Каква операционна система използвате за mining rigs и защо?

Модератор: Moderators

Каква операционна система използвате за mining rigs и защо?

Мнениеот marlowbg » 03 Фев 2014, 17:27

Бихте ли споделили каква ОС използвате и най-важното е защо сте направили този избор.

Аз примерно ползвам LTC Rabbit версията на BAMT и съм доволен, защото

1. работи от усб флашка
2. идва подготвена с драйвеи и софтуер за майнинг
3. има мониторинг и графики

Все пак бих искал да разбера дали Ubuntu или пък дори и Windows също биха били добър избор.

Има и други специализирани Линукс дистрибуции за майнинг, като http://www.smos-linux.org/ - дали някой го ползва?
marlowbg
 
Мнения: 35
Регистриран на: 03 Авг 2013, 21:06

Re: Каква операционна система използвате за mining rigs и за

Мнениеот oknast » 03 Фев 2014, 19:22

Дано знаеш, че LTC Rabbit е настроен да копае 30 минути в денонощието в полза на създателя му. Аз използвам Win 8 защото съм свикнал с операционната система и ми е по-удобно.
oknast
 
Мнения: 47
Регистриран на: 26 Дек 2013, 15:18

Re: Каква операционна система използвате за mining rigs и за

Мнениеот Flex » 03 Фев 2014, 19:30

8.1 е единствената, която подкарва 6 карти май, но аз си ползвам дебиан, ръчно инсталирани драйвери и майнър и направен да буттва от флашка. Е това не копа по 30 мин за създателя му :)
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: Каква операционна система използвате за mining rigs и за

Мнениеот 99ufo99 » 03 Фев 2014, 21:06

oknast написа:Дано знаеш, че LTC Rabbit е настроен да копае 30 минути в денонощието в полза на създателя му. Аз използвам Win 8 защото съм свикнал с операционната система и ми е по-удобно.


По кое време копае в денонощието колега ? и от къде взема пула ?
Там където са описани съм ги махнал, ако има и на друго място, ще го преровя :)
Аватар
99ufo99
 
Мнения: 209
Регистриран на: 13 Яну 2014, 21:08

Re: Каква операционна система използвате за mining rigs и за

Мнениеот marlowbg » 03 Фев 2014, 21:08

99ufo99 написа:
oknast написа:Дано знаеш, че LTC Rabbit е настроен да копае 30 минути в денонощието в полза на създателя му. Аз използвам Win 8 защото съм свикнал с операционната система и ми е по-удобно.


По кое време копае в денонощието колега ? и от къде взема пула ?
Там където са описани съм ги махнал, ако има и на друго място, ще го преровя :)


И аз не знаех, че копа за някой си... 2% не са много, но не съм видял да го пише някъде, а такива неща трябва да са описани.

Може ли някой да потвърди, че това е така и къде седят тези настройки... все пак е Линукс трудно могат да скрият такова нещо.

На сайта им пише следното:

SMOS-LTCRabbit-Edition is of course free of donation mining!
marlowbg
 
Мнения: 35
Регистриран на: 03 Авг 2013, 21:06

Re: Каква операционна система използвате за mining rigs и за

Мнениеот Странник » 03 Фев 2014, 21:49

Е там е работата я...който му разбира на Линукс знае за какво иде реч.
Мисля че е добра идея да се сложи линк за дистро (имидж файл) готово за целта без скрити ''бъгове''
Или поне да се споделя инфо кое,къде,как и по кой начин.
Ама голямо писане и питане ще има май.... :mrgreen:
Мътна история си е Линукс и това е... :romance-ballandchain:
Понякога се сещам за разни орязани компилации на XP ...
Интересно и за WIN7 дали не може да стане с минимума за копане и хайде
на флашка...
Аватар
Странник
 
Мнения: 678
Регистриран на: 01 Юни 2013, 11:16
Местоположение: Варна

Re: Каква операционна система използвате за mining rigs и за

Мнениеот 99ufo99 » 03 Фев 2014, 22:10

Ползвам точно това дистро, и в описанието на пуловете първоначално са зададени техните сървъри, като ако искаш може да копаеш там. Но никъде не съм видял акаунт който да се самоактивира .. такова нещо няма, ако има то задължително щяха да го упоменат в страницата им. Както каза колегата по-горе, те са на свободни дарения, и който иска може да им донейтне по преценка колкото реши.

Затова и питах, как става тази работа с 30 мин. копане за " тях си " на 24 ч. ?? Не съм забелязал копачите ми да били оффлайн дори и за 10 мин. от определените акаунти за работа.

За мен лично, копането под Linux е пъти по-лесно и без проблемно. Въпрос е да си го настроиш един път, после си откарва сума и време .
Аватар
99ufo99
 
Мнения: 209
Регистриран на: 13 Яну 2014, 21:08

Re: Каква операционна система използвате за mining rigs и за

Мнениеот Flex » 03 Фев 2014, 22:15

99ufo99 зависи как е направено. смос-а със сигурност има 15 мин ли беше или 10, има си и описано как се маха. Ако се превключва няколко пъти за по 5 мин, знаеш ли кога ще го забележиш... точно никога. А да не говоря, че майнърите поддържат куота, може да ти сложи 95% към твоя си сървър 5% към него и да си кара така до безкрайност
Flex
 
Мнения: 793
Регистриран на: 02 Юни 2013, 17:32

Re: Каква операционна система използвате за mining rigs и за

Мнениеот ironman » 03 Фев 2014, 22:17

Странник написа:Интересно и за WIN7 дали не може да стане с минимума за копане и хайде
на флашка...

Колега, мъчих го много и не работи нормално. Остави дето за да инсталираш драйвра на АТИ ти трябват около 4 часа :)
Линукса е перфектен "койт разбира тук се спира" ;)
Единствения проблем който е доста гаден е, че неможеш да сетваш волтажи под линукс на доста модели карти (Включително и на мойте Sapphire Vapor-X 280x).
Трябва ти Джам да се спазариш с картите и след това теглиш биоса едитваш с твоите си волтажи и флашваш :)
Ама не е болка за умиране.
HASHLINK.EU - Your safety crypto mining platform!
Последвайте ни в Тwitter @HashlinkEU
Аватар
ironman
 
Мнения: 121
Регистриран на: 26 Яну 2014, 22:04
Местоположение: Варна

Re: Каква операционна система използвате за mining rigs и за

Мнениеот 99ufo99 » 03 Фев 2014, 22:29

Flex написа:99ufo99 зависи как е направено. смос-а със сигурност има 15 мин ли беше или 10, има си и описано как се маха. Ако се превключва няколко пъти за по 5 мин, знаеш ли кога ще го забележиш... точно никога. А да не говоря, че майнърите поддържат куота, може да ти сложи 95% към твоя си сървър 5% към него и да си кара така до безкрайност


Ами аз ползвам рабита, а това "описание" може ли да постнеш линк към него ?
Аватар
99ufo99
 
Мнения: 209
Регистриран на: 13 Яну 2014, 21:08

Следваща

Назад към Софтуер и крипто портфейли

Кой е на линия

Регистрирани потребители: 2GOOD, AJB, filchef, ionicle, Kartoff, viniamin