Избор на хардуер и малко други общи въпроси

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

Избор на хардуер и малко други общи въпроси

Мнениеот kukazuiko » 12 Фев 2014, 08:38

Здравейте! Трябва ми малко помощ с една боза - таз дето е в главата ми след всичкото нещо дето изчетох :)
Първо да попитам за избора на видео. След толкоз изчетени постове вече и цените им бъркам :)
Главоблъсканицата е следната 7970, R9 280x или R9 290? 290х като че ли го изключих за сега от вариантите (не знам защо :) ) май от това което четох .... май няма голяма разлика м/у 290 и 290х... както и да е :)
Може ли някой в прав текст на човешки език да ми каже заслужава ли си това 290 като се има предвид разликата в цената, температурата, тока и шанса да попаднеш на такава с читава памет (като се има предвид че съм си карък по принцип :D ), че от изчетеното разбирам, че е доста важна паметта за крайните резултати. Само да допълня че не става въпрос за 1 карта, планирам да са 3 но не знам от кои. Що се отнася до тока - намерил съм си къде да ги сложа без да плащам ток, но захранването/захранванията ще трябва да си ги платя :) Много ще съм благодарен ако някой с опит каже колко вата трябват за 3 от 280 и 290. Благодаря!

Толкоз за картите. Сега за другите чаркове. Мога да се закълна че преди 10-тина дена тук във този форум четох една тема - човека беше писал че ще ползва някъв мършав май КатоСкала а.к.а Asrock с някакво семпронче - много семпло...
Сега обаче докато я търсих темата за да му открадна идеята попадам само на едни конфигурации с едни дъна КатоНас или по известни като ASUS и едни големи интели.... много лоши, те още една карта струват :)
Таа... оказват ли голямо влияние на скоростта на копаене дъно и цпу ?

Друго... :) В рийдмито на цгминера или нейде по ингилизките сайтове пишеше че системната памет трябва да е повече от паметта на видео картите или поне да не е по-малко... 3 карти с по 3ГБ... аз кво 12гига рам ли да и сложа на таз кошница ??
И последно (наистина :) ) това вече със сигурност в рийдмито на цгминер тъкмо изчетох GPU-README и оп изненада, по- надолу имало и SCRYPT-README че и нямат нищо общо писанията в тях :) Да разбирам ли че с карти може да се копае и за биткоини т.е. не на скрипт.

Благодаря предварително на всички отзовали се!

П.С. От няколко дена съм се пуснал с цпу в някъФ уморен пул дето сме 50 човека, забавлявам се с 14КХ/с , но в статистиката гледам че някой си копа с 17000КХ и го смятат около $100-120 на ден (зависи от цената на лайта, че то за 4 дена от 21$ падна на $17), което ме навежда на мисълта че бих могъл за 3-4 месеца да си избия парите :)
kukazuiko
 
Мнения: 47
Регистриран на: 23 Яну 2014, 11:18

Re: Избор на хардуер и малко други общи въпроси

Мнениеот leo1971 » 12 Фев 2014, 09:06

здрасти колега

аз лично си правя сметка като гледам колко плащам кхс, аджаба колко лева ми струва килохеш

за 270х не знам точно но мисля че правят към 400-450кхс, цената им е също там някъде (400лв?), не знам със сигурност 'щот не съм вземал 270х
при 280х нещата варират от 700 до 730 до 760кхс
първото е май гарантирано, без много играчка с настройки (въпреки съм виждал и карти които правят по-малко от 700)
добрите карти с хинкс памет правят до 760кхс
ако сметнеш цена от 650Лв излиза че за всяко левче получаваш 1,1кхс (сметни го с калкулатор, говоря наизуст :)
аз лично предпочитам 280x vapor-x на sapphire, други колеги са с други предпочитания, да споделят

с 290х -ките сметка май излиза така, получаваш 850кхс за 800-850Лева (провери цените в форума и по магазините)
има екземпляри които правят и 900кхс но за тях ще трябва да ти помогне колега с опит с тях

ако ще го пускаш от флашка си свали линукс смос и махни скрития донате
флашка харчи по-малко и е по-евтина
ще работи перфектно на най-евтин интел за сокет 1155 и асус H61 или H81 (много pci-ex слота, 6 на брой), естествено и всяко друго дънно с достатъчен брой слотове за начинанието ще свърши работата
ако си под линукс ще ти стигнат 2Гб, колкото и да сложиш все в топ-а пише че ползва 700-800-900Мб

за лайта, по-вероятно ще копаеш някъв друг алт койн, догето примерно и с 17000кхс ще ти излезе на 200$ в койнварз

успех колега :)
Remember kids, don't accept binaries from strangers!
Аватар
leo1971
 
Мнения: 75
Регистриран на: 29 Ное 2013, 09:27

Re: Избор на хардуер и малко други общи въпроси

Мнениеот kukazuiko » 12 Фев 2014, 09:26

Колега ( много са кефя - балабар и аз Петко с мъжете :D ) от къде тез 290х за 800-850лв. аз като им гледах цените 1050-1150 лв. ...

