(Новак) помощ с GUIMiner

Помощ за начинаещите в биткойн и миньорската дейност

Модератор: Moderators

(Новак) помощ с GUIMiner

Мнениеот intirial » 25 Апр 2014, 12:39

Здравейте другари, съвсем наскоро научих за биткойн и днеска реших да го пробвам. Изгледах следните туториъли от ютуб: https://www.youtube.com/watch?v=j7opj5-32hw и https://www.youtube.com/watch?v=ZEV3QFj19u8 .
Първо- изтеглих си bitcoin core, но изобщо не ми допадна и след като изгледах втория клип си изтеглих Multibit wallet.
Второ- Направих си регистрация в https://mining.bitcoin.cz/ aka Slush's pool, както момчето от видеоклипът съветва. Намерих биткойн адреса от wallet-a ми и го добавих в сайта. Направих си worker.
Трето- дотук всичко беше добре, но момчето в туториъла казва, че е най-добре за новаците да ползват GUIMiner, което и направих- изтеглих го и го иснталирах, но като го включа не ми излиза нищо, все едно не съм го включвал никога. Направи ми впечатление, го той присъства тук: http://store.picbg.net/pubpic/9D/1D/2e2 ... 4c9d1d.jpg . И след като се пробвах да го lunch-на от там, ми излезе в долната летна, след като си сложих курсора на мишката върху иконата и ми излезе мини window-a, но кликайки на него пак нищо не ми излиза: http://store.picbg.net/pubpic/85/2C/474 ... 61852c.jpg
Опитах няколко реинстала на програмата, рестартирах лаптопа и пак нищо не излиза. Ако може някой да ми помогне с проблема, ще бъда благодарен :)

П.С. ползвам лаптопа само за тестване, след като се прибера довечера вкъщи ще го пробвам на компютъра, но мога да не правя нещо както трябва и така същият проблем може да се появи на настолния ми компютър.
intirial
 
Мнения: 5
Регистриран на: 25 Апр 2014, 12:02

Re: (Новак) помощ с GUIMiner

Мнениеот Flex » 25 Апр 2014, 13:14

Ако се пробваш да копаш биткойни с процесор или видео, това много отдавна е... да кажем невъзможно или по-скоро непрактично. Копае се със специализирани машини, ама и те са непрактични, освен ако нямаш $10000 излишни. Каква видеоакрта имаш на пц-то?
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: (Новак) помощ с GUIMiner

Мнениеот intirial » 25 Апр 2014, 13:26

За момента имам GF GTS 450, но я имам от вече 3 години(приблизително) и от известно време ми дава проблеми, затова съм събрал пари за някакъв Радеон, като за момента съм се спрял на HD7870, също така и на още няколко модела.
intirial
 
Мнения: 5
Регистриран на: 25 Апр 2014, 12:02

Re: (Новак) помощ с GUIMiner

Мнениеот Flex » 25 Апр 2014, 14:36

С тая карта си за никъде. Виж 7870 може и да изкараш нещо, но в общи линии ще си платиш тока на пц-то и ще остане за 1 кръчма на месец и това е. Та накратко, няма да забогатееш. Ако така или иначе си оставяш пц-то пуснато постоянно и си вземеш 7870, то може да го оставиш на някакъв мултипуул да копа и да ти дава в биткойни, по 30-40лв на месец ще ти носи.
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: (Новак) помощ с GUIMiner

Мнениеот intirial » 25 Апр 2014, 15:36

А относно проблема, заради който постнах темата, грешката от windows-a ли е или какво?
intirial
 
Мнения: 5
Регистриран на: 25 Апр 2014, 12:02

Re: (Новак) помощ с GUIMiner

Мнениеот Flex » 25 Апр 2014, 15:54

гуимайнъра никога не съм го ползвал, но при положение, че нямаш правилен хардуер изобщо не бих се и учудил, ако не работи
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: (Новак) помощ с GUIMiner

Мнениеот marincho » 25 Апр 2014, 16:26

intirial написа:А относно проблема, заради който постнах темата, грешката от windows-a ли е или какво?


Грешката е от гуито. В темата му в биткойтоук, бяха обяснявали навремето как се оправя.
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Re: (Новак) помощ с GUIMiner

Мнениеот intirial » 25 Апр 2014, 22:28

На компютъра всичко стана без проблеми. Джи Форса прави 41 Mhash/s, съвсем скоро като си взема ново видео, ще разберем как ще работи то, благодаря ви за бързите отговори! :hand:
intirial
 
Мнения: 5
Регистриран на: 25 Апр 2014, 12:02

Re: (Новак) помощ с GUIMiner

Мнениеот farmdve » 25 Апр 2014, 22:53

intirial написа:На компютъра всичко стана без проблеми. Джи Форса прави 41 Mhash/s, съвсем скоро като си взема ново видео, ще разберем как ще работи то, благодаря ви за бързите отговори! :hand:

Отново ти казваме, че Биткойн с видеокарта не е практично да се копа, та повечето имаме хардуер буквално 5000 пъти по-бърз от текущата ти карта, а харчи колкото три-четири такива.
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: (Новак) помощ с GUIMiner

Мнениеот intirial » 25 Апр 2014, 23:34

Разбирам ви друже, просто правех тест от любопитство, защото съм прекалено нов. Ако в близко бъдеще Биткойна продължи да просперира и аз ще взема специализиран хардуер. Просто исках да видя дали всичко ще действа при нормални условия първо. И не ми казвайте, че няма хора от вас, които да не са го правили по подобен начин. Лека и спокойна вечер от мен и поздрави на всички! :hand:
intirial
 
Мнения: 5
Регистриран на: 25 Апр 2014, 12:02

Следваща

Назад към За Начинаещи

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Spenchoni, viniamin