Проблем копач 5x280 работи и се изключва

Модератор: Moderators

Re: Проблем копач 5x280 работи и се изключва

Мнениеот rosko » 01 Апр 2014, 17:52

От конекторите ли хвърчат тези искри?
Пробвай с една игла да събереш пластинките вътре в 6/8 пиновите букси, може и от това да е проблема. Малко контактен спрей не е в излишък също...
rosko
 
Мнения: 38
Регистриран на: 12 Окт 2013, 17:20

Re: Проблем копач 5x280 работи и се изключва

Мнениеот guru » 01 Апр 2014, 18:57

rosko написа:От конекторите ли хвърчат тези искри?
Пробвай с една игла да събереш пластинките вътре в 6/8 пиновите букси, може и от това да е проблема. Малко контактен спрей не е в излишък също...

Не е от конекторите. По скоро бих казал че излизат изпод пластмасата с вентилаторите (обгръщаща радиатора) в долната част на картата (там където закачам екстендера)
guru
 
Мнения: 9
Регистриран на: 01 Апр 2014, 11:35

Re: Проблем копач 5x280 работи и се изключва

Мнениеот milan_gl » 02 Апр 2014, 17:01

Явно проблема е популярен ! И при мен се проявяваше по същият начин като едната карта заспиваше и на ВАМТ 1,3 ми изписва че няма мрежа ! Т.е. тотален блокаж . Също така отначало на няколко дена после през 12 часа и на края през час ! След всичките заменки на елементи се оказа ОС ! Смених флашката с нова 4 Гб и Ос на СМОС ВАМТ 1,2 ! Резнах тук таме авторските конфиг файлове с настройки за заспиване не системата и превключване към негов URL и USER и еее...войла ! Пак бичи трактора от седмици без спиране . Само дето по изгорях с куп нови части като RAM памети и тем подобни .

p.s. Успокоявах се с мисълта че мой познат в тази ситуация и дъна сменя ! :dance:
Аватар
milan_gl
 
Мнения: 280
Регистриран на: 18 Яну 2014, 08:27
Местоположение: Варна

Re: Проблем копач 5x280 работи и се изключва

Мнениеот guru » 02 Апр 2014, 23:35

Викнах приятел на пимощ. Даде едно дъно. Сега ще разделя 3 карти на едно дъно с едното захрнване и 2 карти с дъно на другото зхранване. Ще се качи едн и съща ОС и еднакви драйвери и ще видим резултата кой работи и кой не. Силно се надявам да е проблема във разликата от захранванията и различния волтаж. Като се замисля едното захранване е голд версия и сигурното си пречат. Ще пиша при получени резултати
guru
 
Мнения: 9
Регистриран на: 01 Апр 2014, 11:35

Re: Проблем копач 5x280 работи и се изключва

Мнениеот kmetax » 03 Апр 2014, 01:52

Заземена ли ти е мрежата? Тоест виж дали контактите са заземени и занулени.Проблем може и да е липсата на обща маса не само между захранванията.Всякака карта и компонент трябва да има обща маса(затова съм фен на алуминиев риг).Замери с мултицет стойностите на 12в. под и без товар. Напрежения под 11.5в. не са желателни.
Ако ме удари селянин важи ли ми гражданската отговорност?
Аватар
kmetax
 
Мнения: 335
Регистриран на: 13 Яну 2014, 23:50
Местоположение: София

Re: Проблем копач 5x280 работи и се изключва

Мнениеот guru » 04 Апр 2014, 15:10

Резултат:
1. Разделих проблемната машина (5х280х) на две. Едната в момента работи с 2х280х със захранване 850W corsar gold. До тук машината работи вече 32 часа безотказно. Разход енергия 600W. Сега ще се закачи и третата карта и да видя дали ще е стабилна.

2.Втората машина още се сглабя - тя ще бъде с 2 х280х и захранване seasonic 750W (точния модел на захранванията бяха описани в първия пост)

"kmetax" - ще намеря мултицет и ще ги замеря двете захранвания и да видим кое колко волта показва. А контактите би трябвало да са заземени и занулени, тъй като другата машина с 4х270х си работи безпроблемно. Но ще проверя за всеки случай.

