Ръководство за начинаещи.

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Re: Ръководство за начинаещи.

Мнениеот milan_gl » 21 Яну 2016, 21:17

Колегата е писал на 07 Юни 2014 . Много ще му е от полза твоята информация . Направо е забравил кога е майнил и с какво xD
Аватар
milan_gl
 
Мнения: 280
Регистриран на: 18 Яну 2014, 08:27
Местоположение: Варна

Re: Ръководство за начинаещи.

Мнениеот johnkill » 21 Яну 2016, 21:25

milan_gl написа:Колегата е писал на 07 Юни 2014 . Много ще му е от полза твоята информация . Направо е забравил кога е майнил и с какво xD


Това, което е писал е ръководство са начинаещи и оптимисти и времето тук не играе роля. :) Винаги има новобранци ама защо да се лутат
johnkill
 
Мнения: 411
Регистриран на: 24 Ное 2015, 13:23
Местоположение: Burgas

Re: Ръководство за начинаещи.

Мнениеот nikoleta » 11 Мар 2016, 15:02

Хубавото е, че темата е обновена и инфото е актуално, точно за хора като мен.
Винаги нови филми - Novi filmi
nikoleta
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Мар 2016, 15:00

Re: Ръководство за начинаещи.

Мнениеот s7efani » 28 Юли 2016, 10:02

Понеже видях, че последното обновяване е от около две години, няма ли нещо ново? Да се обнови малко, да има нова информация?
Тъкмо мисля да се включа в това начинание и реших да проверя за полезна информация, ама за две години няма ли някаква разлика?
Мястото на жената е в леглото........гола
s7efani
 
Мнения: 4
Регистриран на: 28 Юли 2016, 09:57

Re: Ръководство за начинаещи.

Мнениеот 2GOOD » 28 Юли 2016, 13:23

Промяната е основно, че с видео карти в момента се копае предимно етериум има тема за това как се пуска и как се копае
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Ръководство за начинаещи.

Мнениеот johnkill » 28 Юли 2016, 13:34

Може би трябва да се добави този линк в основната тема.
http://62.212.74.86/~mining/list/index.php?brand=both
Всички, които са от бранша отдавна знаят този сайт, както и коя карта какво и колко копае но ориентировъчно за новите ще върши работа. Предимството е, че се обновяват данните и няма да губи смисъл, а и в комбинация с някой калкулатор ще се добие представа за приходи и разходи.
johnkill
 
Мнения: 411
Регистриран на: 24 Ное 2015, 13:23
Местоположение: Burgas

Re: Ръководство за начинаещи.

Мнениеот jkminkov » 28 Юли 2016, 19:08

чети cryptomining blog там излизат зайци някой път.
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Ръководство за начинаещи.

Мнениеот Stanlyboy » 01 Май 2017, 08:49

Здравейте,
Извинявам се предварително, ако въпросът ми не е по темата тук. Отскоро се образовам в "добив" и търговия с криптовалути. От прочетеното до момента разбирам, че инвестиции в копачки и още по-малко във видеокарти вече е абсолютно безидейно или поне предвид сложност, цена необходимо време и още доста фактори ве кара да заключа така. И все пак нагласи за цена на биткойнт над $2000 за период от година 2 са мнозинство. На няколко места прочетох за възможност за Cloud Mining и там направих проучвания. Направих си акаунти в 4 различни сайта и купих Hashrate по за около $50. Оказа се, че в 3 от сочените като най-големи сайта таксите "мощност", управление и т.н. са повече от 50 % от добива и в този случай без да реинвестирам дохода си и при условие, че цената на Биткойнт не се промени, "инвестицията ще се възвърне за малко повече от 1 година (в единия сайт за 19 месеца).
В четвъртият сайт https://www.splititmining.com/a/76E обаче, нещата изглеждат коренно различни. Пресмятайки резултата от 2 седмично копаене, без реинвестиране, би трябвало инвестицията да се върне за около 6 месеца. Разликата спрямо другите е огромна и е малко необяснимо. "Проиграх" всички действия - от покупка на мощност, теглене на биткойни и продажба и за момента нямам причини да се притеснявам. Решил съм да "вложа" 3-4000 лв. и затова сега проучвам мнения. В международни форуми няма нищо лошо изписано за тях. От по-малко от година май продават hashpower.
Та въпросите ми са:

1. Има ли някой опит с CloudMining и струва ли си инвестиция?
2. Препоръчайте сайт?
3. Конкретно със СПЛИТИТ някой ползва ли услугите им?
4. Отговорът от съпорта им на въпроса до кога се очаква да предоставят услугата (договорът ми е life time) - до когато е рентабилно. Някой има ли предположения до кога ще е така?

Благодаря на отзовалите се!
P.S. Същите въпроси зададох в още 1 форум с цел събиране на повече мнения. Моля, не ме винете за това. За да не разводняваме форума, пишете и на лични искате!
Stanlyboy
 
Мнения: 4
Регистриран на: 01 Май 2017, 08:44

Re: Ръководство за начинаещи.

Мнениеот Zmejsky » 01 Май 2017, 10:02

Ako разбираш руски почети тука :
http://forum.bitcoinfo.ru/viewtopic.php ... g&start=40
Сайта е в графа - под въпрос и най вероятно скоро ще скамне .
Такива приходи никой не може да осигури.
А що се отнася до картите все още има хляб в тях.
Много внимавай къде си влагаш парите .
По скоро може да погледнеш тука :
viewtopic.php?f=41&t=4172
но умерено - аз съм влязъл с 50 $ само .
Аватар
Zmejsky
 
Мнения: 753
Регистриран на: 29 Май 2013, 17:11

Re: Ръководство за начинаещи.

Мнениеот Stanlyboy » 01 Май 2017, 14:06

Благодаря много за информацията! Ще разгледам. И ще помисля.
Stanlyboy
 
Мнения: 4
Регистриран на: 01 Май 2017, 08:44

ПредишнаСледваща

Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, George, ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin

cron