Софтуер за Борса

Модератор: Moderators

Софтуер за Борса

Мнениеот ZAX » 30 Мар 2019, 00:52

Гледам хакват сериозни борси... Направиш локална, без голям риск от хакерска намеса, ама търгуваш и със съседите все пак и те пък американците вземат че ти го нахакат... Та се чудя, каква инвестиция ми е нужна откъм софтуер, като почнем от безплатния разбира се : ] Ако някой има собствени разработки, също съм готов да ги купя. Интересува ме и къде е най-добре да бъде хостнат сайта, предвид че основно клиентите ми ще са от Китай.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Софтуер за Борса

Мнениеот farmdve » 30 Мар 2019, 02:22

Според мен много от тях не инвестират в сигурността както трябва. Трябва да има поне 3-4 различни спецове по сигурност да ти аудитнат кода самостоятелно ПРЕДИ той да стигне лайв сървър. Когато си елиминирал проблема в софтуера ти, тогава вече почваш да търсиш дали има проблем в конфигурацията на сървъра. Но дори тогава - самият хост е възможно да бъде компрометиран, както се случи преди време с Linode.
1JYFJnWKmhAwK9FMM3TM2SCjhCuc1qKc4r
farmdve
 
Мнения: 574
Регистриран на: 29 Май 2013, 13:24

Re: Софтуер за Борса

Мнениеот ZAX » 30 Мар 2019, 03:05

1. Ами ок, да почнем от хоста, всеки ли може да бъде компрометиран? Как се хаква сериозна хостинг компания? Къде да хоствам?

2. От къде да си купя/взема софтуера? Първата стъпка е повече от елементарна и не крие абсолютно никакъв риск според мен.(поправете ме ако греша) А именно OTC/P2P като начало. Чак след това същинска борса, портфейли и т.н.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Софтуер за Борса

Мнениеот jamiemirror » 30 Мар 2019, 23:55

Зависи колко двойки ще търгуваш и какви портфейли ще се поддържат за теглене и внасяне - почваш от $2000 на месец абонамент нагоре. С хостинга, цялото решение, поддръжката и прочие. Проучвах го въпроса бая сериозно, после криптото се насра и заебах :lol:
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Софтуер за Борса

Мнениеот ZAX » 31 Мар 2019, 12:08

$2K като първоначален разход не е проблем, но без да има яснота дали ще се случат нещата въобще, ми се струва твърде дебело да се набутвам по толкова всеки месец... И все пак къде предлагат подобна услуга? ("С хостинга, цялото решение, поддръжката и прочие.")
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Софтуер за Борса

Мнениеот jamiemirror » 31 Мар 2019, 15:12

Сигурно смяташ че всеки може да има крипто-борса, защо не и само срещу $2 за хостинг месечно :clap: Всъщност ще се набутваш доста повече, ако искаш да предлагаш повече двойки за търговия - по $100 на двойка е месечният абонамент.

Като стигнеш до извода че всъщност цената е ниска, ще ти обясня (безплатно). Защото не е онлайн магазин да си пазаруваш борса, а 3 месеца разправии напред-назад с фирмата, предлагаща готово решение. До тогава няма смисъл да си пишем на час по лъжичка, след като е ясно че ти е скъпо и няма да го реализираш.

ПП: колкото до цените и услугите - достатъчно е борсата да не работи само 1 ден по някаква причина - за да я зарежат клиентите и да и тръгне име че е скам. Не е хоби, а сериозен бизнес.
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Софтуер за Борса

Мнениеот ZAX » 01 Апр 2019, 02:54

Мисля, че някъде сме се разминали... Ти явно си мислиш за доста по-всеобхватна борса, с десетки предлагани двойки. Докато аз не възнамерявам да надвишавам 3 двойки като за начало, дори ще почна само с една единствена:

BTC<->CNY

И да, $2К за такъв семпъл старт са ми много. Но $100 на двойка са ми дори малко, така че явно е време да ми обясниш, ако желаеш. Освен ако не смяташ, че е безмислено да се почва само с 1 двойка... А аз дори смятам да почна с по-малко от 1, тъй като първо ще задвижа OTC функционалност, което ме прави само трета страна(посредник), а не реален МОЛ участник, каквито всъщност са купувачите и продавачите. Защото за да бъда истинска борса, аз трябва да имам определен капитал и гаранции, които не съм сигурен мога ли да обезпеча на този етап... Докато просто един сайт на който да си публикуват обявите разни хора, като за начало... Да, разбира се че това е супер елементарно, лесно, евтино и без риск... Или пропускам нещо?

Чак когато реализирам тази първа стъпка, ще мина на втора, после трета... Не мисля да се мъча да скоча направо на 10-то стъпало от раз.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Софтуер за Борса

Мнениеот jamiemirror » 01 Апр 2019, 22:46

В услугата за която говоря, е включено и обезпечение (капитал), така че не е нужно ти да го имаш. Дали 1 или 10 двойки, софтуера е същия. Скъпата част са портфейлите - т.е. това в което ще може да се внася и тегли.
Пример - позволяваш да се внася и тегли само в биткойни (значи само 1 портфейл), като вече в самата борса позволяващ да се търгуват 10 двойки.

ПП: пропускаш много, но най-важното - от описанието ти май май не искаш борса, а обикновено магурско чейндж-бюро, не знам дали ползата си струва риска. Концентрирай се над онази част от обясненията ми, отнасяща се за това че може да те помислят за менте - затова и не става стъпка по стъпка, както си го представяш.
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Re: Софтуер за Борса

Мнениеот ZAX » 02 Апр 2019, 13:10

Аз няма да работя сам и всъщност набирането на клиенти няма да е моя отговорност, поради което отговарящият за това китаец, да му мисли ;) Ест. и без това да е пряко моя отговорност последствията ме засягат, така че разбира се че не желая да има съмнения за потенциално възможен скам. Но подозирам, че такива винаги има... То и не може да няма... Например, аз тук мога да гарантирам с честната си дума, и смятам че личността ми гарантира липсата на каквито и да било съмнения. Но това е само тук, а в Китай съм никой... Освен това ако бъда хакнат, това е без никакво значение... Т.е. ако не мога да върна откраднатите от мен чужди пари, директно се превръщам в скамер... Затова аз няма да държа никакви чужди средства при мен, точно толкова е просто... Чак когато натрупам капитал от OTC, част ще бъде реинвестирана като оборотни средства, друга като гаранции. Т.е. аз не смятам в нито един момент да оперирам с повече пари отколкото мога да си позволя да загубя и възстановя, без това да ощети по никакъв начин моите клиенти. Ако това ще свие дейността ми, така да бъде. Предпочитам да предлагам лимитирана, но сигурна услуга! Която да се развива постепенно.

От друга страна, твоето предложение също е много интересно. Т.е. ти предлагаш да си плащам за това да прехвърля отговорността на друг. Да, устройва ме и този вариант.
ZAX
Spammer
 
Мнения: 1934
Регистриран на: 15 Юни 2013, 19:51

Re: Софтуер за Борса

Мнениеот jamiemirror » 02 Апр 2019, 21:21

Ясно, пак от пръдня - боя :)
Успех!
jamiemirror
 
Мнения: 518
Регистриран на: 24 Окт 2017, 11:42

Следваща

Назад към Софтуер и крипто портфейли

Кой е на линия

Регистрирани потребители: filchef, George, Google [Bot], ionicle, Kris, Spenchoni, svetlim, viniamin