Малко видимост в мъглата...

Модератор: Moderators

Малко видимост в мъглата...

Мнениеот bambino » 27 Апр 2014, 23:08

Здравейте миньори !

След събирането на достатъчно средства , реших да ги вложа във биткойн машина!

Но пропускам една доста голяма част от информацията свързана с хардуера.
Бихте ли ми казали топ моделите видео карти за копаене без значение колко пара струва .
Идеята ми е да създам машина над няколко TH/s и какви са другите алтернативи освен сглобяването на конфигурации с видео карти освен тези който са директни машини и са пре-одър за което лично аз не бих рискувал поради естеството на финансиране от моя страна .

Да го обобщя като цяло :
Моля , да ми помогнете със направата на максимално допустимата на моите финанси машина с която да копам (естествено показвайте само най-върховите компоненти за тази цел)

Благодаря много на всички !


П.С.

След направата на машината ще кача снимки да се похваля с творението си.

(Максимално допустима цена е средно 20 хиляди долара)

Благодаря Ви за вниманието.
bambino
 
Мнения: 9
Регистриран на: 27 Апр 2014, 22:57

Re: Малко видимост в мъглата...

Мнениеот farmdve » 27 Апр 2014, 23:25

Да не те обидя, но пропускаш много важна част. Терахеш е скорост, за която с видеокарти ще са ти нужни милиони долари да събереш(дори ако говориш за Scrypt). За Биткойн ти трябва специализиран хардуер, няколко терахеша ще ти костват към 20 хиляди лева.

Това е ако примем, че ще купиш S2 Antminer 1TH/s за 3199 долара или малко над 5000лв с ДДС-то.

Първо ни кажи кое искаш да копаш. Биткойн или алтернативките? Защото и за двете има ASIC-и и картите малко по малко умират.
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: Малко видимост в мъглата...

Мнениеот bambino » 27 Апр 2014, 23:28

Искам да се специализирам към Биткойните.
Тогава към кое да се насоча ? Ако видео картите "умират" откъде мога да си поръчам "hardcore" продуктите за биткойн който със сигурност ще ми ги доставят ?
bambino
 
Мнения: 9
Регистриран на: 27 Апр 2014, 22:57

Re: Малко видимост в мъглата...

Мнениеот farmdve » 27 Апр 2014, 23:30

bambino написа:Искам да се специализирам към Биткойните.
Тогава към кое да се насоча ? Ако видео картите "умират" откъде мога да си поръчам "hardcore" продуктите за биткойн който със сигурност ще ми ги доставят ?

Битмейнтек, ето им сайта https://bitmaintech.com/product.htm. Те доставят със сигурност, а за други не знам(просто не съм се интересувал от другите). Ориентирай се към S2.

Иначе с карти не се копа Биткойн от мноооого време.
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: Малко видимост в мъглата...

Мнениеот bambino » 27 Апр 2014, 23:35

А каква е политиката на фирмата , плащаш когато ти го донесат или преди това ? Никога и за нищо не бих дал предварително пари.
bambino
 
Мнения: 9
Регистриран на: 27 Апр 2014, 22:57

Re: Малко видимост в мъглата...

Мнениеот farmdve » 27 Апр 2014, 23:38

bambino написа:А каква е политиката на фирмата , плащаш когато ти го донесат или преди това ? Никога и за нищо не бих дал предварително пари.

Разбира се, че преди това. Всички, които са поръчали от битмейн са получили копачките. Моята S1 Antminer(стария модел, не S2) ми дойде за 4 дена от китай. А пичовете дори ти пишат по-малка стойност на пратката да платиш по-малко ДДС.

Въпреки, че като платих не ми беше потвърдена заявката за няколко дена, а през това време те бяха пратили вече. Чак когато получих тракинг номер разбрах, че тя пратката е в София вече.

За жалост по-добро няма да видиш, всички са така, няма плащане когато ти пристигне. Освен ако някой от форума да ти продаде, друг начин не виждам.
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: Малко видимост в мъглата...

Мнениеот pyksli » 27 Апр 2014, 23:41

по добре си купи за 20к $ коини и не се занимавай. особено в момента
pyksli
 
Мнения: 92
Регистриран на: 22 Авг 2013, 19:41

Re: Малко видимост в мъглата...

Мнениеот bambino » 27 Апр 2014, 23:46

Виждам ,че си навътре в хардкор творенията обгръщащи биткойна ,може ли да те попитам един по-българен въпрос ?

Има ли смисъл от тези машини в момента специално за биткойн като имаш в предвид ,че ще си купя 6-7 такива ???
Или да се насоча към друга скрипто-валута ??

Моят девиз е че колкото повече се опитваш да видиш ,толкова по малко виждаш , и идеята за биткойни ми се поражда само и единствено от високата му цена ?

Греша ли с някое от мойте наблюдения според теб ? По-адекватно ли ще е ако мина на друга крипто-валута ,а ако отговора е не , приблизително колко мощен трябва ми е хардуера че да изляза на бърза печалба ?


Тези въпроси ми изникнаха в главата ,че повечето тука копат друга валута и по друг начин .Защо мисля наопаки сравнение с болшинството ?
bambino
 
Мнения: 9
Регистриран на: 27 Апр 2014, 22:57

Re: Малко видимост в мъглата...

Мнениеот farmdve » 27 Апр 2014, 23:53

bambino написа:Виждам ,че си навътре в хардкор творенията обгръщащи биткойна ,може ли да те попитам един по-българен въпрос ?

Има ли смисъл от тези машини в момента специално за биткойн като имаш в предвид ,че ще си купя 6-7 такива ???
?

Всичко зависи от другите играчи и цената. Много хора като теб, дори с много повече пари навлизат, и става по-трудно избиването.

Или да се насоча към друга скрипто-валута ??

Другите валутки са много зависими към цената на Биткойна. Т.е ако цената на биткойна падне, същото става и с алтернативките.


Моят девиз е че колкото повече се опитваш да видиш ,толкова по малко виждаш , и идеята за биткойни ми се поражда само и единствено от високата му цена ?

Цената може да падне още, иначе от текущата цена, е била 3 пъти по-висока преди, но падна цената заради Китай.
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: Малко видимост в мъглата...

Мнениеот Spoon.Net » 27 Апр 2014, 23:57

някой казвал ли ти е че няма проблем да копаеш каквото и да е и да си го обръщаш в бтц ? аз и много други колеги тук копаем само с видео карти но става ли въпрос за вземане на левове се продават или лтц или бтц. иначе .... колкото и скучно да звучи и аз смятам че най добрата инвестиция е директно да се купят бтц и да се чака скок в цената.
Аватар
Spoon.Net
GPU Mining Moderator
 
Мнения: 1014
Регистриран на: 21 Сеп 2013, 17:13

Следваща

Назад към Хардуер

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], filchef, ionicle, Kartoff, qbadabaduuu, viniamin