Странни импулси по ел. мрежата

Модератор: Moderators

Странни импулси по ел. мрежата

Мнениеот Fujitzo » 14 Мар 2017, 13:15

Направо съм шокиран. Не е еднократен инцидент, никога преди не ми се е случвало, но и никога преди не съм има навързани 4 компютъра в една ел мрежа. Та какво ми се случва (днес пак отново)

1. Пъхам кабел за мишка (не USB, а от старите) в дъното на една машина докато работи, съседната се гаси.
2. Вадя кабел от сървърно захранване което седи на stand by - съседната машина включва турбината на една от картите на 100% и забива.
3. Вадя кабел от другото захранване (палачка) на същата машина (което предварително е изключено с копчето) - 3та машина затихва (перките падат на idle и машината забива). Ей това е направо абсолютно невероятно. Машината, която изключи е на отделен разклонител, в отделен контакт, който е на друг бушон. КАК ПО ДЯВОЛИТЕ !? .. то ако ставаше така, то тези импулси ще се разпространяват до.... нз входа, блока, квартала, града, вселената..

Преди 2 дена пък местя едната копачка от една стая в друга. Захранването се състои от 2 сървърни пушки HP по 600в вързани с отделни захранващи кабели + 1 палачка, която храни дъното, ексендърите и пали сървърните (те си седят на stand by и перките въртят тихо) Изключил съм компа и издърпвам кабелите на сървърните (те нямат копчета). Включвам всичко отново и изненада - едното сървърно не пали!? Няма как да съм окъсил нещо, нищо не е замирисало, нищо не е изпушило... единственото ми обяснение е че при местенето кабелчето което пали сървърното от молекс на палачката се е измъкнало.. но как по дяволите като е залято всичко със силикон?

Случвало ли ви се е нещо подобно и какво може да се направи по-въпроса евентуално? Питам за странните импулси като цяло...
Fujitzo
 
Мнения: 50
Регистриран на: 15 Яну 2017, 22:31

Re: Странни импулси по ел. мрежата

Мнениеот andrianski » 14 Мар 2017, 16:52

Наспи се, пък после помисли.
Аватар
andrianski
 
Мнения: 254
Регистриран на: 07 Юли 2013, 11:43

Re: Странни импулси по ел. мрежата

Мнениеот cloxy » 17 Мар 2017, 11:22

До входа ти стига трифазен ток, оттам нататък всеки апартамент се вързва на една от трите фази. Каквото и да се разпространява по мрежата, стига само до апартаментите, вързани на твоята фаза. Тоест, 1/3 от блока.

Може да не е добре заземена мрежата в блока. Изобщо, заземяваш ли захранванията? Някоя маса може да се губи.

Другото, което се сещам, е кондензаторите на захранванията да са изсъхнали, което отново е предпоставка за пропускане на смущения. При голямо натоварване ефективността им също пада.

Още нещо - екранировката. Ако системите не са в екранирана кутия, може да си влияят чрез индукция. Не случайно всеки компютър е в метална заземена кутия.
BitRef – Проверка на наличност по Bitcoin адрес.
BitAccelerate – Bitcoin Transaction Accelerator.
PeerName – Децентрализирани домейни (Blockchain-based).
cloxy
 
Мнения: 55
Регистриран на: 30 Май 2013, 12:29

Re: Странни импулси по ел. мрежата

Мнениеот Fujitzo » 24 Мар 2017, 21:36

cloxy написа:До входа ти стига трифазен ток, оттам нататък всеки апартамент се вързва на една от трите фази. Каквото и да се разпространява по мрежата, стига само до апартаментите, вързани на твоята фаза. Тоест, 1/3 от блока.

Може да не е добре заземена мрежата в блока. Изобщо, заземяваш ли захранванията? Някоя маса може да се губи.

Другото, което се сещам, е кондензаторите на захранванията да са изсъхнали, което отново е предпоставка за пропускане на смущения. При голямо натоварване ефективността им също пада.

Още нещо - екранировката. Ако системите не са в екранирана кутия, може да си влияят чрез индукция. Не случайно всеки компютър е в метална заземена кутия.



Мерси за смисленото мнение. Сори ако е тъп въпрос, но как се заземяват захранванията? Никога не съм го правил. Сега се загледах - на сървърните IBM има един болт до захранващия кабел - той трябва да се свърже къде ? Рамката на рига е дървена..

Когато човъркам по дадена машина я местя на друг ел кръг в апартамента (на друг бушон) това изглежда решава въпроса. Но повярвайте ми много е фруструрищо да ти гасне съседната машина като дръпнеш кабела от едната и не, не си измислям :) 2 от машините са със сървърни IBM 2000w захранвания, другите 2 са с 2 антек 750 и друго ATX. Всички захранвания са произведени поне преди 4 години (едното IBM е 2005та дори, но нали уж са "вечни") . Не съм сравнявал ефективността с ново, просто защото не мога да дам 500лв за 1200w gold :)
Fujitzo
 
Мнения: 50
Регистриран на: 15 Яну 2017, 22:31

Re: Странни импулси по ел. мрежата

Мнениеот opper » 24 Мар 2017, 22:16

Направи си отделна (външна) ел. инсталация, такава, каквато не използва положените кабели в стените. Ако таблото ти е старо - подмени го с ново и сложи качествени компоненти в него. Болта на захранванията, който споменаваш е за да се придържа захранващия кабел на захранването и няма нищо общо със заземяване.
opper
 
Мнения: 206
Регистриран на: 06 Ное 2014, 09:37


Назад към Хардуер

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], filchef, ionicle, viniamin