проблем с PCIE x16 слот на H81 PRO BTC

Модератор: Moderators

проблем с PCIE x16 слот на H81 PRO BTC

Мнениеот johnkill » 12 Май 2017, 14:08

Имам от край време един проблем, при който си мислех че нещо не правя както трябва и си карах така. Проблема е следния:

Имам дъна с AsRock H81 BTC PRO и H61 при всички рейзърите ми са сложени само на малките PCIЕ слотове. т.е. Риговете са с по 5 карти.
Ако сложа рейзър на PCIE х16 слота - тази карта Уиндоуса не я намира после. Ако сложа такава карта и монитор на нея той въобще не тръгва. Все едно че няма такъв слот. И това така на всички дъна.
WIN10 с карти sapphire Nitro RX470 и рейзъри стандартни USB тип молекс-сата.
Преди не ми правеше много впечатление но поради липса на дъна от тип 5 PCIE x1 взех да се мъча да оправя този проблем но уви не става.
3 вида различни рейзъра тип молекс-сата (син, зелен, черен) въртях карти, пусках карти с рейзър само на този слот и не тръгва.
Нещо в биоса да не би да трябва да се прави (уж гледах не намерих).

Изчерпах се от към идеи и търся такива :)

P.S. Добавих 3 снимки.
1. Вариант нормална работа с 5 карти.
2. Вариант като сложа карта на х16 слота картата я няма
3. Вариант примерно само нея на х16 слота дори не включва монитора.

Clip.jpg
Clip.jpg (235.51 KiB) Прегледано 3421 пъти
Clip_2.jpg
Clip_2.jpg (244.75 KiB) Прегледано 3421 пъти
Clip_3.jpg
Clip_3.jpg (190.79 KiB) Прегледано 3421 пъти
Последна промяна johnkill на 12 Май 2017, 18:23, променена общо 3 пъти
johnkill
 
Мнения: 411
Регистриран на: 24 Ное 2015, 13:23
Местоположение: Burgas

Re: проблем с PCIE x16 слот на H81 PRO BTC

Мнениеот 6iva4a » 12 Май 2017, 15:46

С това опитали atikmdag-patcher?
Друго, което се сещам е чиста преинсталация със само една карта с екстендър на х16 с монитор, после драйверите и накрая добавяш и другите 5.
А и си ъпдейтни биоса от UEFIто направо.
6iva4a
 
Мнения: 78
Регистриран на: 20 Фев 2014, 16:52

Re: проблем с PCIE x16 слот на H81 PRO BTC

Мнениеот olele » 12 Май 2017, 15:47

Сложи си 6-тата карта на големия слот със екстендър и закачи там монитора.
Махни батерията на биоса.После пак я сложи. Като запали(би трябвало) само му промени да пали като има ток. Друго не би трябвало да пипаш. Ако нямаш картина премести монитора към дъното и АКО тръгне му смени само онборд картата на писиай. Ако и така нямаш картина нещо дъното е кирливо или ти не си го навързал както трябва...
olele
 
Мнения: 211
Регистриран на: 15 Окт 2016, 15:28

Re: проблем с PCIE x16 слот на H81 PRO BTC

Мнениеот johnkill » 12 Май 2017, 16:03

6iva4a написа:С това опитали atikmdag-patcher?

Да. То иначе уиндоуса с моднат биос не ги разпознава коректно.

6iva4a написа:Друго, което се сещам е чиста преинсталация със само една карта с екстендър на х16 с монитор, после драйверите и накрая добавяш и другите 5.
А и си ъпдейтни биоса от UEFIто направо.

Биоса ъпдейтнат. Не става чиста преинсталация по простата причина че като сложа само една карта на х16 и като вържа там монитор той не светва дори.
johnkill
 
Мнения: 411
Регистриран на: 24 Ное 2015, 13:23
Местоположение: Burgas

Re: проблем с PCIE x16 слот на H81 PRO BTC

Мнениеот johnkill » 12 Май 2017, 18:25

olele написа:Сложи си 6-тата карта на големия слот със екстендър и закачи там монитора.
Махни батерията на биоса.После пак я сложи. Като запали(би трябвало) само му промени да пали като има ток. Друго не би трябвало да пипаш. Ако нямаш картина премести монитора към дъното и АКО тръгне му смени само онборд картата на писиай. Ако и така нямаш картина нещо дъното е кирливо или ти не си го навързал както трябва...


