Miner от Hashcoin

Модератор: Moderators

Re: Miner от Hashcoin

Мнениеот FantasyBoy » 06 Май 2014, 09:04

Проверих този сайт bitminers.com ,както колегата е направил в по горния пост. Изглеждат надежни. От 3 години е сайта.
Ъпдейта е на 2 месеца ,и ми вдъхват доверие.

https://www.bitminers.com/product/litec ... -miner-4u/

Ето какво продават и ще го изпратят между 12-15 май по описание в сайта им. Което е идеално ,ако наистина е така :)
Това дали е скам ?
FantasyBoy
 
Мнения: 20
Регистриран на: 03 Апр 2014, 14:57

Re: Miner от Hashcoin

Мнениеот charliebg » 08 Май 2014, 01:13

Да бе те всичките са "хванали Господ за шлифера"- даже и х11 може да копа примерно това:
https://www.youtube.com/watch?v=LLrQ40qUegg
демек тези хубосници:
http://blissdevices.com/
Ще се навъдят още незнам колко на клона "АСИЦИ за Скрипт" и много труженици ще изгорят с кинти, които ще заложат я кредити, я нещо друго , а после
като дойде време за доставка ще пият една студена вода...
Ама айде ... Дано не съм прав!
charliebg
 
Мнения: 74
Регистриран на: 05 Фев 2014, 13:59

Re: Miner от Hashcoin

Мнениеот FantasyBoy » 08 Май 2014, 08:31

Тоест да разбирам ли ,че ако си прав всички (или повечето които са си поръчали пре-ордери ) имат голям шанс да изгорят или да не са доволни от тези новите копачи които ще заместят видео картите ?
И на мен ми звучи невероятно какво можеш да изкараш с тях. Всеки ден смятам и все още не мога да повярвам ,че машината ще я избия за месец / месеци половина.... може би в най-лошият случей за два три месеца.
Копачката от горния ми пост струва 6 770 $ . 200 MH/s (200 000 kH/s) . С днешната трудост на лайткойна за месец би трябвало да изкарам ~ 8600 $. (без да смятам ток, захранването което трябва за копачката и доставката ).
Според мен , като се замисля . има два вариятна. Или всичко ще излезе вярно и тези които имат видео карти ще си ги наврът в килера или тези които са си поръчари пре-ордъри ще пият много студени води ... все пак цената не е никак ниска за да поемеш риска. Поне за мен не е ниска. И за не рискувам аз лично мисля да изчакам да видя какво ще стане след няколко месеца. Дали ще има изпищели или ще са доволни. Ако са доволни след време все някой ще си продаде копачката на по-достъпна цена за да се пробват и останалите :) или ще пуснат по-нови и по-мощни , за които ще си струва риска понеже вече ще знаем какво представляват и какво ще могат да ни дадат като печалба ;)
FantasyBoy
 
Мнения: 20
Регистриран на: 03 Апр 2014, 14:57

Re: Miner от Hashcoin

Мнениеот Странник » 08 Май 2014, 09:03

Разбирай го както си искаш но фактите са следните:
-видеокартите може да са отпаднали от играта в scrypt ,но отдавна мигрираха към други алгоритми и пак се изкарват пари
-scypt ASIC в момента стават все повече и в резултат трудността скача прогресивно и това което ще се случи е че ще си го навирате
в килера взаимно притежателите на scrypt ASIC копачки защото всички раззсъждават точно като теб в момента.
В заключение - ще спечелят най-вече тези които произвеждат копачките и ще се обезценят доста scrypt валути и точно чрез ASIC
ще се повтори сценария на BTC само че в scrypt варианта.
Справки - историята на BTC и LTC.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Miner от Hashcoin

Мнениеот FantasyBoy » 08 Май 2014, 19:34

Не искам да го разбирам "както си искам" . Сигурен съм ,че повечето разсъждават като мен, което след твоето мнение означава ,че не е правилно. Благодаря за което. Целта ми е да науча ( не само от този форум, ако си мислите ,че е така ) как стоят нещата. Трябва ми цялата картина ,за да знам след това кое и как да направя , какво да купя , от къде да го купя и т.н. за да съм на печалба без да има ядове. Това е целта на всички. Просто повечето са импулсивни или с неточна и непълна информация и затова не им излизат сметките накрая. Аз точно това се опитвам да отбегна.
За това в момента се уча ,за да избегна повечето грешки. Все пак за копане научих една преди 1 месец горе доло... :)

ПС: Сефте чувам .че видеокартите са мигрирали към други алгоритми.
ПС2: Мале мале... а аз си мислех ,че само два вида алгоритми има за копане :D Сега като се поразтърсих видях над 10...

И имам някой друг въпрос въпрос. С процесорите копаем само SHА нали ? Тоест SHA 256 и SHA 3 все процесор ти трябва ?
А с видеокартите другите алгоритми scrypt, scrypt N ,Scrypt-Jane NFactor, Scrypt Adaptive-N , X11 и т.н...
А скрипт-асиците копат само Scrypt, т.е. няма да вършат работа към другите алгоритми демек видеокартите ще са по-добри от асиците въпреки скороста им на хеширане :) ? И следователно ако е така то да си купиш асик за скрипт не е удачно понеже трудноста на скрипт валутите ще се покачи и ще е все същия х** предполагам...

Поправете ме ако греша.... това го научих от други форуми , но както винаги имаше спорове и пак не разбрах със сигурност да ли е вярно и кои е бил прав :D.
FantasyBoy
 
Мнения: 20
Регистриран на: 03 Апр 2014, 14:57

Re: Miner от Hashcoin

Мнениеот FantasyBoy » 13 Май 2014, 22:02

А някой знае ли къде мога да намеря информация защо тези новите машини за scrypt могат да копаят само скрипт а не всички валути ? С какво се различават от видео картите... ?
FantasyBoy
 
Мнения: 20
Регистриран на: 03 Апр 2014, 14:57

Re: Miner от Hashcoin

Мнениеот marincho » 13 Май 2014, 22:32

FantasyBoy написа:А някой знае ли къде мога да намеря информация защо тези новите машини за scrypt могат да копаят само скрипт а не всички валути ? С какво се различават от видео картите... ?

https://bitcointalk.org/index.php?board=67.0
https://bitcointalk.org/index.php?board=76.0
Не разбирам шльокавица
Аватар
marincho
 
Мнения: 903
Регистриран на: 03 Юни 2013, 21:20

Предишна

Назад към Хардуер

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, ionicle, Kartoff, viniamin