Съвет за копане

Модератор: Moderators

Re: Съвет за копане

Мнениеот Flex » 18 Юни 2013, 16:48

Всъщност, моето хвърляне на боб показа, че цените ще са съвсем леко възходящи, докато не навлезнат асиковете по-сериозно, където обилното предлагане все пак ще ги намали малко цените, които после пак ще тръгнат нагоре :)
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: Съвет за копане

Мнениеот ZAX » 18 Юни 2013, 17:14

Аз продължавам да не разбирам, защо твърдиш че си се прецакал с двечки 7950? Колко ти харчат за ток? На мен 7870 при максимален клок и волтаж ми харчи 120-130, при условие че не само копая, а си ползвам машината и за десктоп. Когато само копая пада до 100W. А за 7950 всички казват че харчат и греят по-малко.

Значи да направим аритметиката

100W, 600MH/s и цена на тока за 24 осреднено мисля че беше нещо около 60 стотинки. Да не забравяме и "безплатното" отопление през зимата. Тези 200W ще ти греят повече от една духалка 2000W. Приемаме че си ги взел по 600 левчета парчето, а ти вероятно си ги взел и по-евтино. И като теглим чертата калкулатора казва следното: до една година ще си си избил парите и след това ще си на чиста печалба, но аз все си мисля че ти вече си си избил парите, защото след 1 година ще имаш над 1000 лева печалба, а картите ще можеш да ги продадеш на същата цена.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Съвет за копане

Мнениеот Flex » 18 Юни 2013, 17:36

Харчи повече, но това не ми е проблем. Проблем ми е скока в трудността. Откакто ги купих трудността гони 60% нагоре, а това беше преди 2-3 седмици, до момента има 0.6 бтк от тях (около 100 лв) и ако се запази така след месец че почна да изкарвам по 20лв на седмица а след още един няма да мога да си платя тока с изкараните. Минаване на лтц е възможен сценарий, но там трудността също скача лошо заради точно превключващите от биткойн. Та така...

пс: 200вата са си 200 вата и не са повече от 2000 вата, точно толкова топлинна мощ се отдава, но да, спомага за топлене на стаята.
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: Съвет за копане

Мнениеот ZAX » 18 Юни 2013, 18:14

Еми да, избил си си парите вече : ]

Освен ако не си приспадаш вредни от шума и жегата... Но тапите за уши са стотинки ;) Поне си ги взел веднага, аз чаках 2-3 седмици само да ми я докарат... Т.е. тези 50 лева които спестих, щях да съм ги изкарал вече... Но здраве да е ;)
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Съвет за копане

Мнениеот marto74 » 18 Юни 2013, 23:29

Такаааааааа, да поясня малко макар и късно.
Видях темата едва сега , ама последните 3 дни затварях две общи поръчки и луднах.
Занчи
Флашките на ASICminer
+идват вендага почти
-скъпииииии
Авалон базиран миньор
Ще стъпим на К16
Цена 1,36 BTC + около 40 до 60 евро ( при мен е 40 ама докато не го пуснем работещ е ориентировачна все пак)
т.е 200 лв. чипови + 100 лв платска монта ж и т.н - 300 кинта дава 4,5 GH/s
срок 9 седмици да дойдат чиповете и поне още една за монтажа

БФЛ
1- готово Жапалено 5 Гигахаша
260 долара, срок поне 5 месеца
2- Къстъм платка с чип
срок 100 дни + седмица за монтаж
цена 75 долара - 110 лн за чип + платка и монтаж и охлаждане още неясни

Това са известните
От там нататък е в известен смисъл хазарт с много неизвестни
marto74
Hardware Developer
 
Мнения: 687
Регистриран на: 28 Май 2013, 23:07

Re: Съвет за копане

Мнениеот jkminkov » 19 Юни 2013, 00:59

по-лесната сметка беше - една флашка asicminer сега или 3,33 флашки К1 след два месеца
дай на ***ното власт и му гледай сеира.
jkminkov
 
Мнения: 1115
Регистриран на: 01 Юни 2013, 13:55
Местоположение: Хасково

Re: Съвет за копане

Мнениеот ZAX » 19 Юни 2013, 04:53

Абе стига с това Джапалено(като някакво японско менте ми звучи, да ме прощава и Сатоши Накамото : ] ), че ще почна пак да го бъркам, а тъкмо почнах да го пиша правилно...

