Малко видимост в мъглата...

Модератор: Moderators

Re: Малко видимост в мъглата...

Мнениеот Странник » 28 Апр 2014, 00:33

Като си решил толкова купи си и от двата вида ASIC по 1 брой виж кое как ще върви и дали ще избиеш средствата вложени в това.
После според резултатите скачай на дълбокото.
Отделен е въпроса че си има Cloud mining където срещу BTC си наемаш мощности -било за BTC,било за scrypt.
Същите мощности също така после винаги можеш да продадеш но и там си има тънкости за които трябва да си отваряш очите и да следиш нещата във времето.
С две думи - инвестирай малка сума -виж как ще тръгне и едва след според резултатите решавай.
Из форума има достатъчно инфо.
Бъди особено внимателен с покупката на ASIC за BTC или казано по друг начин алгоритъм SHA-256
от разни частни обяви.Не случайно и ги продават.За целта смятай и ти по калкулатор който ще избереш
по твой избор.Написал съм и тема за избор на ASIC копачки и ако се разровиш ще я намериш.
С две думи ASIC вече ще скапят също и scrypt окончателно както скапаха BTC...и там ще започне дива надпревара която никой не знае накъде
и кога ще се спре...
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Малко видимост в мъглата...

Мнениеот Flex » 28 Апр 2014, 00:34

Може и да гониш, но такова е положението в момента. Почти всички копачки за биткойн са или директно неизгодни/няма връщане на инвестицията, или си с доста скромен + и бая голям риск. Пазара се монополизира от големите играчи и фирмите, правещи хардуер. Нормално е да не продават, когато могат да си избият машините за 2 месеца нали... почват да ги продават, когато печалбите спаднат достатъчно, през останалото време се "тестват". А има огромни ферми с някакъв тип течно охлаждане и промишлен ток, които им излиза много по-евтино от на теб и трудността хвърчи. Вземи си едно S2 ако те влече, и да не стане, няма да си много набутан, но по мое мнение не се хвърляй...
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: Малко видимост в мъглата...

Мнениеот farmdve » 28 Апр 2014, 00:35

Странник написа:Като си решил толкова купи си и от двата вида ASIC по 1 брой виж кое как ще върви и дали ще избиеш средствата вложени в това.
После според резултатите скачай на дълбокото.
Отделен е въпроса че си има Cloud mining където срещу BTC си наемаш мощности -било за BTC,било за scrypt.
Същите мощности също така после винаги можеш да продадеш но и там си има тънкости за които трябва да си отваряш очите и да следиш нещата във времето.
С две думи - инвестирай малка сума -виж как ще тръгне и едва след според резултатите решавай.
Из форума има достатъчно инфо.
Бъди особено внимателен с покупката на ASIC за BTC или казано по друг начин алгоритъм SHA-256
от разни частни обяви.Не случайно и ги продават.За целта смятай и ти по калкулатор който ще избереш
по твой избор.Написал съм и тема за избор на ASIC копачки и ако се разровиш ще я намериш.
С две думи ASIC вече ще скапят също и scrypt окончателно както скапаха BTC...и там ще започне дива надпревара която никой не знае накъде
и кога ще се спре...

Cloud mining-a е супер неизгоден. Цените са с няколко долара повече от нормалното за GH/s.
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: Малко видимост в мъглата...

Мнениеот DarkmanBg » 28 Апр 2014, 07:41

farmdve написа:
bambino написа:Тогава какво мога да направя ,че да ми е изгодно ?

Едно от нещата е да намериш място, където ще плащаш по-малко ток. Иначе, не зависи от теб или мен :) Ако се вдигне цената, става изгодно за всеки, тогава много хора ще купят машинки, и трудността ще се вдигне да компенсира, което пак прави всичко безмислено.

Ето ти една симулация тук https://coinplorer.com/Hardware/Simulat ... d317b6575d, с 20% вдигане на трудността, текущата цена от 440 долара(без да се вдига, а иначе всичко може да стане с нея). и 0.15 долара на киловат/час и 6xS2 Antminer


Предложил съм на момчето на лично съобщение ако иска да се занимава сериозно с това мога да държа нещата му при мен и да плаща тока на половин цена. Всичко зависи от това колко машинки ще вземе, но ще му е по-добре и с по-голяма чиста печалба на месец.
DarkmanBg
 
Мнения: 87
Регистриран на: 30 Мар 2014, 11:43

Предишна

Назад към Хардуер

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, ionicle, Kartoff, viniamin