Пробвах предложенията - не тръгва, а само подкара онбоард картата че се наложи да я забранявам пак. Това ми е на 3 дъна така.
johnkill
 
Мнения: 411
Регистриран на: 24 Ное 2015, 13:23
Местоположение: Burgas

Re: проблем с PCIE x16 слот на H81 PRO BTC

Мнениеот 6iva4a » 12 Май 2017, 20:02

johnkill написа:
olele написа:Сложи си 6-тата карта на големия слот със екстендър и закачи там монитора.
Махни батерията на биоса.После пак я сложи. Като запали(би трябвало) само му промени да пали като има ток. Друго не би трябвало да пипаш. Ако нямаш картина премести монитора към дъното и АКО тръгне му смени само онборд картата на писиай. Ако и така нямаш картина нещо дъното е кирливо или ти не си го навързал както трябва...


Пробвах предложенията - не тръгва, а само подкара онбоард картата че се наложи да я забранявам пак. Това ми е на 3 дъна така.


Опитай през картата на дъното да сложиш монитор, да си влезеш в биоса и да го ъпдейтнеш, нищо че си с последната версия той се преинсталира, след това пак си забрани видеото на дъното.
6iva4a
 
Мнения: 78
Регистриран на: 20 Фев 2014, 16:52

Re: проблем с PCIE x16 слот на H81 PRO BTC

Мнениеот deathxxx » 13 Май 2017, 22:51

Сложи си Линукс или продължавай да се мъчиш с Прозореца. Друго нямам какво да напиша.

Ето нагледно как работят 6 карти без проблем под Линукс:

Изображение
Аватар
deathxxx
 
Мнения: 129
Регистриран на: 10 Дек 2013, 14:13

Re: проблем с PCIE x16 слот на H81 PRO BTC

Мнениеот bria » 18 Май 2017, 09:03

Има същия проблем и на дъна ASUS B150-PLUS 4 слота. Не е само при H81 PRO BTC.
Сменях gen.2, gen.3 забранявах разрешавах. Тц!

Четох - не е с 2 споделени слота. Една карта седи и съм в патова ситуация ако някой не се е сблъсквал с това проблемче да хелпне нещо..

Има ли наистина някакво решение?
bria
 
Мнения: 57
Регистриран на: 09 Дек 2015, 02:58

Re: проблем с PCIE x16 слот на H81 PRO BTC

Мнениеот bria » 19 Май 2017, 01:21

Решението при мен: 3-ен разклонител в съседния PCI-e и заспа.
bria
 
Мнения: 57
Регистриран на: 09 Дек 2015, 02:58

Re: проблем с PCIE x16 слот на H81 PRO BTC

Мнениеот zigzag » 19 Май 2017, 01:37

johnkill написа:Имам от край време един проблем, при който си мислех че нещо не правя както трябва и си карах така. Проблема е следния:

Имам дъна с AsRock H81 BTC PRO и H61 при всички рейзърите ми са сложени само на малките PCIЕ слотове. т.е. Риговете са с по 5 карти.
Ако сложа рейзър на PCIE х16 слота - тази карта Уиндоуса не я намира после. Ако сложа такава карта и монитор на нея той въобще не тръгва. Все едно че няма такъв слот. И това така на всички дъна.
...
Нещо в биоса да не би да трябва да се прави (уж гледах не намерих)
...


AsRock H81 BTC PRO с 6х rx470 работи идеално.
В биоса нищо специфично не се настройва. Аз пипам 2 неща там. Пускам паметта на 1333 и да тръгва дъното като дойде тока.
Ползвам win 10 home изтеглен от MS. amd драйвер 16.11.5. Работи идеално с моднати карти, без пачове и подобни интервенции.
Щом с всички дъна имаш проблем, значи нещо не правиш както трябва. Сложи нова боза, амд драйвер и копача само с една карта в х16 слота, нищо друго. След като тръгне добавяй картите една по една.
zigzag
 
Мнения: 399
Регистриран на: 05 Фев 2014, 21:51

Следваща

Назад към Хардуер

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, viniamin