Помогнете ми да си избера хардуер

Модератор: Moderators

Re: Помогнете ми да си избера хардуер

Мнениеот radulov89 » 07 Фев 2014, 00:00

здравейте,нов съм тук и мисля те първа да почна да се занимавам с тази дейност(копаене на биткоин) чудя се какви пари ще ми трябват да започна гледам в един саит в нета една видео карта 300 GH Bitcoin Mining Card(175w (0.6w/GH conservative estimate) и се чудя дали ще върши работа доста парички е и дали има смисъл изобщо да се захбащам това ми е въпросът ? Мерси предварително :roll:
radulov89
 
Мнения: 38
Регистриран на: 06 Фев 2014, 23:38

Re: Помогнете ми да си избера хардуер

Мнениеот Flex » 07 Фев 2014, 00:07

Ц. Биткойн копането вече не е игра за малките. Или удряш нещо 3 терахешово за убийствена сума и се надяваш... или просто минаваш на скрипт и почваш да си бучиш и да си топлиш апартамента с видеокарти :)
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: Помогнете ми да си избера хардуер

Мнениеот radulov89 » 07 Фев 2014, 00:37

а за това какво ще кажеш https://products.butterflylabs.com/home ... -card.html ? между другото гледах до сега в нета и имаше повече отзиви за лаиткоин от колкото за биткоин дали е така.По добре ли ще е да копая лайикоин от колкото биткоин ?
radulov89
 
Мнения: 38
Регистриран на: 06 Фев 2014, 23:38

Re: Помогнете ми да си избера хардуер

Мнениеот Flex » 07 Фев 2014, 00:45

Какво да кажа...
Pre-Order Terms: This is a pre-order. 28nm ASIC bitcoin mining products are shipped according to placement in the order queue, and delivery may take 3 months or more after order. All sales are final.


Пеперудките преобърнаха представите на много хора за това какво значи преордър... 2гууд ти колко чака? Година и половина? :)
Заеби...

Лайткой и другите т.нар. алтернативни валути са скрипт технологията и се копаят с видеокарти и това наистина е изгодно. Инвестицията се връща в рамките на 4 месеца, печалбите не падат като при биткойна. Проблема е, че малко трудно се намира хардуер, трябва ти помещение, студено и такива работи.
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: Помогнете ми да си избера хардуер

Мнениеот radulov89 » 07 Фев 2014, 00:53

но има и друго колкото повече биткойни се произвеждат,демек колкото повече хора копат биткоинти толкова повече се покачва трудността на производство, а колкото по-трудно се произвеждат толкова по-ценни стават и цената им се вдига.Мисълта ми е с тази карта за биткоинти 600МХ какви пари ще падат на месец примерно.Или както ти казваш с видеокарти на Ати Радеон мисля имам 3 4 хиляди лева имам помещение хладно ако вложа 3 4 хиляди за машина дали няма да си заслужава как мислиш?
radulov89
 
Мнения: 38
Регистриран на: 06 Фев 2014, 23:38

Re: Помогнете ми да си избера хардуер

Мнениеот angelche1973 » 07 Фев 2014, 01:16

Въпроса е труден. Ако се задържат нещата още няколко месеца ще има смисъл. Ако цената се срине - няма да има смисъл. Всичко е догадки и голяма доза риск.
Не са важни конете в мотора - важно е магарето зад волана
angelche1973
 
Мнения: 455
Регистриран на: 17 Юни 2013, 09:27
Местоположение: София

Re: Помогнете ми да си избера хардуер

Мнениеот Странник » 07 Фев 2014, 01:19

Когато влизаш в това трябва да си готов да изгубиш тези пари и да не ти се отрази това.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Помогнете ми да си избера хардуер

Мнениеот radulov89 » 07 Фев 2014, 01:21

а има ли някуде из нета статистика на цената примерно година две назад когато още е нямало толкова интерес и в момента да направя сравнение ? мерси
radulov89
 
Мнения: 38
Регистриран на: 06 Фев 2014, 23:38

Re: Помогнете ми да си избера хардуер

Мнениеот radulov89 » 07 Фев 2014, 01:39

там е работата че не искам да ги хвърлям така на вятъра тия пари ясно е че без риск няма печалба но поне след месец 2 да си вървърна инвестицията
radulov89
 
Мнения: 38
Регистриран на: 06 Фев 2014, 23:38

Re: Помогнете ми да си избера хардуер

Мнениеот Странник » 07 Фев 2014, 01:56

Ако имаш излишни пари - сложи си ги в банка.Там има гаранции.
Тук всичко това е наситено до крайност с много технически подробности,детайли и особености.
Отделен е въпроса че няма никаква регулация с всички последствия от това.
Бих ти предложил преди да мислиш за печалби да се образоваш технически преди всичко за
скорости,добив,качества на различните видове хардуер...предимства,недостатъци на всеки един начин за копане.
После започни да следиш малко борсите за спорта да видиш динамиката каква е.Виж и минала статистика на цени.
И едва тогава прави прогнози за печалби във времето.

EDIT:
И бих допълнил след това много да си отваряш очите какво купуваш защото твърде много частни обяви има за хардуер
които са си чист обир.
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

ПредишнаСледваща

Назад към Хардуер

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Bing [Bot], ionicle, Kartoff, viniamin