Охлаждане по-топъл риг с по-малко карти..

Модератор: Moderators

Re: Охлаждане по-топъл риг с по-малко карти..

Мнениеот ggeorgiev » 13 Мар 2014, 15:56

Ами не пускай безмислени теми, или опиши постановката в 1-вия пост, а не да ти вадим написаното с ченгел.
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

Re: Охлаждане по-топъл риг с по-малко карти..

Мнениеот Странник » 13 Мар 2014, 16:39

Ти къде видя сеир или осиране в моите думи ?
Казах ти какво мисля,посочих ти и смислени доводи - къде видя сеир и осиране
в това което съм писал по-горе?
И за да избегнем излишни празни приказки просто монтирай една ''гореща'' карта с
металната шина нагоре пак вертикално и после нека приказваме по същество.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Охлаждане по-топъл риг с по-малко карти..

Мнениеот SkyLLeNd » 13 Мар 2014, 17:07

Странник написа:Ти къде видя сеир или осиране в моите думи ?
Казах ти какво мисля,посочих ти и смислени доводи - къде видя сеир и осиране
в това което съм писал по-горе?
И за да избегнем излишни празни приказки просто монтирай една ''гореща'' карта с
металната шина нагоре пак вертикално и после нека приказваме по същество.


Имах предвид @Георгиев защо ме нападате сега :D ти си си прав шерифе !
Against the system!
Аватар
SkyLLeNd
 
Мнения: 121
Регистриран на: 06 Фев 2014, 18:46

Re: Охлаждане по-топъл риг с по-малко карти..

Мнениеот ggeorgiev » 13 Мар 2014, 17:17

Офтопик :
Ко?!?
А ти описа ли всичко в 1 пост, или трябваше колегите да изиграят една викторина и да хвърлят боб ? Ти сам си осра темата, заради някакви 2 градуса. Предлагам да се отвори един раздел "Баене по снимка, предсказване на бъдещето и гледане на ръка/боб/кафе/бира/водка и т.н."
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

Re: Охлаждане по-топъл риг с по-малко карти..

Мнениеот SkyLLeNd » 13 Мар 2014, 17:45

ggeorgiev написа:Офтопик :
Ко?!?
А ти описа ли всичко в 1 пост, или трябваше колегите да изиграят една викторина и да хвърлят боб ? Ти сам си осра темата, заради някакви 2 градуса. Предлагам да се отвори един раздел "Баене по снимка, предсказване на бъдещето и гледане на ръка/боб/кафе/бира/водка и т.н."



Да не си избягал от комиците ? ай стига оф топик..
Against the system!
Аватар
SkyLLeNd
 
Мнения: 121
Регистриран на: 06 Фев 2014, 18:46

Re: Охлаждане по-топъл риг с по-малко карти..

Мнениеот ggeorgiev » 13 Мар 2014, 17:54

Да, точно от там излизам (и не съм избягал - все още съм там), а ти ще квалифицираш кой от къде е избягал, едва когато се издигнеш на моето (в случая), техническо и интелектуално ниво.
PS Честито ми 1-во попълнение в игнорлистата.
PS2 Модераторите да махнат което е офтопик.
По-добре корем от бира, отколкото гърбица от работа!
Аватар
ggeorgiev
 
Мнения: 459
Регистриран на: 28 Май 2013, 21:59
Местоположение: Сандански

Re: Охлаждане по-топъл риг с по-малко карти..

Мнениеот SkyLLeNd » 13 Мар 2014, 18:47

Странник написа:То снимки си има ама кой да гледа и да цъкне малко.
При вглеждане малко по внимателно се вижда че при рига с 5 карти захранването под картите
засмуква топлия въздух който идва от картите над него и го изкарва настрани.
При рига с 3 карти захранването е отстрани и няма кой да махне топлия въздух който набиват картите надолу и на това
се дължи според мен по високата им температура .
В заключение - неправилен е монтажа на картите с металната им шина надолу защото основната струя топъл въздух излиза
точно от там.Така топлия въздух се набива надолу и после пак се връща нагоре за да бъде засмукан отново от видеокартата.
За по оптимален поток е необходим точно монтаж на обратно с идеята топлия въздух да отива нагоре естествено сумиран с
потока на вентилаторите от самата карта.


Понеже само ти отговори по-темата да ти отговоря и аз значи средната карта от малкия риг беше пред вапирте и беше бая по хладна което е нормално защото никои не и пречи от пред но пък и която и да сложа там е по-хладна като стойката е почти еднаква и няма захранване от долу което да дърпа въздуха. Това се чудя аз и за това пускам тема. Най отзад картата която е на големия риг ми работи на 57% вентилатори за да поддържа по 70 градуса а тази която е отпред (тоест няма карта пред нея от която да дърпа топло) е на 42% докато на другия малкяи риг още първата е на 54% а последната на 65.
Както и да ги премествам и сменям местата на самите ригове и картите.. явно е нещо в самата конструкция на стойката и дайте някви идей как да преправя нещата да са поне колкото другите (5-те) благодаря на всеки които прочете темата и реши а отговори без да се чуди какво да измисли, че не ми е наред..
Against the system!
Аватар
SkyLLeNd
 
Мнения: 121
Регистриран на: 06 Фев 2014, 18:46

Re: Охлаждане по-топъл риг с по-малко карти..

Мнениеот k02irs » 13 Мар 2014, 23:14

Човек, какво се оплакваш аз мойте ако ги закарам на толкова градуси ще почерпя :)))
k02irs
 
Мнения: 46
Регистриран на: 18 Ное 2013, 20:59

Re: Охлаждане по-топъл риг с по-малко карти..

Мнениеот SkyLLeNd » 14 Мар 2014, 02:51

Не се оплаквам добре е просто им се чудя.. как на единия риг са хладни на другия не еднакви стойки даже им разширих разстоянието отдолу да е повече от на първия само ще да е както казва страннин тоя RM850 да дърпа топлото и това да е от такова голямо значение..
Against the system!
Аватар
SkyLLeNd
 
Мнения: 121
Регистриран на: 06 Фев 2014, 18:46

Предишна

Назад към Хардуер

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], Google [Bot], ionicle, Kartoff, qbadabaduuu, viniamin