Ползване на вграденото видео

Модератор: Moderators

Re: Ползване на вграденото видео

Мнениеот Flex » 06 Мар 2014, 16:27

Ха, имам си мониторинг без проблем, но съм с дъмми плъг на видеото. Ако не си пробвал - опитай да закачиш и един кабел към нея, примерно ако си с 1 монитор с 2 порта - DVI-а го закачаш към вграденото видео, а DSUB - с преходник към DVI за копачката.

Едит: ползвам 13.12 официалните драйвери
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: Ползване на вграденото видео

Мнениеот ZAX » 07 Мар 2014, 03:07

Всичко друго става само не и каквото трябва... А ето и вариантите:

1. Закачам втория кабел и ми вади 2 екрана и от вграденото и някъде виртуален още един екран от дясно в нищото, който не се вижда съответно а само товари още повече, т.е. захапва и картата и вграденото и нищо не правим

2. С дъми направо пали само от картата и следователно черен екран, т.е. сигнал от вграденото 0, картината в дъмито, а не на монитора

3. Ако все пак тръгне както трябва, а именно само от вграденото, то някои карти просто не ги открива, други да, но без мониторинг.

4. Ако пусна и двете първоначално, а после махна кабела от картата, евентуално може да имам късмета да остана с картина, да и картата ще продължи да копа със съответния клок и т.н., но вече без мониторинг...

5. В крайна сметка ми се прееба вграденото видео и по някаква причина вече не поддържа резолюцията на монитора ми, каквото и да направя... Но е възможно да съм се заблудил и всъщност новият монитор никога да не е бил само на вградено.

А това което искам аз е: Да си тръгне на вграденото и да си познава картите както трябва. И понеже вече имам доста неуспешни опити, освен с 290Х където нямаше проблем, моля някой който наистина може да го направи, да си каже цената и да ме отърве от мъките.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Ползване на вграденото видео

Мнениеот 2GOOD » 07 Мар 2014, 04:07

От биоса си избери вграденото да е винаги пуснато и първо, а на другите закачи дъмите ако искаш.
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4956
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Ползване на вграденото видео

Мнениеот ZAX » 07 Мар 2014, 22:18

ZAX написа:2. С дъми направо пали само от картата и следователно черен екран, т.е. сигнал от вграденото 0, картината в дъмито, а не на монитора

НЯМА ЗНАЧЕНИЕ КАК Е НАСТРОЕН БИОСА, С ДЪМИ КАРТИНА НЯМА !!!
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Ползване на вграденото видео

Мнениеот Flex » 07 Мар 2014, 22:49

Случайно уиндоуса ти да има парола? Ако екрана му е "другия", на дъммито, то "втория" (т.е. вградената) ще е черен докато чака за логин. Ако е така може да пробваш да се "логнеш" въпреки черния екран и да видиш дали ще "стопли" :) Ако стане - може да си избереш вече главния екран да ти е вградения.
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: Ползване на вграденото видео

Мнениеот ZAX » 07 Мар 2014, 23:47

Няма ниаккви пароли и логини, директен старт.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Предишна

Назад към Хардуер

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, puffyto, viniamin