Захранване за Sapphire R9 290Х

Модератор: Moderators

Захранване за Sapphire R9 290Х

Мнениеот ZAX » 10 Дек 2013, 13:04

Какво захранване ще трябва за 3 такива видеокарти + някой от топ процесорите, т.е. над 100W, всичко ще копа 24/7 разбира се : ]

Интересува се от два коренно различни варианта:

1. Ако е с едно захранване, кой е оптималния вариант?

2. Ако са 2, дори 3 захранвания, но отново без да се прави компромис с качеството. Каква ще е разликата и има ли смисъл.

Така или иначе няма да са в кутия и няма проблем с обема и разполагането на компонентите.

Друго което се чудя е, дали да давам 200 лева за дъно с 3 слота на прилично разстояние и да не се занимавам с екстендъри или да пестя от дъно и карти, като се лигавя с R9 270X, ПОНЕЖЕ ДРУГИ КАРТИ НЯМА НА ПАЗАРА В МОМЕНТА.

Значи ако е варианта с по-слабите карти, пестя само от разликата в тяхната цена, защото предполагам че ще трябва да дам на някой поне 100-тина лева да ми направи всичко както трябва защото сам не мисля че ще успея да си подкарам 6 карти без риск да прецакам нещо. До сега не съм сглабял нищо с повече от 3 карти на 1000W захранване, чиста работа : ]
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Захранване за Sapphire R9 290Х

Мнениеот plamar » 10 Дек 2013, 14:05

viewtopic.php?f=7&t=620&sid=9cfc4a9ade3dca26c827e753cbb16d58#p8546


И аз чакам тези дни един saphire R9 290x, ама чакам и др. чаркалъци, иначе няма да е над 1000w ако не ги надуваш -може 1250 ватово да те оправи, поне аз такова смятам да поръчам на същата хипотетична конфигурация но с 1-на карта поради фин. причини за др. две :). Но се оказа че и 1250 ватовите са кът та може да се замисля за горния вариант с 2 захранвания!
plamar
 
Мнения: 158
Регистриран на: 15 Юли 2013, 18:21

Re: Захранване за Sapphire R9 290Х

Мнениеот davidorento » 10 Дек 2013, 14:32

ZAX,къде ги има тея карти в наличност и на каква цена са ?
davidorento
 
Мнения: 144
Регистриран на: 03 Ное 2013, 14:50

Re: Захранване за Sapphire R9 290Х

Мнениеот angelche1973 » 10 Дек 2013, 14:44

Трите карти в кутия не можеш да ги охладиш. Лично мнение. Аз едвам се справям с две :lol:
Не са важни конете в мотора - важно е магарето зад волана
angelche1973
 
Мнения: 455
Регистриран на: 17 Юни 2013, 09:27
Местоположение: София

Re: Захранване за Sapphire R9 290Х

Мнениеот ZAX » 10 Дек 2013, 16:49

Колега, знам че само 30% от това което казвам стига до отсрещната страна, останалото зависи от това как го казвам... Или поне така пише в дебелите книги... При мен стига 100% от това което казваш, без значение как го казваш и явно от там ми идват проблемите с комуникацията. Просто не знам как да се изразявам за несъзнателно четящите или там както се случват нещата при масата.

Колко пъти трябва да повторя че не съм взел кутия, не съм планирал да има такава и няма да има такава. След колко повторения ще спрете да ми обяснявате че няма да има как да ги побера в кутия? Въпреки че имам кутия в която мога и 6 да побера ако искам...

Въпросът ми е за захранванията.

Да видял съм предложението как да свържа две по културен начин, но не ме кефи че искат да им платя през пейпал и то още преди да ми искат адрес и да ми дадат срокове. Аз предпочитам наложен платеж, първо защото пейпал ако не греша в момента не работи с България (отново) и освен това ако се забавят мога да откажа поръчката, а ако въобще не дойде доставката няма да загубя пари.

На въпросът къде ги има картите. Имаше ги вчера в емаг тези R9 290X и след като поръчах 3 бройки, веднага изчезнаха от наличните : ]

Сега се чудя дали са имали само 3 бройки или просто съм взел последните 3... Лошото е че си ги поръчах на изплащане и още не са ми се обадили и може и въобще да не ми се обадят от париба като видят че съм безработен и ги отрежат : ]

Което означава че скоро може пак да се появят в наличност поне 3 такива. Иначе вчера имаше още едни такива но друга марка и с 50 лева по-ниска цена.

