Съвместимост с дъното

Модератор: Moderators

Re: Съвместимост с дъното

Мнениеот ggushterov » 10 Мар 2014, 19:33

Ми уж си взех горе-долу хубава РАМ. Kingston 4GB за 75лв я купих. Споделям какво ми се случи ся дали е гадна тая РАМ или не - незнам ама не вярвам някой тук да си купи 8GB Corsair за 250лв и да я сложи на миньора :lol:
Точно за копане говорим де - като не ми работят УСБ-тата как ще зареди БАМТ. Понякога пък зареждаше Линукса ама нещо с процесора не се разбираше и спираше. Абе ето я темата viewtopic.php?f=7&t=1254
ggushterov
 
Мнения: 320
Регистриран на: 01 Яну 2014, 21:17

Re: Съвместимост с дъното

Мнениеот ZAX » 10 Мар 2014, 19:41

Всъщност точно с такава рам ми е миньора :mrgreen:

Просто остана след ъпгрейд, това е рам с доживотна гаранция, а офертите които получих за нея бяха обидно ниски, освен това беше тавана за това дъно и с проца се разбират чудесно, така че реших да я пенсионирам на миньора.

Така че никога не съм бил със скапана рам, не мога да кажа как са нещата там.

Факт е обаче че въпреки че новта рам е повече и по-скъпа, тя е при смотания проц, който няма да се оплаква (не съм и проверявал другия какво ще каже по въпроса), та и захранването е по-слабичко и си копат по-слабо тук, не за друго, ами не държат и същия клок въобще ;)

Даже чувам едно много лекичко пръщене като от постоянно късо, но може и някоя перка нещо да си шляпа, а съм ги намалил доста мамка им... На по-хубавата машина го няма този проблем, а са изнасилени на макс...

Това при температури 60 градуса и хладни кабели...
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Съвместимост с дъното

Мнениеот vmuser » 10 Мар 2014, 21:11

Абе не знам софтуер ли е захранване ли е. Недоумявам тъй като в момента на дарка захранванията се ползват точно на 25-50%. Софтуера е същия - само флашките се различават, но не са правили проблем. Вървяха с еднакви настройки но на едната машина по едно време Xorg се включва на 100% и всичко друго блокира, търсих решения, но по форумите никой не дава отговори, само се споменава за същия проблем, така че ми остава само да намалявам по малко клока и да се надявам да се стабилизира.
Аватар
vmuser
 
Мнения: 476
Регистриран на: 20 Яну 2014, 13:44
Местоположение: Мината

Предишна

Назад към Хардуер

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, ionicle, Kartoff, puffyto, UserX1XO, viniamin