в обозримо бъдеще. И още доста интересни неща, ама ще разводня форума.
И Все пак ще се вслушам в съвета ти. Ще вкарам половината, от това, което бях планирал за да се ослушам.

Понеже един от въпросите ми беше освен BTC друго какво си струва? Според него Litecoin, Monero Ethereum и май Dash. Струва ли си да се инвестира в някоя от другите монети според вас?

Всъщност още нещо. А какво означава Cold place? На въпросът ми дали да реинвестирам, ми отговори, че той лично 1 част реинвестира, а друга събира в Cold place. Това някакъв вид портфейл ли е? По-сигурен или защитен? Приятеля, който ми пусна мухата за биткойнт като инвестиция ми каза, че един от рисковете е да успееш да си опазиш монетите, което малко ме смути! Това Cold place такъв сигурен портфейл ли е? Някой може ли да даде съвети в тази посока?

До сега купувах BTC от Coinbase и Cryptobank.bg При първите обаче курса и таксата за покупка не са изгодни. За сега "банката" ми харесва. Има ли друг по-изгоден начин? Все пак ще трябва да купя към 0.5 BTC?
Stanlyboy
 
Мнения: 4
Регистриран на: 01 Май 2017, 08:44

Re: Ръководство за начинаещи.

Мнениеот Stanlyboy » 02 Май 2017, 08:10

ВАЖНО, по повод постът ми от вчера!!!!
Отговорът на моя пост от Zmejsky ме накара да се поразмисля сериозно за инвестиция в SPLITIT. А оказа се, има върху какво. До сега за няколкото ми покупки нямам никакъв документ - изпратено по мейла потвърждение, контракт или инвойс от сайта, които да изтегля, нищо! Една променена цифра и променящи се цифри за доходност. Вчера имаше акция - плащаш 200 Gh/s за $20 и получаваш бонус още 200 - т.е. 100 % бонус. Това добре, ама веднага след нея започна друга - за 5000 Ghs 45 % бонус. При такива щедри бонуси, започнах да се усъмнявам. То ще излезе, че тези, които имат собствени копачки, ще изкарат по-малко от акаунт в този сайт.....
Споделям всичко това, за да не би да съм подвел някого да се регистрира и набута в сайта. Знам ли, може и да не съм прав и хорицата да са си добре и даплатят, ама както е казал народа - страх лозе пази!
Иначе инвестициите ми в GENESIS-MINING и HASHFLARE си изглеждат далеч по-сигурни, но и далеч по НЕдоходоносни. И все пак 70% годишна доходност (по мои груби сметки) си е далеч за предпочитане пред банковите 1 %
Зарязвам Cloud Mininga и май продължавам с проучването за Hardware miningа. Ще съм благодарен ако някой сподели идея за инвестиция до около 3000 лв. и по-скоро как и в какви монети си струва да се копае.

Успех на всички!
Stanlyboy
 
Мнения: 4
Регистриран на: 01 Май 2017, 08:44

Re: Ръководство за начинаещи.

Мнениеот LuckyBG » 02 Май 2017, 10:05

Stanlyboy написа:..... До сега купувах BTC от Coinbase и Cryptobank.bg При първите обаче курса и таксата за покупка не са изгодни. За сега "банката" ми харесва. Има ли друг по-изгоден начин? Все пак ще трябва да купя към 0.5 BTC?


Има няколко български сайта за обмяна на BTC:
Rgcoins.bg
Crypto.bg
и други, но тези двата са най-добрите :)

А от coinwisdom.bg, може да следиш в реално време, кой има най-изгоден курс (горе в дясно има сравнение между цените няколко български сайта)
FreeBitco.in - безплатни BTC
Аватар
LuckyBG
 
Мнения: 265
Регистриран на: 28 Яну 2014, 00:22

Re: Ръководство за начинаещи.

Мнениеот PabloRich » 04 Юни 2017, 04:12

splititmining.com - Залезе . Фейсбука им изчезна, туитъра също.
PabloRich
 
Мнения: 12
Регистриран на: 13 Май 2017, 21:41

Re: Ръководство за начинаещи.

Мнениеот Stuxnet » 22 Юни 2017, 19:43

Супер информативно, огромни благодарности за труда!
Stuxnet
 
Мнения: 8
Регистриран на: 21 Юни 2017, 14:59

Re: Ръководство за начинаещи.

