Настройки на HIVE OS

Модератор: Moderators

Настройки на HIVE OS

Мнениеот Sandro » 21 Юли 2020, 23:28

Пичове, помагайте. Ползвал съм линук преди, но с тоя не мога да се оправя. Някой може ли да сподели как се е справил. Благодаря.
Sandro
 
Мнения: 83
Регистриран на: 13 Мар 2017, 23:03

Re: Настройки на HIVE OS

Мнениеот 2GOOD » 22 Юли 2020, 01:08

Sandro написа:Пичове, помагайте. Ползвал съм линук преди, но с тоя не мога да се оправя. Някой може ли да сподели как се е справил. Благодаря.


Не съм го ползвал HiveOS, но Линукс дистрибуцията за копане на крипто на колегата Лайк (MmpOS) е доста лесна за употреба: viewtopic.php?f=6&t=6365
Благодарности на: 12good4Buys8cvTj6EB4MTGNTSC4w9Swnz
Аватар
2GOOD
Site Admin
 
Мнения: 4953
Регистриран на: 28 Май 2013, 15:40
Местоположение: Planet Mars

Re: Настройки на HIVE OS

Мнениеот nikolaydong » 22 Юли 2020, 09:36

Не се хаби с тази ос. MMPOS на laik е супер, пък и е ос на наш сънародник, предпочитам да инвестирам там. Кажи все пак какво ти трябва
nikolaydong
 
Мнения: 159
Регистриран на: 17 Фев 2018, 16:13

Re: Настройки на HIVE OS

Мнениеот Sandro » 23 Юли 2020, 13:53

Не бях чувал за нея, определено ще я пробвам. Но все пак така и така се мъча с hive, та поне да науча как става. Направил съм флашката и съм се регистрирал в сайта и до там. Какви са стъпките да заработи?
Sandro
 
Мнения: 83
Регистриран на: 13 Мар 2017, 23:03

Re: Настройки на HIVE OS

Мнениеот stanimirbi » 25 Юли 2020, 19:25

Аз съм нов в криптокопаенето(от няколко месеца),и като такъв реших направо да се гмурна с HiveOS.
Правиш си регистрация в сайта на Hive OS.После просто си теглиш HiveOS от официалния им сайт и си я правиш на бутваща флашка с програмка.
Аз ползвах Rufus.
Важно !!!
След като си влезеш в профила си правиш farm(една или няколко) в него с колкото рига ще ползваш.
За всеки Rig ти дава направо бутон по надолу да си изтеглиш настройките за определения
Rig с име,парола и стартиращи настройки.Теглиш този файл и го поставяш в стартиращата флашка.
Без него няма да стартира копаенето.Като поставиш в стартиращата флашка самия файл го преименуваш
с име Rig.
Отваряш го с Notepad и му редактираш вътре часовата зона на Sofia(по дефолт е Kiev)и аз си написах miner-а ,че е Claymor(не се стартираше няколко пъти когато не е написан).
След като започне да работи рига с флашката има още малко работа:
Трябва в профила на HiveOs да си влезете и да си направите настройките на Flight Sheets.
Вътре във Flight sheets посочвате портфейла който ще се използва при копаенето,също
и в кой Pool ще се копае и с кой майнър.Вие като влезете ще се ориентирате.
След това има един бутон с изображение на ракетка и го натискате така всички
настройки стават активни и flight sheets става активен и рига започва вече да копае.
Аз вече позлвам няколко рига с HiveOs ,не е трудно а и в нета има доста руски клипове
как се настройва всичко.
Друго важно което е ново при HiveOs е че в средата на юни от Hive обявиха че
вече е ако имаш един риг можеш да си копаеш в който Pool искаш безплатно.
Ако са от 2 до 4 безплатно е само към техния Pool - HivePool без такси.
Аз имам два рига и минах към техноя Pool точно затова,не съм видял проблем.
Преди беше до 3 рига безплатно към който и да е Pool ,а от четвъртия се плащаше за
всеки по 3 долара.
В нета има доста инфо за Hive,аз поне така се ориентирах.Проба,грешка и така...
stanimirbi
 
Мнения: 9
Регистриран на: 17 Май 2020, 11:38

Re: Настройки на HIVE OS

Мнениеот Sandro » 26 Юли 2020, 20:11

Много благодаря колега, точно тази информация исках.
Sandro
 
Мнения: 83
Регистриран на: 13 Мар 2017, 23:03

Re: Настройки на HIVE OS

Мнениеот stanimirbi » 28 Юли 2020, 00:20

За нищо.
Радвам се,ако съм ти помогнал.
stanimirbi
 
Мнения: 9
Регистриран на: 17 Май 2020, 11:38


Назад към Софтуер и крипто портфейли

Кой е на линия

Регистрирани потребители: filchef, George, ionicle, Kris, Pavel, Spenchoni, svetlim, viniamin