едит: Аз тез 17000КХ не за мен, тоз е най-якия копач в пула дето се забавлявам сега, ама това сигурно са 20 карти :)
Аз с 3 се надявам да докарам 2000 или около 10-13$ на ден дето хич не е лошо, ако е вярно де :)
А за пущането от флашка, ако имаш предвид ОС-а - не няма да е от флашка, ХДД и вин7 мисля че нищо не разбирам от линукс и ако е линукс трябва да занимавам някой да ми го пусне, което автоматично означава още един който да каже " нямаш акъл! Луд ли си да се занимаваш с тез простотии! Само си хвърляш парите на вятъра! АЛА-БАЛА..." НЕ! МЕРСИ! Ядох карпуза! :D :D
kukazuiko
 
Мнения: 47
Регистриран на: 23 Яну 2014, 11:18

Re: Избор на хардуер и малко други общи въпроси

Мнениеот Gogoox » 12 Фев 2014, 10:18

Реших да не правя нова тема ,а да поспамя малко тук :D
И аз съм нов в тази сфера на mining ,та имам 1-2-3 въпросчета.. 1.Да речем ,че сглобя нещо с 280 или 290 ,ако му сложа корав процесор от рода на i7 ще мога ли да ползвам компютъра нормално докато фарми ? За mining-a ми стана ясно ,че процесора не е от значение. 2. Може ли да се фарми повече от 1 scrypt валута наведнъж? За 3 ще се радвам просто някой да подкрепи тезата ми. Няма начин да си на загуба нали? :D Имам предвид.. и много зле да е все ще вади нещо нали така ? Я ,те баш 3 станали.. ще съм ви благодарен за малко инфо :))
Gogoox
 
Мнения: 7
Регистриран на: 12 Фев 2014, 09:58

Re: Избор на хардуер и малко други общи въпроси

Мнениеот Flex » 12 Фев 2014, 10:55

1. Зависи от дефиницията ти за "ползване". 280х са много добър избор, защото копаят на ниски интензитети, почти не се усеща, че са там. Дори филми можеш да гледаш
2. С няколко карти, като си пуснеш по един цгмайнър на карта... макар, че няма много смисъл от това
3. Ако утре щатите и европейския съюз направят нелегално копаенето и операциите с криптовалути и затворят борсите цената ще стане 0. Но ако това не се случи, винаги ще капе по нещо, да
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: Избор на хардуер и малко други общи въпроси

Мнениеот kukazuiko » 12 Фев 2014, 10:58

То юнаците дето са на ясно май още спят, та да зема аз да са набъркам :)
Относно 3. - според мен (не от опит а от четене и няква логика) няма начин да си на загуба, щото все ще изкараш някой лев и дори да не е колкото си вложил те компонентите си стоят. Винаги можеш да ги продадеш на следващия интусиаст или новопоявил се запален геймър или пък просто да си имаш една яка машинка :D
Относно ползването на компа докато фарми - сигурно ще може, но безплатен обяд няма :) винаги ще е за сметка на скороста на копане. На мен дори и в момента ми върви цпумайнер. Процесора е на 100% и копа с 13-14КХ но това не ми пречи особенно да си ровя из нета, само че в момента на пущане скайп пада на 6КХ (само докато тръгне, после пак вдига). Като спра всичко и затворя браузерите вдига до към 14-14.5
kukazuiko
 
Мнения: 47
Регистриран на: 23 Яну 2014, 11:18

Re: Избор на хардуер и малко други общи въпроси

Мнениеот Gogoox » 12 Фев 2014, 12:32

Правилно ли да разбирам ,че в момента е по на далавера да се фарми dogecoins ? Защото 3х700кх (средно ги слагам) = 2100 + 1000w захранване на калкулатора ми излиза ~600+$ на месец , може ли да се вярва на това ? Също ми е интересно какъв е интензитета на покачване на трудноста? Усеща ли се толкова ,че след 2 месеца да ми трябва още 1 видео карта?
Gogoox
 
Мнения: 7
Регистриран на: 12 Фев 2014, 09:58

Re: Избор на хардуер и малко други общи въпроси

Мнениеот Flex » 12 Фев 2014, 12:42

С тея алтернативите не се изчислява за месец, а за ден :)
Като го налазят мултипуул-вете (а те са) трудността ще стане висока за ден, тогава минаваш на нещо друго и така. Или се закачаш в мултипуул
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: Избор на хардуер и малко други общи въпроси

Мнениеот aclass » 12 Фев 2014, 12:52

скрипт мултипуловете налазват всичко и редовно :) разбирай ... който и да е калкулатор да видиш ... не го полвай
aclass
 
Мнения: 575
Регистриран на: 29 Ное 2013, 15:03

Re: Избор на хардуер и малко други общи въпроси

Мнениеот Gogoox » 12 Фев 2014, 13:08

Под мултипул да разбирам? Не съм го срещал из това ,което изчетох ,но предполагам ще да е пуул ,в който се фарми всичко или греша ? :D
Gogoox
 
Мнения: 7
Регистриран на: 12 Фев 2014, 09:58

Следваща

Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: Bing [Bot], Google [Bot], ionicle, qbadabaduuu, Sando_83, viniamin