Изображение

На гугъл транслейт явно никак не му се отдава испанския, а често дори английския му е по-лош дори от моя... както и в случая и на испански и на английски го превежда Халапеньо, въпреки че първия път ми го преведе точно "чушле", мога да се закълна... (или пак съм бил в друго измерение) но както и да е, аз мисля че се чете Джалапено или Джалапеньо. Абе люто чушле си е и вероятно не случайно е избрано точно това чушле за името, защото по скалата на лютост е в рамките на хашрейта който докарва или поне този в който са предполагали че ще варира, както можете да видите на снимката. Та важното е да е весело : ]

Но с веселото беше до тук. Дразня се че смениха дизайна, явно на най-мъничкото не му е стигало охлаждането наистина или е нямало и не се получава без? Я кажете наистина защо увеличиха толкова размера на кутията и от там ли стана така че не им излизат сметките?

Всъщност цената за готовия продукт е адски грозните $274, не е 260. И много ме е яд че не съм си поръчал когато е било само $100. За капак ми дерат кожата твърде много и с доставката идва на 500 лева, от там предполагам че имаме мито и ДДС и става една наистина много грозна цена... а за да е още по-грозно, не мога да спестя с групова поръчка понеже на една цена идват максимум 4 от един и същи вид, което е пак си е нещо де... Но тук следва и най-олигофренския момент, в който ако поръчаш от различни видове, тогава за всяко си има отделна цена за доставка... И накрая си идва по-скъпо от авалоните... Не съм гледал за следващите 2 асика по 25 и 50, но цената на 500 адски много ме разочарова, особено след като го свалиха от 1500. За толкова пари, даже за доста по-малко може къде по-добри неща да се вземат, например от някакви шведи гледам интересни оферти. Вярно че имаш там някакво екранче със статистика (детска радост, шарени бонбонки...). Сякаш няма кой да го направи за много по-малко пари същата глезотийка... Въобще те на какво разчитат с тези цени, при такова забавяне трябва много повече да свалят цените, а не да ги качват!

Иначе ти казваш че с чиповете ще стане работата за по-малко от $260, което все още не ми се вижда по-добра оферта от тази с авалоните, а просто същата и то в най-добрия случай, иначе по-скоро по-лоша. Освен че 16 пъти по-бърз чип си е 16 пъти по-бърз чип : ] И предполагам авалона хем е по-обемен, хем грее повече, защо е по-евтин не разбирам... Но какво правим ако BFL решат да бавят шипването и на чиповете?

Даже като се замисля и не виждам BFL въобще с какво конкурират авалон?

Иначе имам човек който чак август-септември ще се включи, но няма да е с по-малко от 2000 лева. Което ще са 64 авалонски чипа примерно и ще правят 18GH/s. Значи може би ще се напъне да влезе с 5000, че иска поне 50GH/s. Но ми каза че ако има 5, ще намери и 6 за https://www.kncminer.com/products/saturn

Има и още един с 500-1000, който съвсем не знае какво иска. Но и двамата искат крайна цена първо. Но пък после няма кой да им продаде нещо готово, вместо той да си копае и усещам как ще изгорят докато се чудят и ще си почакат доста... Нямало смисъл да взимат по няколко чипа само...

Еми аз пък ще си се кефя дори само на 1 чип, който ми копае 10 пъти колкото карта на същата цена!

Та за следващата поръчка може би ще влезем тримата с общо 10-20 чипа най-много, айде да кажем че за 8 BFL са сигурни от сега или съответно 128 авалонски. Искахме да е още за тези поръчки, но нямше как да си позволя лукса да им покрия цялата предплата сам, че и за мен искам да взема и т.н. Още повече пък цялата поръчка ако са авалонски. Ще видим как ще се развият нещата. Авалоните са ясни, а аз ще си рискувам с BFL на мой гръб само, защото предпочитам да им дам да се порадват на това което съм си взел за мен и чак след това да си преценят какво ще правят за тях, не да ми реват после ако нещо не им харесва... Докато мен ме интересува просто да дойде в срок и да работи, нищо повече : ]

Та докато чакам BFL чипче, ще взема да вляза и на следващата поръчка за авалонски, само с К16. Че да съм сигурен че ще ми стигнат парите за BFL.

Но ми се искаше да не ми идват по едно и също време или по-лошо да имам твърде дълго първоначално чакане. Т.е. ми се иска авалонче да си намеря по-скоро. И като стане време за BFL да съм си продал вече видеокартата, но явно няма да стане точно така : ]

Даже ще стане точно обратното. Таман ще съм изкопал за К16, когато ще дойдат чиповете за BFL или дори вече ще се сглабя тогава и май ще се откажа от авалонските, само дано с BFL всичко да е наред. Но ако не е и да чакам още 3-4 месеца, просто...

Всъщност защо 9 седмици, нещо за само 1 седмица бях прочел някъде... с тези 9 седмици и докато се съберем за 10 000 чипа, то няма да е тази година...

Абе няма какво да се чудя, BFL и каквото остане за авалон. Знам че ме съветвахте обратното, но имам ли избор?
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Предишна

Назад към Хардуер

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, filchef, ionicle, Kartoff, viniamin