Освобождаване от митница

Модератор: Moderators

Освобождаване от митница

Мнениеот todorgit » 17 Ное 2016, 20:28

Здравейте от DHL ми звъннаха за пратката която съм получил от Хонг Конг. Разбрахме се да направят транзит до моя град за де не ходя в София. Въпроса ми е освен документи от поръчката на сайта и извлечението на транзакцията за покупка, какво друго е необходимо. До сега съм получавал само с Български пощи но те оправяха всички документи срещу такса от 12 лв. Ако някой е имал вземане даване с DHL моля за съдействие. Благодаря предрително.
todorgit
 
Мнения: 28
Регистриран на: 21 Юни 2015, 11:56

Re: Освобождаване от митница

Мнениеот guBaHe » 17 Ное 2016, 20:51

Преди време на мен ми искаха нотариално заверено пълномощно да ме представляват пред митниците и т.н... изпратиха ми бланка, само я заверих пред нотариус и им я върнах. Казаха ми какво струва (с пратката имаше фактура) - казах им ок, плащайте и после си ги взеха от мен парите и това беше. За самата услуга с митниците не ми взеха нищо.
http://freebtclist.com - faucet сайтове за сатошита с таймери за всеки сайт и други благинки.
Аватар
guBaHe
 
Мнения: 516
Регистриран на: 14 Ное 2013, 19:19

Re: Освобождаване от митница

Мнениеот ekrem » 17 Ное 2016, 20:59

За транзита дължиш определена такса на DHL аз преди години съм плащал от порядъка на 30лв но може би зависи от големината на пратката и неговата стойност. На митница дължиш задължително 20% ддс и евентуално може би 3-5-7% мито зависи по кой код на митниците ти минава стоката и най вероятно може би ще ти искат EORI номер което се вади от митниците и някаква такса пак за DHL за обработка на документите
Аватар
ekrem
 
Мнения: 572
Регистриран на: 30 Май 2013, 17:23
Местоположение: Гуанджоу

Re: Освобождаване от митница

Мнениеот kmetax » 17 Ное 2016, 22:33

Ако нямаш пълномощно си извади за да те представляват.Стандартна бланка - 5лв.В Сф. идва дори куриер да го вземе от вас.
-ЕОРИ номер вади се за 5 мин. в митница - това са еднократни операции повече няма да ти ги искат.
-фактура на стоката в която задължително да пише условието за транспорт - кой го плаща.
-Извлечение от сметката ти за плащането на стоката
-описание на бг. какво точни си купил
-копие от платежното след като преведеш таксите(обикновено ДДС)
Ако ме удари селянин важи ли ми гражданската отговорност?
Аватар
kmetax
 
Мнения: 335
Регистриран на: 13 Яну 2014, 23:50
Местоположение: София

Re: Освобождаване от митница

Мнениеот 2GOOD » 18 Ное 2016, 01:01

Разбира се можеш и сам да си освободиш стоката, за целта ти трябват:
1. Документите за пратката от DHL
2. ЕОРИ номер вади се за 5 мин. в митница - това са еднократни операции повече няма да ти ги искат.
3. Попълваш митническа декларация в някоя агенция - 10-15лв.
4. Освобождаваш пратката от Митница, като си плащаш ДДС-то ако е техника, ако е нещо друго може да има и мито. Важно ДДС се дължи на цялата сума - стоката + доставката
5. Със документите от митница отиваш до DHL да си вземеш пратката.

При вариант с пълномощно към ДХЛ се спестяват доста обикаляне
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4957
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Освобождаване от митница

Мнениеот todorgit » 18 Ное 2016, 07:45

2GOOD написа:Разбира се можеш и сам да си освободиш стоката, за целта ти трябват:
1. Документите за пратката от DHL
2. ЕОРИ номер вади се за 5 мин. в митница - това са еднократни операции повече няма да ти ги искат.
3. Попълваш митническа декларация в някоя агенция - 10-15лв.
4. Освобождаваш пратката от Митница, като си плащаш ДДС-то ако е техника, ако е нещо друго може да има и мито. Важно ДДС се дължи на цялата сума - стоката + доставката
5. Със документите от митница отиваш до DHL да си вземеш пратката.

При вариант с пълномощно към ДХЛ се спестяват доста обикаляне



Варианта е сам да си я освободя Благодаря Ви вече ми стана ясно сега само ще изчакам документите от DHL.
todorgit
 
Мнения: 28
Регистриран на: 21 Юни 2015, 11:56

Re: Освобождаване от митница

Мнениеот johnkill » 18 Ное 2016, 10:05

2GOOD написа:Разбира се можеш и сам да си освободиш стоката, за целта ти трябват:
1. Документите за пратката от DHL
2. ЕОРИ номер вади се за 5 мин. в митница - това са еднократни операции повече няма да ти ги искат.
3. Попълваш митническа декларация в някоя агенция - 10-15лв.
4. Освобождаваш пратката от Митница, като си плащаш ДДС-то ако е техника, ако е нещо друго може да има и мито. Важно ДДС се дължи на цялата сума - стоката + доставката
5. Със документите от митница отиваш до DHL да си вземеш пратката.

При вариант с пълномощно към ДХЛ се спестяват доста обикаляне


Бре бре браво много професионално шефе ако търсиш работа може да те вземем при нас. :)
Има само една лека подробност, особено при скъпи стоки, ама не е за писане в популярни форуми, че врага не спи :)

За шефа ако има пратка в Бургас има промоция - няма да му взема пари за документите за митница. Само да се обади предварително да се засечем.

Иначе по случая: имаш 2 варианта и те са описани по-горе.
1. Правиш пълномощно и те ти минават пратката ама са много слаби като митнически агенти. Ще ти искат 100 работи докато се случат нещата.
2. Пускат транзит до ваша митница за което вземат 24 лв. ако е голяма цената на стока и повече. После наистина за около 15 - 20 лв.( може и по-малко в някои градове) за около 1 час загубено време минаваш митница и си вземаш пратката.
На държавата минимум 20% ДДС от цена+транспорт. Ако са компютържийски чаркалъци няма Мито.
Лично аз предпочитам втория вариант ама аз си знам защо :)
johnkill
 
Мнения: 411
Регистриран на: 24 Ное 2015, 13:23
Местоположение: Burgas


Назад към Хардуер

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], ionicle, Kartoff, viniamin

cron