Малък проблем с PCI-e Екстендъра.

Модератор: Moderators

Малък проблем с PCI-e Екстендъра.

Мнениеот Liskov » 08 Юли 2018, 20:06

Здравейте!

Имам малък проблем, Когато включа PCI-e екстендъра към дъното видеокартата не се показва абсолютно нищо на монитора дори и логото на Дъното,все едно не работи, а когато включа видеокартата директно към PCI порта на дъното се показва, имам няколко съмнения какъв е проблемът но мисля да се съветвам и с вас.
Ето ги възможните проблеми който мисля че може да са.
1. Недостиг на Ram памет (Защото гледам че на кутията на Видеокартата пише System Requirements и изисква 8GB System Memory, а аз имам само 4gb)
2. Екстендърът да не работи.

Всичко е свързано както трябва, не мога да си обясня защо се получава така.
Видео картата е Geforce gtx 1070 Gaming X
Дънно Asrock h110 pro btc+
Моля ако на някой му се е случвало или знае какъв е проблема да ме светне :D
Прикачени файлове
PCI-E-Extender-Riser-Card-Adapter.jpg
Ето и снимка на Екстендъра който използвам
PCI-E-Extender-Riser-Card-Adapter.jpg (21.08 KiB) Прегледано 8329 пъти
Liskov
 
Мнения: 3
Регистриран на: 01 Юни 2018, 19:17

Re: Малък проблем с PCI-e Екстендъра.

Мнениеот jamesdavidso » 08 Юли 2018, 20:37

Окъсил екстендър, може да е и кабела му, изхвърляй го. Радвай се, че не е гръмнало нещо.
Аватар
jamesdavidso
 
Мнения: 369
Регистриран на: 17 Фев 2018, 19:52

Re: Малък проблем с PCI-e Екстендъра.

Мнениеот mincho » 08 Юли 2018, 21:57

Здрвей колега,
Предполагам екстендъра го включваш на PCIe x16, а не на другите?

Поздрави
mincho
 
Мнения: 71
Регистриран на: 06 Май 2017, 10:57

Re: Малък проблем с PCI-e Екстендъра.

Мнениеот jamesdavidso » 09 Юли 2018, 08:24

Чак сега стоплих, че колегата очаква на видеоизхода на точно тази карта да има образ.
Аватар
jamesdavidso
 
Мнения: 369
Регистриран на: 17 Фев 2018, 19:52

Re: Малък проблем с PCI-e Екстендъра.

Мнениеот Mateev » 09 Юли 2018, 14:19

Винаги съм се учудвал когато някой очаква форума да започне да хвърля боб за неговия проблем, вместо да запретне ръкави и сам да си направи диагностика. Например:
1. Да пробва с друг екстендер
2. Да пробва с други кабели към този екстендер
3. Да пробва с друга карта на този екстендер
4. Да пробва този екстендер на друг компютър
5. ........ и т.н. и т.н. ......
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Малък проблем с PCI-e Екстендъра.

Мнениеот Liskov » 09 Юли 2018, 15:15

Mateev написа:Винаги съм се учудвал когато някой очаква форума да започне да хвърля боб за неговия проблем, вместо да запретне ръкави и сам да си направи диагностика. Например:
1. Да пробва с друг екстендер
2. Да пробва с други кабели към този екстендер
3. Да пробва с друга карта на този екстендер
4. Да пробва този екстендер на друг компютър
5. ........ и т.н. и т.н. ......


Бях закупил 2 екстендъра и 2 видеокарти, разменях ги по всякакъв начин но не става, и затова питам тук и на двете видеокарти си е същото каквото и да ги правя.
Liskov
 
Мнения: 3
Регистриран на: 01 Юни 2018, 19:17

Re: Малък проблем с PCI-e Екстендъра.

