Помогнете ми да си избера хардуер

Модератор: Moderators

Re: Помогнете ми да си избера хардуер

Мнениеот danbi » 07 Фев 2014, 10:31

Ще повторя мнението си от друга тема: ако не искаш да се разочароваш (финансово), гледай на тези неща като на скъпо хоби. Бъди готов да останеш с куп джаджи които не ти трябват, мърморене на околните (много ток харчи, горещо, бръмчи, само с туй се занимаваш и т.н.)

А инак, от хоби може да се спечелят добри пари. Преди години докато все още гледах аквариумни рибки, бяха ми се навъдили едни растения, ама направо като бурени растяха. И аз всяка седмица ги скубех и носех на близкия магазин да ги продават -- спечелих няколко стотин лв от нещо което инак щеше да иде в кофата. А познавам хора които с добра организация вадят добри пари от тези неща -- както и други, които с много инвестиции и "добра организация" са останали само с разходите.

Относно цените в минали години -- мисля, че вече е късно за такова сравнение. Тогава криптовалутите не бяха оценявани никак и цената беше по-скоро символична, за експеримента. От миналата година има сериозни инвестиции в криптовалути вкл. и на големи играчи като пенсионните фондове -- те биха направили нужното да държат цената ниска, за да изкупуват повече -- затова, може да се очаква, че цената няма да расте с такива темпове, а по-скоро ще има продължителни периоди на застой или постоянно леко снижаване на цената на изкупуване -- до момента в който те са готови да осребрят, когато цената ненадейно ще се вдигне .. за малко. И после пак така.
Има хора, забогатели от добив (злато, диаманти) но по-скоро печелят посредниците.
Без пот няма мед.
BTC: 14z9d1E42v9Y4jF5cpaAgBoLVZSSwY6wqs LTC: LY8tN9dBLwaVdUf5EvCcCyrW1dTPH8k5wB
danbi
 
Мнения: 207
Регистриран на: 18 Дек 2013, 10:51
Местоположение: Варна

Re: Помогнете ми да си избера хардуер

Мнениеот radulov89 » 07 Фев 2014, 20:19

благодаря за мнението!
radulov89
 
Мнения: 38
Регистриран на: 06 Фев 2014, 23:38

Предишна

Назад към Хардуер

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], Hristo, ionicle, viniamin