П.С. Така както гледам нещата или ще трябва да продам двете захранвания и да купя едно голямо, или да продам едно от двете захранвания и да купя от същия модел и клас, така че да имам две еднакви захранвания и да приключа проблема. Явно сте прави че накрая всичко опира до захранванията.
Само се чудя как да се заземят двете захранвания когато ги включвам заедно. На едната работеща машина (4х270х всичко си е наред и просто са вързани с add2psu)
guru
 
Мнения: 9
Регистриран на: 01 Апр 2014, 11:35

Re: Проблем копач 5x280 работи и се изключва

Мнениеот deydod » 07 Апр 2014, 23:05

Ако не си пробвал досега, закачи товар на 12В линия на захранването, което държи само видеокартите (например харддиск).
Някои мулти-райл захранвания следят натоварването на райл-овете и включват превантивно защитата си.
deydod
 
Мнения: 8
Регистриран на: 12 Мар 2014, 16:40

Re: Проблем копач 5x280 работи и се изключва

Мнениеот guru » 08 Апр 2014, 11:37

Реално HDD е вързано към второто захранване (беше). Второто захранване даваше ток на 3 видеокарти + HDD.
В момента още съм в процес на тестове. Както споменах от една машина с 5 видеокарти, сглобих 2 машини с по 2 видеокарти, като 5-тата карта е изключена в момента, тъй като захранванията могат да поемат максимум 2 видеокарти с дъното.
До няколко дни ще опиша точно какво се получи и какви проблеми възникнаха и какво открих, кое работи кое не работи и как работи :)
guru
 
Мнения: 9
Регистриран на: 01 Апр 2014, 11:35

Re: Проблем копач 5x280 работи и се изключва

Мнениеот guru » 10 Апр 2014, 11:30

Здравейте, горе долу нещата са ясни.
3 от видеокартите заминаха. 2 напълно не палят, а 3-тата работи на 300КХС и когато се ресетне компютъра се успива.
Добре че са в гаранция. Занесох ги и ще ги заменят.
Сега въпроса е как да тествам захранванията, така че да съм сигурен че захранванията работят нормално.
В момента захранванията съм ги пуснал с по 1 видеокарта и едно дъно. Работят нормално. Не се изключват. Ще ги изчакам още 1-2 дни за да съм напълно сигурен че работят повече от 48 часа без да се изключат.

Моля дайте предложения как да тествам захранванията за да знам че работят нормално. Обадих се в сервиза откъдето съм ги купил и им обясних какво ми е притеснението и дали могат да ги тестват, но казаха че нямат достатъчно товар и ще ги пратят директно към производителя за тест и ще отнеме поне 1 месец. Не бих желал чисто новите карти да ги закачам обратно без да съм сигурен в захранванията.

П.С. явно е, че някои от колеги бяха прави, че проблема идва от връзката с двете различни захранвания. Сега обмислям варианта да си намеря еднакви захранвания и да върна процеса в нормален режим
guru
 
Мнения: 9
Регистриран на: 01 Апр 2014, 11:35

Re: Проблем копач 5x280 работи и се изключва

Мнениеот BaDaZzz » 12 Апр 2014, 22:00

Като чета темата все ми се струва (може и да не съм прав), че проблема е дошъл от следното: По-голямото натоварване на захранванията е довело до 2 неща: 1. Недобро филтриране на напреженията (натоварване на кондензаторите). 2. По-голямото загряване на радиаторите в захранванията (в следствие на натоварването), от там нагряване и на кондензаторите. С времето, работейки по този начин кондензаторите започват да съхнат по-бързо, което довежда до по-честото изключване. Това също води до още по-лошо филтриране на напрежението. От там неизгладени пулсации в напрежението, които може да повредят и картите.
BaDaZzz
 
Мнения: 54
Регистриран на: 06 Мар 2014, 12:53

ПредишнаСледваща

Назад към Хардуер

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, puffyto, viniamin