Не се отчитат температурите на видеокартите от RX серията

Модератор: Moderators

Не се отчитат температурите на видеокартите от RX серията

Мнениеот andrianski » 22 Дек 2016, 22:05

Здравейте, отварям тази тема защото сигурно има много хора с този проблем.
Оказва се че на новите серии карти RX ако нямат забоден монитор не иска да се стартира компютъра.
Нямат VGA изход, съответно dummy plugовете са скъпи.
Проблема се реши след като разреших от биоса на onboard videoto да е първо и да е активно.
Но щастието беше кратко, защото се оказа че така всички карти които копаят немогат да подават информация за температурата, както и да се контролира скоростта на вентилаторите и започват да прегряват. Моля ако някой вече е минал през това да пише тук своите наблюдения или евентуални решения на този казус.
Аватар
andrianski
 
Мнения: 254
Регистриран на: 07 Юли 2013, 11:43

Re: Не се отчитат температурите на видеокартите от RX серият

Мнениеот Drakyla » 22 Дек 2016, 22:27

Аз също имам поне 3 рига с Gigabyte RX 480 G1 Gaming 8GB и честно казано такива проблеми нямам . Нито имам дъмиплъг ... нито ми трябва .
Виндовс 7 и си отчита клейморе вентилаторите (и ги контролира) както си трябва . Версия на АМД 16.9.12 (ако не се лъжа .. не е последната от 2 седмици) .
При тебе какви са конфигурациите ?
Drakyla
 
Мнения: 391
Регистриран на: 20 Мар 2014, 12:03
Местоположение: Пловдив

Re: Не се отчитат температурите на видеокартите от RX серият

Мнениеот andrianski » 22 Дек 2016, 22:44

win 10, ти с по колко карти си на риг и дъната ти какви са?
Аватар
andrianski
 
Мнения: 254
Регистриран на: 07 Юли 2013, 11:43

Re: Не се отчитат температурите на видеокартите от RX серият

Мнениеот Drakyla » 22 Дек 2016, 22:49

Имах предвид и картите какви са ти точно ?
Различно .. имам 2 рига с по 4 и 1 риг с 2 ..
4-ките са по 4ГБ РАМ .. евтини процесори (едноядрени) .. 2-ката е с 2ГБ рам и прави чупки чат-пат .
Дъната са каквито съм намерил в продавалник за евтините процесори които имах в момента .. демек 2005-2010 година .. ако не и по-стари :)

На вин10 имам 2 Р9 390-ки .. но и те работят без дъмиплъг без проблеми .

Поздрави
Drakyla
 
Мнения: 391
Регистриран на: 20 Мар 2014, 12:03
Местоположение: Пловдив

Re: Не се отчитат температурите на видеокартите от RX серият

Мнениеот andrianski » 22 Дек 2016, 23:02

картите са rx 460 470 480 от всичко има. Със по старите карти, които имаха аналогов изход нямаше такъв проблем. С тези има проблем. Дъната ти асрок ли са или други? В англоезични форуми хората посочват абсолютно същия проблем. Утре ще опитам с вин7 дали няма да изчезне проблема
Аватар
andrianski
 
Мнения: 254
Регистриран на: 07 Юли 2013, 11:43

Re: Не се отчитат температурите на видеокартите от RX серият

Мнениеот Drakyla » 22 Дек 2016, 23:23

Едното е Асрок 980Де3 да .. другите си нямам на идея какви са .
Тука трябва да отбележа , че моя начин на инсталиране е следния (тъй като не винаги ми се занимава да слагам монитор с ДВИ кабел)
Слагам само дъното и някава стара карта от типа на Радеон ХД4550 (от тея дето не искат захранване) . Инсталирам си виндовса .. тъй като е стара картата си хваща сама драйвърите .. от там си правя настройките на бозата (поуер оптионс да не се спира монитора и тн) и каквито и други глупости да има .. инсталирам си някаква програма за отдалечен контрол (в моя случай Радмин .. доста колеги ползват теамвиеъер и тн.) и спирам рига .. там вече си нагласям екстендъри и карти и тн и махам старата карта .. после пускам ригчето и влизам в него през дадената програма .. чакам бозата да си инсталира дефаулт драйвърите за картите и тн .. и когато е готов със всичко рестартирам .. след това вече инсталирам видео драйвърите и тн .
Поне тези последователност при мен работа .. като поне 1 от 3-те рига (ако не и 3-те ) нямат вградени карти .

Поздрави
Drakyla
 
Мнения: 391
Регистриран на: 20 Мар 2014, 12:03
Местоположение: Пловдив

Re: Не се отчитат температурите на видеокартите от RX серият

Мнениеот andrianski » 22 Дек 2016, 23:28

и аз така, значи вероятно е от про бтц дъната.
Аватар
andrianski
 
Мнения: 254
Регистриран на: 07 Юли 2013, 11:43

Re: Не се отчитат температурите на видеокартите от RX серият

Мнениеот Drakyla » 22 Дек 2016, 23:32

Тука чакаш отговор от друг колега :) Аз в момента нямам и 1 такова дънно :)

Поздрави
Drakyla
 
Мнения: 391
Регистриран на: 20 Мар 2014, 12:03
Местоположение: Пловдив


Назад към Хардуер

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, viniamin