Мнениеот Mateev » 09 Юли 2018, 17:09

Какво означава "и на двете карти си е същото"? Кое е същото? Нали не очакваш да четем мисли ..... :D

Обяснявам като на дете от детската градина:
1. Първо пробваш със смяната на USB кабела. Ако проработи, значи стария кабел е бил фалшив. Изхвърляш го. Ако не проработи, значи причината е другаде.
2. Пробваш със смяната на захранващия кабел. Ако проработи, значи стария кабел е бил фалшив. Изхвърляш го. Ако не проработи, значи причината е другаде.
3. Пробваш със смяната на самия екстендер. Ако проработи, значи стария екстендер е бил фалшив. Изхвърляш го. Ако не проработи, значи причината е другаде.
4. Пробваш със смяната на видеокартата. Ако проработи, значи старата карта е била фалшива. Изхвърляш я. Ако не проработи, значи причината е другаде.
5. Пробваш слота на дъното, след това малката платчица, забита на слота, след това настройките на BIOS-а и т.н и т.н

При диагностиката е важно да се знаят само две неща:
1. Винаги се сменя само един единствен компонент или една единствена настройка.
2. В зависимост от резултата си вадиш извода дали проблемът е бил в този компонент (настройка) или е някъде другаде.

Ако започнеш да сменяш по много неща наведнъж, ще се наплетеш като пиле в кълчища в логиката на диагностиката, и после ще задаваш глупави въпроси по форума, надявайки се в него да има някой човек с телепатични способности и пророчески дарби.

ПП: Още веднъж прочети това в червено. И още нещо - забележи колко пъти написах, че неработещото нещо ТРЯБВА ДА СЕ ИЗХВЪРЛИ. Ако не го направиш и като Плюшкин си го прибереш в някоя кутия, някой друг път пак ще загубиш часове наред в диагностики и нерви, че нещо не работело както трябва.
Mateev
 
Мнения: 786
Регистриран на: 20 Дек 2017, 09:55

Re: Малък проблем с PCI-e Екстендъра.

Мнениеот Liskov » 09 Юли 2018, 19:43

Mateev написа:Какво означава "и на двете карти си е същото"? Кое е същото? Нали не очакваш да четем мисли ..... :D

Обяснявам като на дете от детската градина:
1. Първо пробваш със смяната на USB кабела. Ако проработи, значи стария кабел е бил фалшив. Изхвърляш го. Ако не проработи, значи причината е другаде.
2. Пробваш със смяната на захранващия кабел. Ако проработи, значи стария кабел е бил фалшив. Изхвърляш го. Ако не проработи, значи причината е другаде.
3. Пробваш със смяната на самия екстендер. Ако проработи, значи стария екстендер е бил фалшив. Изхвърляш го. Ако не проработи, значи причината е другаде.
4. Пробваш със смяната на видеокартата. Ако проработи, значи старата карта е била фалшива. Изхвърляш я. Ако не проработи, значи причината е другаде.
5. Пробваш слота на дъното, след това малката платчица, забита на слота, след това настройките на BIOS-а и т.н и т.н

При диагностиката е важно да се знаят само две неща:
1. Винаги се сменя само един единствен компонент или една единствена настройка.
2. В зависимост от резултата си вадиш извода дали проблемът е бил в този компонент (настройка) или е някъде другаде.

Ако започнеш да сменяш по много неща наведнъж, ще се наплетеш като пиле в кълчища в логиката на диагностиката, и после ще задаваш глупави въпроси по форума, надявайки се в него да има някой човек с телепатични способности и пророчески дарби.

ПП: Още веднъж прочети това в червено. И още нещо - забележи колко пъти написах, че неработещото нещо ТРЯБВА ДА СЕ ИЗХВЪРЛИ. Ако не го направиш и като Плюшкин си го прибереш в някоя кутия, някой друг път пак ще загубиш часове наред в диагностики и нерви, че нещо не работело както трябва.


Благодаря! :D
USB кабелите и на двата Екстендра се оказаха фалшиви! Благодаря за помоща. :D
Liskov
 
Мнения: 3
Регистриран на: 01 Юни 2018, 19:17


Назад към Хардуер

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, Bing [Bot], George, Google [Bot], gorgar, ionicle, Kris, Spenchoni, svetlim, viniamin