Риг работи до някъде

Модератор: Moderators

Риг работи до някъде

Мнениеот Sladurcho24 » 29 Юни 2022, 14:15

Здравейте купих риг 2-ра ръка от мой приятел за което знам че се подържа и всичко си му работи с 7 видео карти.
Бях предупреден че едната 5-та карта XFX RX 580 8GB грей даваше от време на време 511 градуса червена грешка Въпреки че беше настроена и с намалени честоти и се рестартирваше рига в пред последните 15 мин от завършването на 24 часа,отново почна същата 5 карта да свири проблема беше намерен -смених Екстендер и чипа с кабела за слота към дъното всичко работеше, абе 4 дена без рестарт после
5-те карти ми са XFX RX 580 8GB
6,7 са : MSI RX 580 8GB (за тях м казаха че са леко калпави тия карти )
В начлото 5- карта се рестартирваше на 9 часа
Сега 6-та напочти 24 часа със свирене
6- карта са разсвири,а 5 си работи нормално ,и какво стана .Рига взе да се рестартира на 1d 15 min,Смисал когато почне свири разбирах че рига е забил и не искаше да се рестартирва нито прес бутона на Simpleminning сайта,директно ходих го рестартирам ръчно прес копчето на разклонителя.Така махнах едната 6-та карта MSI калпавата
Работеше 3 дена до поредният рестарт на кръгъл час примерно рестартирал съм съм рига в 2 сутринта забил е на другия ден в малко на кръгъл час в 2 сутринта
И днеска се разсвири 5- та карта .Сега съм убеден,че не е от картите нито от захранването а си е от дъното.Точно под 5 карта са чува звука ,а да днеска направи проблем не тръгна 5 карта.Извадих от Екстендара сложих я не тръгна ,чак когато изкарах заxранващите кабели от Екстендер и ги сложих чак тогава е намери
Пратете ми видеа как свирят дъната ,да го сравня с моето
Рига е добре правилно конфигуриран от приятел който с това се занимава
Последна промяна Sladurcho24 на 29 Юни 2022, 17:04, променена общо 2 пъти
Sladurcho24
 
Мнения: 4
Регистриран на: 29 Юни 2022, 13:36

Re: Риг работи до някъде

Мнениеот jamesdavidso » 29 Юни 2022, 16:00

Щях да те посъветвам да пробваш с HiveOS на флашка и да видиш прави ли същото, но после се замислих за това свирене.
Какво значи свири? Като шум от дроселче?
Аватар
jamesdavidso
 
Мнения: 369
Регистриран на: 17 Фев 2018, 19:52

Re: Риг работи до някъде

Мнениеот Sladurcho24 » 29 Юни 2022, 16:55

Sladurcho24
 
Мнения: 4
Регистриран на: 29 Юни 2022, 13:36

Re: Риг работи до някъде

Мнениеот milenm » 29 Юни 2022, 17:54

Провери сата захранващи кабел и екстендера към него
milenm
 
Мнения: 73
Регистриран на: 04 Мар 2018, 10:32

Re: Риг работи до някъде

Мнениеот milenm » 29 Юни 2022, 17:59

Свирят разлопаните перки :violin:
milenm
 
Мнения: 73
Регистриран на: 04 Мар 2018, 10:32

Re: Риг работи до някъде

Мнениеот Sladurcho24 » 29 Юни 2022, 20:17

Благодаря ви че се отзовахте на молбата ми .Да мой приятел дойде си каза мнението че всичко е наред с хардуера няма свирене,така си работят картите (иначе ако дъното свири няма да работи Рига)
сега махнахме 6-та и е заменихме с 7-ма която беше свалена и прая последен тест да видя каво ще излезе
ако и тоя път забие трябва ги свалям една по една да сменям екстендер с usb и чипа за да видя,къде какво е изпращяло
Казаха ми че проблемите са най вече от Молекс кабели (захранващият кабел) на видеото и самият екстендър
отделно начина по които е вързан USB кабел дали не прекъснат,сгънат в слота на дъното и дали се опира в др платка на др слот
макар че на 5-карта не изолиран кабела с чипа и има чувството че леко упира до другият чип,Приятелят ми каза че е хубаво да го изолирам (а това беше когато всичките 7 карти бяха включени)
Прявя последен тест ,ако 5 дена издържи.Значи е от него и ще трябва да върна картата и да изолирам чипа към слота на дъното
Sladurcho24
 
Мнения: 4
Регистриран на: 29 Юни 2022, 13:36

Re: Риг работи до някъде

Мнениеот jamesdavidso » 01 Юли 2022, 00:57

Sladurcho24 написа:отделно начина по които е вързан USB кабел дали не прекъснат,сгънат в слота на дъното и дали се опира в др платка на др слот
макар че на 5-карта не изолиран кабела с чипа и има чувството че леко упира до другият чип,Приятелят ми каза че е хубаво да го изолирам (а това беше когато всичките 7 карти бяха включени)
Прявя последен тест ,ако 5 дена издържи.Значи е от него и ще трябва да върна картата и да изолирам чипа към слота на дъното


Доста несвързана информация. Какъв чип ще изолираш към дъното?
Аватар
jamesdavidso
 
Мнения: 369
Регистриран на: 17 Фев 2018, 19:52


Назад към Хардуер

Кой е на линия

Регистрирани потребители: filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin