Как се разбират макс. GPU на едно дъно?

Модератор: Moderators

Re: Как се разбират макс. GPU на едно дъно?

Мнениеот jamiemirror » 31 Окт 2017, 18:33

Имаш ли DDR2 плочки по 2GB едната?
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Как се разбират макс. GPU на едно дъно?

Мнениеот petarv » 31 Окт 2017, 21:27

jamiemirror написа:Имаш ли DDR2 плочки по 2GB едната?

Много ясно, че имам. Защо питаш?
petarv
 
Мнения: 33
Регистриран на: 04 Юни 2013, 12:42

Re: Как се разбират макс. GPU на едно дъно?

Мнениеот jamiemirror » 31 Окт 2017, 22:07

Защото имам сървърче с 8GB но е на плочки по 1, а искам да го кача на 16GB.
Няма връзка с койни в случая. Имаш ли за продан?
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Как се разбират макс. GPU на едно дъно?

Мнениеот petarv » 31 Окт 2017, 22:31

има други обяви - купувам и продавм и тем подобни

Ако исках да продавам рам на обяви, щях да пусна такава!
ей, хора не дейте да спамите темите!
Отнема много време на този който иска да намери конкретна информация! елемтарно е! Ако беше прочел темата отначало и обмислил какво търся нямаше да губиш времето ми за писане на това което виждаш е и на тези който ще го четат!
petarv
 
Мнения: 33
Регистриран на: 04 Юни 2013, 12:42

Re: Как се разбират макс. GPU на едно дъно?

Мнениеот l1xx » 01 Ное 2017, 00:16

petarv написа:
l1xx написа:Ама що приемаш SSD-то за разход? Едно ССД можеш спокойно да го купиш за 100 лв. и след две години пак да намериш на кого да го продадеш за 70. За тея две години, знаеш ли колко часове чакане на зареждане на уиндоуса ще ти спести това ?

Същото е и с дъната и с рамта ... А преходниците които ползваш, нали знаеш, че като приключиш с копането само може да се снимаш с тях, за разлика от по-скъпото дъно. Важно е да не се изхвърля човек, ама точно от тея компоненти какво точно толкова ще спестиш? Някакси е по-важно да си спестиш излишните нерви, по-добрия хардуер със сигурност се изплаща в дългосрочен план.


Това е вярно, че ОС зарежда по-бързо, но няма никакво значение за копането. И това е никакво предимство, че ще ми зареди един път в месеца с няколко секунди по-бързо. И при положение, че имам много обикновенни хардове така ми стоят.

Сега пробвам с USB екстендърите, но не виждам някаква разлика в сравнение с лентовите...

Човек, едно дъно с ддр2 го взимам за 20, не повече 30 лв с двуядрен процесор. Рам имам колкото искаш. Win10 64 bit, работи без проблем и с 2 ГБ ддр2 и копача работи без разлика! Пробвал съм абсолютно същите карти и под ддр4 с i3 CPU, вервай ми няма никакава разлика!

Пак после ми срявнявай про дъно за 300+ лв с останалия хардуер, срещу екипиране на картите за 30 лв и ми говори за нерви и чакай после двойно време докато се изплати.


един път в месеца е добре ;) На мойта машина съм сложил 120 GB SSD Kingston за 100 лв. Ако тръгна да го продавам след година-две, без никакви проблеми ще му взема 70. Ma и 50 да е.
За тея два месеца имам около 50 рестарта за настройки и оптимизации + няколко непредвидени. Значи съм загубил около половин час от живота си в чакане да зареди windows, вместо 3+ часа. Тука даже няма да калкулирам секундите които печеля при всеки старт на програмата. Практически инвестицията в ССД-то вече ми се е избила. Оставащите примерно 2 години са просто бонус. Времето е пари приятелю - ако те устройва да работиш с обикновен хард диск (който вероятно пак трябва да купиш поне за 10 лв.) - давай, но помисли малко :)

Виж за дъното и процесора и рамта не споря - ако можеш да намериш супер евтини дъна с по-малко слотове, евтина рам и т.н. - да що не. Но това всичко трябва да е съчетано с безпроблемна инсталация и без проблеми след това. Щото ако трябва да рестартираш 5 пъти за да ти се разпознае всичко - айде няма нужда.

BTW - не знам откъде ги вадиш тея цифри, за дъно за 300 лв. Aз си купих Asrock H81 Pro Btc r2 за няма и 120. И не виждам нещо да се е променило особено - 130-140лв. с доставката до BG, нови с гаранция ...
l1xx
 
Мнения: 39
Регистриран на: 25 Юни 2017, 19:50

Re: Как се разбират макс. GPU на едно дъно?

Мнениеот petarv » 11 Ное 2017, 23:57

Мога да кажа със сигурност, че на едно дъно с ддр2, екстендъри на USB нямат никаква полза в сравнение с наполовина по-евтините лентови. С USB екстендърите Claymore's Dual Ethereum ми дава странна грешка, че не може да се свърже с пула, а другите копачи се свързват. Като ги смених с лентовите екстендъри, пак си хвана същите видеокарти и програмата си тръгна от раз, без да правя никакви други промени по софтуер или хардуер.
Може и да е имало някои дефектен USB екстендър, не знам, не съм ги пробвал по отделно, но това което ми направи впечатление, е че с лентовите работи без разлика. А USB-тата са чисто нови.
Явно за въпроса за темата е, че нещата опират до практиката. Просто трябва да се пробва. Много време отделя, видеокартите през това време не правят пари щото трябва да се пробват всички, рестартиране, пускане, изключване, преинсталиране, но малко по-малко почваш да разбираш кое как работи и кое от кое има зависимост. Пробване с линукс или бозата, но в повечето случаи нещата са до комбинация на хардуер. Въпреки че с една идея линукса се справя по-добре, но там е по сложно намалояването на ток, регулирането на паметта и процесор. И с двете трябва се оправяш и разбираш
petarv
 
Мнения: 33
Регистриран на: 04 Юни 2013, 12:42

Re: Как се разбират макс. GPU на едно дъно?

Мнениеот stylius » 12 Ное 2017, 14:25

Голямата полза на USB екстендерите в сравнение с лентовите е захранването. По спецификация PCIe устройствата могат да теглят до 75W от PCIe слот-а. Ако всяка карта тегли максимума и имаш риг с 6 карти, това са 450W които трябва да влязат в дъното и да бъдат доставени на PCIe слотовете. И това не включва ток-а за самото дъно, за процесора и останалите чипове и компоненти. Реалистично едва ли всички карти ще теглят максимума от 75W, но самия факт, че при натоварване може да се случи, означава чести рестарти заради недостатъчно захранване на компонентите. USB рейзърите решават точно този проблем - PCIe тока се доставя директно от захранването, а не минава през дъното. Всичко това е за сметка на повече електронни компоненти, които може да не сработят или да дефектират. Ако лентовите рейзъри работят стабилно - прекрасно, но това не означава, че винаги ще е така.
stylius
 
Мнения: 202
Регистриран на: 08 Юни 2017, 19:52

Re: Как се разбират макс. GPU на едно дъно?

Мнениеот petarv » 13 Ное 2017, 13:07

Е та и лентовите са с допълнителен молекс за 12В
petarv
 
Мнения: 33
Регистриран на: 04 Юни 2013, 12:42

Предишна

Назад към Хардуер

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, filchef, ionicle, Kartoff, viniamin