От къде да си купя копачка?

Модератор: Moderators

От къде да си купя копачка?

Мнениеот Spiderham » 17 Сеп 2021, 15:33

Здравейте,

Бих искал да започна да инвестирам в ASIC машини и тук идва сложната част. Имам trust issues и виждам как най-различни хора говорят много негативни неща за фирмите които произвеждат и продават ASIC.
Една от най-известните фирми е bitmain с техният antminer. Чета ужасни неща за тях.

Всички фирми които произвеждат или дистрибутират ASIC имат по 50 000 лайка във фейсбук и по 2-5 човека които им лайкват постовете (ако човек лайкне фейсбук страницата, да не им харесва публикациите е рядкост, на 50к лайка трябва всеки пост да има по кажи речи 30-40к лайка... Минимум по 10к.

Отделно на това виждам как други хора се развиват като си разширяват мините за копаене на крипто. Купуват си ASICs активно. Те от къде си взимат машините ?

Сега искам да попитам хората които имат дале по-голям опит от мен - какво мислите? Кои фирми са най-добри и най-много мога да се доверя? Има ли хора в България които продават ASICs и мога да видя машината на живо как работи?

Има един български сайт, нито адрес са сложили, нито имената са си сложили, даже използват някакви снимки от Google Images на ферми.
Пишете "ASIC farm" и буквално първите изображения които виждате, ги виждате в този български сайт.

Ако някой се крие, той най-вероятно има какво да скрие.
Много се надявам да намеря копачки и да почна да копая но ми трябва малко съдействие.

Мерси!

С поздрави,
Антъни
Spiderham
 
Мнения: 1
Регистриран на: 17 Сеп 2021, 15:24

Re: От къде да си купя копачка?

Мнениеот futureworld » 17 Сеп 2021, 17:46

Ходи по сайтовете, плащай с крипто и после ще разбереш колко са яки тия, дето първи излизат в рекламите на Гугъл :)
Аз така правя САМО на оригиналния (!) сайт на Битмейн, никъде другаде. Иначе съм купувал втора ръка (и от хора тук) именно понеже вече се знаем малко или много.

Битмейн правят най-много хардуер, това води до най-лесен ремонт и поддръжка, както и настройки. В бранш, където всяка минута е пари - това е най-важното.

"Ако някой се крие, той най-вероятно има какво да скрие." примерно да се опази от обир най-вече, случаи имаше бол 2017та при първия сериозен скок на цените.
futureworld
 
Мнения: 670
Регистриран на: 23 Апр 2019, 22:27

Re: От къде да си купя копачка?

Мнениеот vladi246 » 17 Сеп 2021, 22:36

Здравейте,

За копачка не мога да помогна.
Но мога съвет да дам! От моя скромен опит, първи транш накупих желязо, чупих си го от главата, после продадох каквото продадох, додадох и си купих с кеш крипто

Равносметка: Ако от самото начало с първоначалната инвестиция си бях накупил бтц и етх сега щях да съм много по-добре. Не се оплаквам, и сега съм много доволен, но можеше да е много по-добре.

В крайна сметка всичко е опит.
vladi246
 
Мнения: 61
Регистриран на: 28 Авг 2017, 00:15
Местоположение: Лондон

Re: От къде да си купя копачка?

Мнениеот Metamorph » 11 Окт 2021, 15:08

Преди всичко , аз не бих разчитал на идеята, че ще си купя копачка и веднага ще съм милионер. Това го забравяме.
Първата ще изкара пари за втора, втората за трета и тогава (ако имаш късмет) може би и ще станеш милионер.
Само дето тия "първа" , "втора" и "трета" , според мен, са периоди случващи се десетина години назад, когато биткойна беше евтин.
За мен, сега е фаза на "последствията". Кой каквото имал -имал. Който играе на борсата с познания или късмет- много добре за него. Който стиска за бъдеща по-висока печалба - много добре за него.
Който плаща ток на асици дето никога няма да си избият парите, но все пак си плащат тока (и отгоре) и зимата са една добра печка - много добре за него.
(а хора които ходят за риба, на реката , само когато видят че има риба, а през другото време въобще и крака им не стъпва там... не ги обичам тия хора)

Също съм забелязал, че има някаква зависимост между цената на един асик и това колко изкарва той. Уж смяташ какво ще ти донесе, но като я поръчаш и дойде (а пък ако се и позабави известно време...) и току виж тя даже не може и да си избие парите. А ако си ги дал от джоба си тия пари - много лошо.
Пък ако са ти печалба от предишната машина- не е чак толкоз лошо .
Не знам каква е тая "дяволска" подредба, но наистина с тия асици вечно така се случва . Като че ли нарочно цените са им такива че аха, аха да се избие ама трънки... все нещо не достига.
За щастие при картите не е така. Дори и сега да не изкарват много , цената се вдига и хоп- то изкарало бре...
Но ако си беден и веднага продаваш това ,което си спечелил - много лошо за теб.
Но пък банките отпускат заеми :)
Metamorph
 
Мнения: 394
Регистриран на: 03 Сеп 2013, 12:02

Re: От къде да си купя копачка?

Мнениеот futureworld » 11 Окт 2021, 19:08

За щастие при картите не е така. Дори и сега да не изкарват много , цената се вдига и хоп- то изкарало бре...
Но ако си беден и веднага продаваш това ,което си спечелил - много лошо за теб.


АСИК-а го прави точно същото, но 3-4 пъти по-бързо :) С точно същите правила за вдигане на ценичките.
Имаме S9 на Битмейн, който все още копае на печалба след 5 години откак е излязъл на пазара.
futureworld
 
Мнения: 670
Регистриран на: 23 Апр 2019, 22:27


Назад към Хардуер

Кой е на линия

Регистрирани потребители: filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin