Как се разбират макс. GPU на едно дъно?

Модератор: Moderators

Как се разбират макс. GPU на едно дъно?

Мнениеот petarv » 13 Окт 2017, 17:42

Здравейте,
Значи както и са написали други миньори
ГОЛЯМА МЪКА...
С това да сложиш от 5 нагоре карти на едно дъно. Един път светне, после рестартираш без нищо да пипаш и изчезва някоя карта от бозата.
Прави ми впечатление, че като изключим ПРО БТЦ дъната по 200 лв и нагоре, да подкараш 5+ карти на дъно с ДДР2 си е тото. Един път има един път няма.
Ползвам разклонителите PCI-E 1X to 4 Slot Switch Hub Riser Card + Power Connector + USB 3.0 Cable AC817 и рядко ми се случва на зацепят и 4-те карти на раклонителя. Гигабайтско дъно с ддр2 един път стана с 5 карти, четирите на разклонителя и една на основния слот 16. Работеше докато не го рестартирах. Без значение дали картите са едни и същи или микс.

Изчетох доста теми с тия преходници и идеята ми е кои са основните параметри определящи колко карти можеш да пуснеш на едно дъно?

Четох мнения и за специален биос за дъното да хване 8 карти. Други казват че над 8 карти само линукс разпознава.

Оплиташ се като пиле в кълчища и няма оправия. По цял ден изключваш и включваш и пробваш.
Та това ми е идеята да се тръгне според хардуерните закономерности и да се намери дъно и преходници поддържащи 8+ карти на едно дъно.
Примерно ново дъно с ддр3 с цена малко над 100 лв и 2-3 PCIe x 1 с два 4-ни разклонителя на PCIe 1
Разклонителите като се поръчат директно от китаеца са по 40-45 лв, но дъна по-евтини 2-ра употреба се намират без проблем, докато ПРО БТЦ дъната с 6 PCIe x1 няма. А и така с разклонителите си по гъвкав с комбинациите и намаляваш риска при изгаряне на скъпо дъно.
petarv
 
Мнения: 33
Регистриран на: 04 Юни 2013, 12:42

Re: Как се разбират макс. GPU на едно дъно?

Мнениеот Sando_83 » 13 Окт 2017, 17:53

И като си купиш дъно за 100 тина лв и 2 такива глупости за по 45 не е ли това 190 лв едно дъно асус прайм е 230 и си кара 8 карти без ядове клипове из нета бол за 40 лв ще се вкараш в ебати филма и накрая пак ще стигнеш до тоя начин а колкото и до про бтц дъната все още ги има просно не търсиш достатъчно
Sando_83
 
Мнения: 265
Регистриран на: 31 Май 2015, 22:57

Re: Как се разбират макс. GPU на едно дъно?

Мнениеот Lyo » 13 Окт 2017, 21:02

Здравейте,

Колега няма точна закономерност, всяко дъно е различно и е според нуждите. За това има официялни сайтове със характеристики и менюъли. Някой дъна ги ограничават чипсетите други биоси трети друго!
Когато ползваш райзъри със допълнително външно захранване няма от какво да се притесняваш. Относно колко може да хване бозата на 7 до 5 карти мисля че беше, а на 10 до 14-16 със така наречените миксед драйвъри!
За ориентир прегледай дъната със чипсет Z170 и Z270.
Аватар
Lyo
 
Мнения: 20
Регистриран на: 23 Май 2017, 23:09

Re: Как се разбират макс. GPU на едно дъно?

Мнениеот petarv » 14 Окт 2017, 23:01

Sando_83 написа:И като си купиш дъно за 100 тина лв и 2 такива глупости за по 45 не е ли това 190 лв едно дъно асус прайм е 230 и си кара 8 карти без ядове клипове из нета бол за 40 лв ще се вкараш в ебати филма и накрая пак ще стигнеш до тоя начин а колкото и до про бтц дъната все още ги има просно не търсиш достатъчно


Така де, а рамта и прцесор, тях като ги сметнеш не са ли още 150 лв отгоре? Като едно дъно с ддр2 до взимаш екипирано за 20-30 лв или 50-70 целия компютър с хард диск. Ами сата хард при новото дъно? И колко още отгоре време трябва да копае за да се избие? След като копача работи без значение на стандарта ддр2, 3 или 4, при едно такова евтино дъно, печалбата идва много по-скоро.
Не мога да ги разберя някои миньори защо се изхвърлят със скъпи геймърски дъна за 300 лв и нагоре, като целта тука е цена/скорост, както и при всеки бизнес - оптимизиране на разходите.

"Колега няма точна закономерност, всяко дъно е различно и е според нуждите. За това има официялни сайтове със характеристики и менюъли. Някой дъна ги ограничават чипсетите други биоси трети друго!"

Не може да няма, точно това е чипсет и биос, но кое по-точно... Къде ги видя тия характеристики от производителите? Че аз не видях на някое дъно да пише на сайта на производителя колко видеокарти ще поддържа.
Сигурно проблема ми е че ползвам лентови екстендъри, поръчал съм от другите на USB черни и като дойдат ще видя как е. Никога не е късно да взема дъно за 250 лв. но трябва да купя и процесор и рам. За сега съм сложил повече дъна, че имам от тях на ддр2
petarv
 
Мнения: 33
Регистриран на: 04 Юни 2013, 12:42

Re: Как се разбират макс. GPU на едно дъно?