Мнениеот idotime » 09 Юли 2017, 18:48

Здравейте, от няколко дни прохождам в областта на копаенето, започнах с гейм конфигурацията ми да копая (CPU+GPU клокнати на макс i7-5820K & GTX 1080), докато не ползвам РС-то за игри/филми. Събират се около 20 часа на ден копане и добивам до около 0.0015 btc/day. В скоро време ще продам картата и ще взема две 1080 TI за добив до около 0.004 дневно.
Направих си портфейл в по-известните сайтове, започвайки от Coinbase, ползвам NiceHash за опипване на почвата и в момента се интересувам от най-евтините портфейли и начини за обмяна добива в евро/лева.
Очаквам 0.01-0.012 да правя седмично и да ми се пращат автоматично към външния портфейл, който за момента е Coinbase. Ще има удръжка 4% върху тях от страна на NiceHash.
Мисля средно веднъж месечно да обменям събраните 0.04-0.05 :btc: в кеш. Посъветвайте ме кой е най-изгодния начин това да стане. Имам сметка в ПИБ, но още не ми е потвърдена сметката от Coinbase.
Дали първо да прехвърля в техния сайт :btc: в евро с такса 3лв и после да ги изпратя към сметката ми в ПИБ или събраните монети да изпратя към някой друг сайт, в който да се извърши обмена, например направо български да обмени биткойн в лева? :doh:
idotime
 
Мнения: 10
Регистриран на: 09 Юли 2017, 18:29

Re: Ръководство за начинаещи.

Мнениеот johnkill » 09 Юли 2017, 19:02

idotime написа:Здравейте, от няколко дни прохождам в областта на копаенето, започнах с гейм конфигурацията ми да копая (CPU+GPU клокнати на макс i7-5820K & GTX 1080), докато не ползвам РС-то за игри/филми. Събират се около 20 часа на ден копане и добивам до около 0.0015 btc/day. В скоро време ще продам картата и ще взема две 1080 TI за добив до около 0.004 дневно.
Направих си портфейл в по-известните сайтове, започвайки от Coinbase, ползвам NiceHash за опипване на почвата и в момента се интересувам от най-евтините портфейли и начини за обмяна добива в евро/лева.
Очаквам 0.01-0.012 да правя седмично и да ми се пращат автоматично към външния портфейл, който за момента е Coinbase. Ще има удръжка 4% върху тях от страна на NiceHash.
Мисля средно веднъж месечно да обменям събраните 0.04-0.05 :btc: в кеш. Посъветвайте ме кой е най-изгодния начин това да стане. Имам сметка в ПИБ, но още не ми е потвърдена сметката от Coinbase.
Дали първо да прехвърля в техния сайт :btc: в евро с такса 3лв и после да ги изпратя към сметката ми в ПИБ или събраните монети да изпратя към някой друг сайт, в който да се извърши обмена, например направо български да обмени биткойн в лева? :doh:

Има по-лесни начини. Има български обменни сайтове. Пращаш биткойните и им пишеш сметката си, а те ти превеждат парите директно. Виж rgcoins, cix .... и други
johnkill
 
Мнения: 411
Регистриран на: 24 Ное 2015, 13:23
Местоположение: Burgas

Re: Ръководство за начинаещи.

Мнениеот idotime » 09 Юли 2017, 19:16

Тоест няма значение в кой портфейл събирам монетите от гледна точка на такси?
И също най-евтино ще ми излезе да избера текущия най-евтин БГ сайт за обмен от биткойн в лева вместо от портфейла към банката?
idotime
 
Мнения: 10
Регистриран на: 09 Юли 2017, 18:29

Re: Ръководство за начинаещи.

Мнениеот idotime » 13 Юли 2017, 22:53

А какви са точните стъпки при продажба на монети в нашите сайтове, например RgCoins?
Гледам в сайта тази информация, но не разбирам 10-та точка.
Да речем, че имам 0.012 btc в Coinbase, които искам да продам в RgCoins. Отивам на "Send funds" и след попълването на клетките, има една графа с "network fee", предполагам става въпрос за това, каква стойност трябва да задам?
idotime
 
Мнения: 10
Регистриран на: 09 Юли 2017, 18:29

Re: Ръководство за начинаещи.

Мнениеот if4o » 13 Юли 2017, 23:00

10. Моля, слагайте достатъчно високи такси на транзакциите. Препоръчителните такси онлайн можете да видите тук: https://btc.com/stats/unconfirmed-tx.
Непотвърдени транзакции повече от 12 часа, поради ниска такса, ще бъдат връщани на адреса, от който са получени.
Когато получим 1 потвърждение от биткойн мрежата ще извършим плащането и ще бъдете уведомени с имейл.

това е 10 точка :)
if4o
 
Мнения: 51
Регистриран на: 24 Юни 2017, 00:10

ПредишнаСледваща

Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, viniamin

cron