Съвместимост с дъното

Модератор: Moderators

Съвместимост с дъното

Мнениеот deep.blue » 10 Мар 2014, 02:15

Поредния въпрос на лаик относно хардуеърната съвместимост. Помня, че соловото асемблиране на машина (времената от края на миналия век) изискваше напасване на марките на компонентите за оптимална стабилност. Приложих това правило, като опаковах Асус дъно с Асус карти, сега ми трябват нови карти, но няма Асус. Конкретният въпрос е: риск ли е да добавя друга марка (Гигабайт примерно) към това дъно или съвместимостта ще е добра независимо от производителя?

Благодаря за информацията.
deep.blue
 
Мнения: 34
Регистриран на: 30 Яну 2014, 21:59

Re: Съвместимост с дъното

Мнениеот ekrem » 10 Мар 2014, 08:42

не
Аватар
ekrem
 
Мнения: 572
Регистриран на: 30 Май 2013, 17:23
Местоположение: Гуанджоу

Re: Съвместимост с дъното

Мнениеот deep.blue » 10 Мар 2014, 08:53

ekrem написа:не

Как да разбирам едносричния отговор :)
Прилича ми на репликата: "Ко? Не!" :D
deep.blue
 
Мнения: 34
Регистриран на: 30 Яну 2014, 21:59

Re: Съвместимост с дъното

Мнениеот ekrem » 10 Мар 2014, 09:06

deep.blue написа:Конкретният въпрос е: риск ли е да добавя друга марка (Гигабайт примерно)

Благодаря за информацията.

отговора беше за конкретния ти въпрос колега.по твоята логика аз като съм с дъно асрок трябва да търся видео асрок
Аватар
ekrem
 
Мнения: 572
Регистриран на: 30 Май 2013, 17:23
Местоположение: Гуанджоу

Re: Съвместимост с дъното

Мнениеот ZAX » 10 Мар 2014, 09:12

deep.blue написа:риск ли е да добавя друга марка

ekrem написа:не

deep.blue написа:Как да разбирам едносричния отговор :)

Да се чете: Не, няма никакъв риск да имаш каквито и да било проблеми. Дори теоретичен такъв не съществува ;)

П.П. Да, имаше го и този момент едно време, но отдавна нещата не седят така, така че пазарувай смело. И все пак марковата машина си е маркова машина, но просто събрана на части от един производител не я прави такава.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Съвместимост с дъното

Мнениеот deep.blue » 10 Мар 2014, 09:17

Сега разбрах. Благодаря :)
deep.blue
 
Мнения: 34
Регистриран на: 30 Яну 2014, 21:59

Re: Съвместимост с дъното

Мнениеот vmuser » 10 Мар 2014, 15:46

Все пак има някаква значение каква е останалата конфигурация освен видео картите. На две машини съм с Gogabyte F2A85X-UP4 - там картите вървят добре при gpu-engine X и правят рейт Y на едната машина, а на другата вървят при X+10 и рейт Y+10 (на карта). На друга машина съм с 990FXA-UD3, там са Х+45 и Y+35. Това за момента на ДРК, тъй като това конфигурирах последно. Така че определено има някаква връзка, но не съм установил каква е (особено на двете абсолютно идентични машини). Картите отново са ГБ
Аватар
vmuser
 
Мнения: 476
Регистриран на: 20 Яну 2014, 13:44
Местоположение: Мината

Re: Съвместимост с дъното

Мнениеот ZAX » 10 Мар 2014, 19:05

В написаното няма много логика, що се отнася до еднаквите машини... Ако и картите са еднакви, с които си правил замерването, явно при едната имаш по-куцо захранване, нещо от софтуера и т.н. Колкото за различните машини, разбира се че с по-хубав проц копаят по-добре, поне при мен винаги е било така, само дето проца се ползва на 0-1%, но дори да копая и с него даже се вдигат още малко : ]

Рамта няма значение, стига да е достатъчно.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Съвместимост с дъното

Мнениеот ggushterov » 10 Мар 2014, 19:19

ZAX написа:Рамта няма значение, стига да е достатъчно.


Наскоро смених една РАМ понеже не се разбираше с дъното нещо. Първо си мислех, че нещо дъното е изгоряло и не работят УСБ портовете. После смених дъното с чисто ново и пак същото. Смених флашката - пак същото. Смених процесора - пак същото. Смених РАМ паметта и всичко се оправи. Помислих си, че платката е сдала багажа и пуснах memtest но нямаше проблем а врътна 35 цикъла (около 35 часа) и я сложих на брата на РС-то и си бачка с без никакъв проблем.
Всички производители си имат препоръчана памет с която дъното е тествано и гарантират, че няма да има проблеми. Например ето ги за моето дъно: http://www.asrock.com/mb/Intel/H61%20Pr ... cat=Memory
ggushterov
 
Мнения: 320
Регистриран на: 01 Яну 2014, 21:17

Re: Съвместимост с дъното

Мнениеот ZAX » 10 Мар 2014, 19:26

Е кой те кара да си купуваш скапана рам?

Случва се определен проц да се кара с дадена рам наистина, но за копането това няма значение, тук говорим за видеокарти предполагам ;)

Общо взето новите процесори нещо не харесват рам на 1.65V и това е всичко, до колкото знам.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Следваща

Назад към Хардуер

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, filchef, ionicle, viniamin