Питане от начинаещ за видео карти

Модератор: Moderators

Питане от начинаещ за видео карти

Мнениеот hol1gans » 23 Фев 2018, 01:16

Здравейте. Наскоро си закупих риг използван с видео карти gtx1060 13бр на рига. Понеже съм пълен аматьор и незнам нищо в тази свера и искам да попитам няколко неща.

На рига ми смениха само портфейла и почна да работи за мен. Но общия хаш на 13-те карти ми е около 290-292. Прочетох доста за тях и пише, че може да достигнат до 24+мх на карта което прави над 310+ за рига колкото още една видео карта. На рига е исталиран ethos и не мога да боравям с него. Свързах дисплей и ми показва само как копае. Искам да попитам как мога да погледна настройките за картите или как да ги настроя да работят с повече мощност. Една по една на лаптопа ли да ги свържа или има начин от ethos-са да се проверят и нагласят.
hol1gans
 
Мнения: 6
Регистриран на: 23 Фев 2018, 01:05

Re: Питане от начинаещ за видео карти

Мнениеот 2GOOD » 23 Фев 2018, 01:42

hol1gans написа:Здравейте. Наскоро си закупих риг използван с видео карти gtx1060 13бр на рига. Понеже съм пълен аматьор и незнам нищо в тази свера и искам да попитам няколко неща.

На рига ми смениха само портфейла и почна да работи за мен. Но общия хаш на 13-те карти ми е около 290-292. Прочетох доста за тях и пише, че може да достигнат до 24+мх на карта което прави над 310+ за рига колкото още една видео карта. На рига е исталиран ethos и не мога да боравям с него. Свързах дисплей и ми показва само как копае. Искам да попитам как мога да погледна настройките за картите или как да ги настроя да работят с повече мощност. Една по една на лаптопа ли да ги свържа или има начин от ethos-са да се проверят и нагласят.


Не си заслужава да го закачаш, сега разбира се ако ти се играе можеш да пробваш малко клок още, но най-вероятно ще почне да прави проблеми и реално добива ти ще бъде по-малък ;)
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Питане от начинаещ за видео карти

Мнениеот hol1gans » 23 Фев 2018, 01:55

Ами 22-2-4 на карта за този модел добре ли е? Ако успея да го кача на 24 прави колкото още една допълнителна карта
hol1gans
 
Мнения: 6
Регистриран на: 23 Фев 2018, 01:05

Re: Питане от начинаещ за видео карти

Мнениеот papi92 » 23 Фев 2018, 13:18

Първо не знам защо си дал толкова пари за нещо което не знаеш какво прави. Второ от незнанието ти какво точно се случва с машината и опита ти да изтискаш още някои мегахеш ще я прецакаш и ще трябва да дадеш още пари за да ти я оправят. По-добре не пипай нищо и си карай така.
BTC: 1papi29c5HTMyFsmwVxFPKn6yfzcGPGeB
papi92
 
Мнения: 172
Регистриран на: 26 Сеп 2013, 19:20

Re: Питане от начинаещ за видео карти

Мнениеот hol1gans » 24 Фев 2018, 00:20

Ще се науча :) Ако сменя памета с самсунг дали няма да има промяна?
hol1gans
 
Мнения: 6
Регистриран на: 23 Фев 2018, 01:05

Re: Питане от начинаещ за видео карти

Мнениеот stylius » 24 Фев 2018, 05:49

Пич, паметта на картата е запоена, не можеш просто да я смениш като оперативната памет. Това са различни неща. Ако не разбираш, не се занимавай. Количеството време в което риг-а няма да работи заради проблеми, които сам си причинил от незнание или от прекален овърклок ще доведе до по-нисък доход в дългосрочен план в сравнение със сегашните настройки. По-добре картите да не са на ръба, но да работят отколкото да е спрян риг-а докато се чудиш какъв е проблема.
stylius
 
Мнения: 202
Регистриран на: 08 Юни 2017, 19:52

Re: Питане от начинаещ за видео карти

Мнениеот jamiemirror » 24 Фев 2018, 11:40

stylius написа:Пич, паметта на картата е запоена, не можеш просто да я смениш като оперативната памет. Това са различни неща. Ако не разбираш, не се занимавай. Количеството време в което риг-а няма да работи заради проблеми, които сам си причинил от незнание или от прекален овърклок ще доведе до по-нисък доход в дългосрочен план в сравнение със сегашните настройки. По-добре картите да не са на ръба, но да работят отколкото да е спрян риг-а докато се чудиш какъв е проблема.


1. човека може да пита за оперативната памет, не за тази на видеокартите. И отговорът е "не".
2. някога преди десетилетия имаше видеокарти с ЕДО-РАМ на слот и човек можеше да си я сменя без поялник. Може да е бил хардуерист по онова време (като мен), но днес отговорът пак е "не".
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Питане от начинаещ за видео карти

Мнениеот jamesdavidso » 24 Фев 2018, 13:28

jamiemirror написа:някога преди десетилетия имаше видеокарти с ЕДО-РАМ на слот и човек можеше да си я сменя без поялник. Може да е бил хардуерист по онова време (като мен), но днес отговорът пак е "не".


Ей, вярно, върти ми се, че ъпгрейдвах някаква 512KB до 1MB, човекът се надяваше, че ще му държи по-добро опресняване на монитора с повече памет, ие вярваше, че това се определя от RAMDAC.
Аватар
jamesdavidso
 
Мнения: 369
Регистриран на: 17 Фев 2018, 19:52

Re: Питане от начинаещ за видео карти

Мнениеот hol1gans » 24 Фев 2018, 14:18

Добре сега повече почнах да ги разбирам. Всеки ден се научавам нещо. А иначе от ethis-са мога ли да управлявам картите или от тази с-ма не става?
hol1gans
 
Мнения: 6
Регистриран на: 23 Фев 2018, 01:05

Re: Питане от начинаещ за видео карти

Мнениеот stylius » 25 Фев 2018, 10:37

jamesdavidso написа:
jamiemirror написа:някога преди десетилетия имаше видеокарти с ЕДО-РАМ на слот и човек можеше да си я сменя без поялник. Може да е бил хардуерист по онова време (като мен), но днес отговорът пак е "не".


Ей, вярно, върти ми се, че ъпгрейдвах някаква 512KB до 1MB, човекът се надяваше, че ще му държи по-добро опресняване на монитора с повече памет, ие вярваше, че това се определя от RAMDAC.


Нали знаете, че карти с такива сменяеми чипове за памет не се ползват от 90-те години на миналия век. :) Помня ги и аз тези времена, ама 3DFX още не съществуваха като компания, а звуковите карти баха по-голям лукс от видео картите. Интересно дали някой ще успее да подкара миньорче на 486-ца. :D
stylius
 
Мнения: 202
Регистриран на: 08 Юни 2017, 19:52

Следваща

Назад към Хардуер

Кой е на линия

Регистрирани потребители: filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, viniamin