Водни охлаждания.

Модератор: Moderators

Re: Водни охлаждания.

Мнениеот Flex » 07 Мар 2014, 14:02

С тая подробност, че не е само блока, бекплейт, помпа (още 100), радиатор (и те са по такива хубави цифри) и някакси почва да се доближава до цената на самата 280-ка, което обезсмисля начинанието. Навързването на повечко карти накуп леко спестява, но тогава ти трябват яки и скъпи помпи и радиатори, пак не е много оферта.
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: Водни охлаждания.

Мнениеот john3v » 19 Мар 2014, 16:11

Все още не съм намерил цял воден блок за нереферентна R9 280x (т.е. всички, които не са Asus DC*). Taкa че сметките излизат още по-криви.
john3v
 
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Дек 2013, 14:15

Re: Водни охлаждания.

Мнениеот BaDaZzz » 24 Мар 2014, 14:31

Днес позагледах какво представлява радиатора на Р9 290 с турбина - медна плочка със запоени към нея ребра във формата на правоъгълник. идеалната форма за затваряне на пространството с още 5 тънки медни плочки, запоени с горелка (малка) към основната плочка и изведени 2 щуцера в предния и заден край на радиатора. От там през помпа и радиатор за парно от кола (ако картите са повече). Става идеалното (и според мен възможно най-евтино) водно охлаждане :)

П.П. Забравих да добавя, че плочката на този радиатор охлажда и всичко останало по картата. Няма нужда от допълнителни радиатори и вентилатори.
BaDaZzz
 
Мнения: 54
Регистриран на: 06 Мар 2014, 12:53

Re: Водни охлаждания.

Мнениеот svetliopi44 » 26 Мар 2014, 20:56

Хах, и аз бях ентусияст да си правя водно охлаждане.
Даже спретнах и фаил за цифрова фреза.
Проблема се появи , когато ми казаха цената тук в Бг София. :)
Отказах се от раз. :)
Иначе бях сметнал всичко да се охлажда , не само чипа.
Даже и визия докарах , ама небило писано да стане тоя проект.
Прикачени файлове
vodno 1.png
vodno 1.png (65.54 KiB) Прегледано 2227 пъти
svetliopi44
 
Мнения: 75
Регистриран на: 14 Дек 2013, 09:15

Предишна

Назад към Хардуер

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], Google [Bot], ionicle, Kartoff, puffyto, viniamin