Проблем със запалването на машина.

Модератор: Moderators

Проблем със запалването на машина.

Мнениеот Fresh » 31 Май 2014, 18:46

Здравейте на всички ☺ Имам следния проблем, който съм описъл във видео, за да стане по-ясно. http://youtu.be/SRDLUdDd7YA За да се чуе това прещракване накрая трябваше да изключа захранването от контакта и после пак да го включа.
Fresh
 
Мнения: 97
Регистриран на: 14 Дек 2013, 17:36

Re: Проблем със запалването на машина.

Мнениеот Fresh » 31 Май 2014, 20:03

Разбрах откъде е проблема, значи като откача развалената карта от захранването и машината тръгва
Fresh
 
Мнения: 97
Регистриран на: 14 Дек 2013, 17:36

Re: Проблем със запалването на машина.

Мнениеот SkyLLeNd » 31 Май 2014, 20:25

Фрешбой много готино приказваш хаха :D иначе тия скапани фортрони.. тъй става според мен проблема ти сам си си го открил захранването и тая карта е заминала ;)

Един приятел имаше следният проблем изгоря му нещо по-дъното и не иска да стартира машината.След като му сложих моето захранване се получаваше абсолютно същото като при теб.но се оказа, че моето захранване не е подходящо за такова PC по-стар модел нещо не ставаше.След като сложихме подходящо захранване следваше само черен екран и надписи с вида на процесора.И остановихме че е нещо по-дъното. Това ми е пресен опит по-твоя казус на мен ми изглежда проблем с захранването опитай само с 1 видео карта ако не тръгва а тръгва с друго захранване значи проблема е фортрона.Като цяло сменяй компонентите на принципа проба грешка докато не изолираш някой без които машината си работи добре.При мен ситуацията когато си изгорих процесора беше такава включих цъкна завъртя перката и изключи :D.

Да обобщя вариантите са два според мен разбира се.
1.Имаш някаква нередност по системата я ризер молекс или по-дъното което ти активира защита на захранването и то спира.
2.Проблема е в захранването.

Решението: Пробвай фортрона на друга система и пробвай твоята система с друго захранване ;)

Дано съм бил полезен като цяло от далече трудно се виждат тия неща дано е нещо безболезнено и по-скоро го оправиш Поздрави ;)
Against the system!
Аватар
SkyLLeNd
 
Мнения: 121
Регистриран на: 06 Фев 2014, 18:46

Re: Проблем със запалването на машина.

Мнениеот Fresh » 31 Май 2014, 20:30

Ами тя картата си мирише на изгоряло и преди това единия и вентилатор правеше проблеми, така че проблема е във изгорялата карта, а не в захранването :D Как да направя да се изключва картата когато достигне определени градуси, в cgminera съм сложил temp cutoff и temp overheat ама нещо не работят?
Fresh
 
Мнения: 97
Регистриран на: 14 Дек 2013, 17:36

Re: Проблем със запалването на машина.

Мнениеот SkyLLeNd » 01 Юни 2014, 01:18

Fresh написа:Ами тя картата си мирише на изгоряло и преди това единия и вентилатор правеше проблеми, така че проблема е във изгорялата карта, а не в захранването :D Как да направя да се изключва картата когато достигне определени градуси, в cgminera съм сложил temp cutoff и temp overheat ама нещо не работят?


Аз мислех, че проблема ти е, че не можеш да запалиш машината иначе от конф файла си раздели с запетайки cutoff-a и си и направи някакви настройки на нея задай и по-високи постоянни обороти на перките и така :)
Against the system!
Аватар
SkyLLeNd
 
Мнения: 121
Регистриран на: 06 Фев 2014, 18:46

Re: Проблем със запалването на машина.

Мнениеот BaDaZzz » 01 Юни 2014, 03:43

SkyLLeNd написа:Аз мислех, че проблема ти е, че не можеш да запалиш машината ...


От описаното и казаното, той не можеше да си запали машината. Причината е, че изгаряйки, видокартата укъсява захранването и то затова се изключва. :)
BaDaZzz
 
Мнения: 54
Регистриран на: 06 Мар 2014, 12:53


Назад към Хардуер

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, viniamin