Мнениеот johnkill » 15 Окт 2017, 10:42

Петре нещо главата ти не увира бързо и ще се наложи сам да си стигаш до изводите кое как е. Питаш - дават ти акъл и ти спориш. Извода е, че пишеш за да спориш, а не за съвет. Още като прочетах за харда и ми стана ясно ... SSD му е майката. Едно време Дракула с едни дъна от 1000 години се мъчеше сега още един се появи. BTC PRO v.2 дъната са 160 лв. по магазините с гаранции и т.н. Процесор от магазина 65 лв. .. айде със здраве и се мъчи с шетните.
johnkill
 
Мнения: 411
Регистриран на: 24 Ное 2015, 13:23
Местоположение: Burgas

Re: Как се разбират макс. GPU на едно дъно?

Мнениеот Sando_83 » 15 Окт 2017, 14:59

Като му се падне некоя ината карта и се наложи да направи 20тина рестарта с тоя хард ще разбере за какво става дума и също като изкара няколко безсънни нощи в опити да подкара повече карти
Sando_83
 
Мнения: 265
Регистриран на: 31 Май 2015, 22:57

Re: Как се разбират макс. GPU на едно дъно?

Мнениеот NAKATA » 15 Окт 2017, 15:13

Sando_83 » 15 Окт 2017, 14:59

Като му се падне некоя ината карта и се наложи да направи 20тина рестарта с тоя хард ще разбере за какво става дума и също като изкара няколко безсънни нощи в опити да подкара повече карти


Той сам си казва ,че се вкарал вече в този филм. Изглежда е по упорит от Дракула и иска филма да
е безпирен сериал.
NAKATA
 
Мнения: 143
Регистриран на: 08 Май 2017, 01:21
Местоположение: Стара Загора

Re: Как се разбират макс. GPU на едно дъно?

Мнениеот petarv » 15 Окт 2017, 15:24

Е добре де, говорите така по инерция. Това за SSD-то не го знаех че може да има значение за видеокартите. Стария механичен хард е просто по бавен и не знам какво значение има, но ще пробвам и с SSD. Имам една нова 60-ка.
Що си мислите, че пиша да споря? За какво ми е? От къде време за празни приказки. Виж профила от преди колко години ми е и колко мнения имам до сега.

Просто искам да разбера на едно дъно какви са принципите определящи максималните видеокарти които може да види. Това е. Нищо повече не ми трябва в момента!
Това за цените го написах заради мотивите ми да пусна тази тема.

пак ви казвам, целта на всеки един бизнес е намаляване на разходите. Ако цената за това за мен ще е поредица от безсънни нощи и включване и изключване на компове, преинсталации и т.н. ще го изтърпя. Няма проблем, понеже за това ще получа опит и знание как да управлявам тия карти.
petarv
 
Мнения: 33
Регистриран на: 04 Юни 2013, 12:42

Re: Как се разбират макс. GPU на едно дъно?

Мнениеот l1xx » 31 Окт 2017, 00:56

Ама що приемаш SSD-то за разход? Едно ССД можеш спокойно да го купиш за 100 лв. и след две години пак да намериш на кого да го продадеш за 70. За тея две години, знаеш ли колко часове чакане на зареждане на уиндоуса ще ти спести това ?

Същото е и с дъната и с рамта ... А преходниците които ползваш, нали знаеш, че като приключиш с копането само може да се снимаш с тях, за разлика от по-скъпото дъно. Важно е да не се изхвърля човек, ама точно от тея компоненти какво точно толкова ще спестиш? Някакси е по-важно да си спестиш излишните нерви, по-добрия хардуер със сигурност се изплаща в дългосрочен план.
l1xx
 
Мнения: 39
Регистриран на: 25 Юни 2017, 19:50

Re: Как се разбират макс. GPU на едно дъно?

Мнениеот petarv » 31 Окт 2017, 09:09

l1xx написа:Ама що приемаш SSD-то за разход? Едно ССД можеш спокойно да го купиш за 100 лв. и след две години пак да намериш на кого да го продадеш за 70. За тея две години, знаеш ли колко часове чакане на зареждане на уиндоуса ще ти спести това ?

Същото е и с дъната и с рамта ... А преходниците които ползваш, нали знаеш, че като приключиш с копането само може да се снимаш с тях, за разлика от по-скъпото дъно. Важно е да не се изхвърля човек, ама точно от тея компоненти какво точно толкова ще спестиш? Някакси е по-важно да си спестиш излишните нерви, по-добрия хардуер със сигурност се изплаща в дългосрочен план.


Това е вярно, че ОС зарежда по-бързо, но няма никакво значение за копането. И това е никакво предимство, че ще ми зареди един път в месеца с няколко секунди по-бързо. И при положение, че имам много обикновенни хардове така ми стоят.

Сега пробвам с USB екстендърите, но не виждам някаква разлика в сравнение с лентовите...

Човек, едно дъно с ддр2 го взимам за 20, не повече 30 лв с двуядрен процесор. Рам имам колкото искаш. Win10 64 bit, работи без проблем и с 2 ГБ ддр2 и копача работи без разлика! Пробвал съм абсолютно същите карти и под ддр4 с i3 CPU, вервай ми няма никакава разлика!

Пак после ми срявнявай про дъно за 300+ лв с останалия хардуер, срещу екипиране на картите за 30 лв и ми говори за нерви и чакай после двойно време докато се изплати.
petarv
 
Мнения: 33
Регистриран на: 04 Юни 2013, 12:42

Следваща

Назад към Хардуер

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, filchef, ionicle, Sando_83, veznata, viniamin