Проблем с повече от 2 карти

Модератор: Moderators

Re: Проблем с повече от 2 карти

Мнениеот cnerd » 11 Сеп 2013, 16:56

angelche1973 написа:Опитвам се да вържа втора карта от PCI e1 слот на дъното, като ползвам и втори екстендър 16-16. Картата не се разпознава. Да разбирам, че този мод е задължителен? Втори и трети пин, както е показано на снимката?

абе, баш задължителен не е.
Честно казано аз до сега не съм ползвал екстендъри с допълнително молексово захранване на 2/3ти пин и не съм имал проблеми. Разни хора по разни форуми казват, че имало шанс да изгори тваси и онваси, щото точело много ток от дъното и незнамси кво, но аз го намирам за несериозно, понеже до колкото знам тока по тези два пина се ползва само за перките на картата (а от горе на всичко си мисля, че съвременните карти вече си го взимат този ток директно от захранването, но не съм сигурен. Все пак перките трябва да си се регулират от дъното за максимална прецизност).
Я кАжи кво е дъното
cnerd
 
Мнения: 734
Регистриран на: 05 Юли 2013, 12:48

Re: Проблем с повече от 2 карти

Мнениеот angelche1973 » 11 Сеп 2013, 17:03

Motherboard Name Asus M5A97 LE R2.0 (2 PCI, 2 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 4 DDR3 DIMM, Audio, Gigabit LAN)

Перките на картата въртят, но нея я няма :lol: Дълъг кабел или скапани кабели?

Едит - Смених екстендъра 1 към 16 с друг и нещата заспаха. Може би и другия кабел работи, но доста трудно се свързва към дъното(охлаждането на видокартата покрива част от слота) :dance: :dance: :dance:
Не са важни конете в мотора - важно е магарето зад волана
angelche1973
 
Мнения: 455
Регистриран на: 17 Юни 2013, 09:27
Местоположение: София

Предишна

Назад към Софтуер и крипто портфейли

Кой е на линия

Регистрирани потребители: AJB, Google [Bot], ionicle, Kartoff, puffyto, viniamin