Днес все още има R9 270X, които вчера бяха намалени с 10%, но днес вече не са и не ми се виждат чак толкова добра оферта. А те по принцип и не са, не че другата крайност е много оферта...

Друг проблем е че нямат нито едно читаво захранване там, а ми се искаше всичко да е от едно място. Че последния път когато сглабях машина от различни места, 1 месец я сглабях заради глупости и забавени доставки къде от фирми, къде от куриери, къде от други олигофрени...
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Захранване за Sapphire R9 290Х

Мнениеот caaxy » 10 Дек 2013, 16:56

ZAX написа:Колега, знам че само 30% от това което казвам стига до отсрещната страна, останалото зависи от това как го казвам... Или поне така пише в дебелите книги... При мен стига 100% от това което казваш, без значение как го казваш и явно от там ми идват проблемите с комуникацията. Просто не знам как да се изразявам за несъзнателно четящите или там както се случват нещата при масата.

Колко пъти трябва да повторя че не съм взел кутия, не съм планирал да има такава и няма да има такава. След колко повторения ще спрете да ми обяснявате че няма да има как да ги побера в кутия? Въпреки че имам кутия в която мога и 6 да побера ако искам...

Въпросът ми е за захранванията.

Да видял съм предложението как да свържа две по културен начин, но не ме кефи че искат да им платя през пейпал и то още преди да ми искат адрес и да ми дадат срокове. Аз предпочитам наложен платеж, първо защото пейпал ако не греша в момента не работи с България (отново) и освен това ако се забавят мога да откажа поръчката, а ако въобще не дойде доставката няма да загубя пари.

На въпросът къде ги има картите. Имаше ги вчера в емаг тези R9 290X и след като поръчах 3 бройки, веднага изчезнаха от наличните : ]

Сега се чудя дали са имали само 3 бройки или просто съм взел последните 3... Лошото е че си ги поръчах на изплащане и още не са ми се обадили и може и въобще да не ми се обадят от париба като видят че съм безработен и ги отрежат : ]

Което означава че скоро може пак да се появят в наличност поне 3 такива. Иначе вчера имаше още едни такива но друга марка и с 50 лева по-ниска цена.

Днес все още има R9 270X, които вчера бяха намалени с 10%, но днес вече не са и не ми се виждат чак толкова добра оферта. А те по принцип и не са, не че другата крайност е много оферта...

Друг проблем е че нямат нито едно читаво захранване там, а ми се искаше всичко да е от едно място. Че последния път когато сглабях машина от различни места, 1 месец я сглабях заради глупости и забавени доставки къде от фирми, къде от куриери, къде от други олигофрени...




Пейпалa си работи прекрасно за България :violin: :whistle:
Аватар
caaxy
 
Мнения: 105
Регистриран на: 07 Ное 2013, 15:47

Re: Захранване за Sapphire R9 290Х

Мнениеот davidorento » 10 Дек 2013, 17:04

за захранването според мен ще ти трябва 1200+ голд или платиниум
лошото е че и тях ги няма :?
davidorento
 
Мнения: 144
Регистриран на: 03 Ное 2013, 14:50

Re: Захранване за Sapphire R9 290Х

Мнениеот ZAX » 10 Дек 2013, 18:04

След като картата с която съм верифицирал преди години е изтекла и е изтрита. Не ми дава да добавя нова, пише че временно не работят с България...

Ако директно поискам само като посредник да ги ползвам, не знам, може и да може. Но пари да вкарам там не става в момента.

Отказаха ми педалите от Париба, разбира се... Което е добре за който иска да си купи такива карти, вероятно ще има поне моите 3 скоро в наличност. :mrgreen:
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Захранване за Sapphire R9 290Х

Мнениеот cnerd » 10 Дек 2013, 18:34

Според мен трябва да си вземеш 2 захранвания, едно малко - 500-600 вата за процесора + едната карта и още едно по-голямо, да речем 850 вата (виждам в нета, че макса на тея карти е около 350-380 вата, би трябвало да ти стигне). Защо? Ми, защото от 1000 вата нагоре захранванията са на значително по-високи цени. По-ефтино излиза да направиш комбинирана мощност от колкото да я закупиш в един пакет.
Задължително 80+ и силно препоръчително с една v12 релса.
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: Захранване за Sapphire R9 290Х

Мнениеот plamar » 11 Дек 2013, 08:33

Айде желаещите да купуват, появиха се в Емага :)
plamar
 
Мнения: 158
Регистриран на: 15 Юли 2013, 18:21

Следваща

Назад към Хардуер

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, Bing [Bot], filchef, Google [Bot], ionicle, viniamin